Vagyonnyilatkozatban külföldi munkának, állandó lakcímnek, bérleménynek kell szerepelnie?
Itthon akarok megpályázni egy állást, ennek feltétele a vagyontételi nyilatkozat.
Viszont nekem az elmúlt években Magyarországon nem volt bevételem, mert külföldön dolgoztam (teljesen legálisan, szerződéssel), amilyen sablonokat, leírásokat találok nincs rajta, hogy külföldi munka bért be kellene írjak.
Másik kérdésem, ha nekem nincs saját tulajdonú ingatlanom, hanem a szüleimnél van az állandó lakcímem , illetve pár hónapja bérlek egy lakást, ahol tartozkodási helyem van, ezeket fel kell vajon tűntetnem?
Van a leírásban egy olyan sor, hogy Lakástulajdon és lakótelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat, haszonélvezeti jog, vagyonkezelői jog, vagyonrendelői jog, kedvezményezetti jog): *
A vagyonnyilatkozaton a vagyoni helyzetedet kell feltüntetni.
A fizetés, a lakhely nem vagyontárgy... 😃
A vagyon az egy olyan múltbeli események miatt szerzett kontroll olyan erőforrások felett, amelyekből a gazdálkodónak gazdasági hasznai származnak, amelyek megbízhatóan mérhetők.
A munkaszerződésből gazdasági hasznok származnak ugyan a jövőben, de ezekhez kapcsolódnak teljesítési kötelmek, azaz feltételesek, továbbá a kontroll sem a tiéd mert bármikor felmondhatja a munkáltató a szerződésedet.
A bérleményt csak az IFRS 16 számviteli standard tekinti eszköznek (vagyontárgynak) pontosabban a várható bérleti időtartam során fizetendő bérleti díjak megkötéskori jelenértékének amortizációval csökkentett értékében. Csak ezzel egyidejűleg megjelenik egy lízingkötelezettség, amit úgy kell elszámolni mint egy felvett hitelt. Tehát nettóban nulla körüli a vagyoni helyzeted ha bérelsz.
Az állandó lakcímed felett nem gyakorolsz kontrollt mert az ingatlan tulajdonosa megszüntetheti az ottani bejegyzettségedet, valamint gazdasági hasznok se származnak nagyon belőle, vagy ha igen, akkor is aligha mérhetők megbízhatóan.
#3
"A vagyon az egy olyan múltbeli események miatt szerzett kontroll olyan erőforrások felett, amelyekből a gazdálkodónak gazdasági hasznai származnak, amelyek megbízhatóan mérhetők."
Ez azért elég nagy butaság... 😃
Például egy ingatlan az bizony vagyon, de egyáltalán nem egyértelmű, hogy gazdasági haszna származik belőle.
Sőt a fenntartása lehet veszteséges és az értéke is csökkenhet.
“Például egy ingatlan az bizony vagyon, de egyáltalán nem egyértelmű, hogy gazdasági haszna származik belőle.”
De egyértelmű, mert a gazdasági haszna az, hogy megspórolja a bérleti díjat, vagy másképp mondva gazdaságilag kifizette egyben előre több évtizedre:) vagy bérbe is adhatja, valamint értékesítheti is később.
" Lakástulajdon és lakótelek-tulajdon (vagy állandó, illetve tartós használat, haszonélvezeti jog, vagyonkezelői jog, vagyonrendelői jog, kedvezményezetti jog): *"
Benne van a leírásban:
Ingatlan tulajdonod, vagy abban fennálló egyéb jog. Az egyéb jogok az ingatlan-nyilvántartásban fel vannak tüntetve. Jószerivel csak azokat kell figyelembe venni. Tehát ha bérelsz valakitől egy ingatlant szerződéssel, az nem tartozik ide.
De ha van egy ingatlanon például haszonélvezeti jogod (be van jegyezve az ingatlanra), azt már fel kell tüntetni. Vagy ha egy termőföld bejegyzett földhasználója vagy (szintén nyilvántartja a földhivatal), azt is még akkor is, ha nincs a tulajdonodban az általad művelt föld.
Vagyoni jellegű jogoknak számítanak, azért kell feltüntetni.
A vagyonnyilatkozatot tulajdonképpen azért kell megtenni, hogy ha rád vetülne bármikor is a korrupció gyanúja, végig lehessen követni, hogy a vagyoni helyzeted miként alakult, mennyire "korrumpálódtál". :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!