Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek felmondjak? Mi...

Szerintetek felmondjak? Mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Jogot tanulok jelenleg levelezőn, illetve mellette szakképzésre is járok, mivel mindenképp csak így vagyok képes meglenni, mert a szüleim nem támogatnak anyagilag.

Jelentkeztem egy nemzetközi ügyvédi irodába jogi asszisztensnek február végén, felvettek, most pedig egyszerűen nem tudom mit csináljak.

Folyamatosan az “elődömhöz” (aki egy jogot végzett, 40+-os nő volt) vagyok hasonlítgatva, a másik kollégám, aki betanított, kiderült, hogy kb a dolgok háromnegyedét nem mutatta meg nekem, a főnököm az utánam jött nőnek folyamatosan ad feladatot, rajtam meg kb átnéz, de amikor kórházban voltam kiabálva hívott fel leszidni olyanért, amit nem is én csináltam, meg olyasmiket mondott hogy szigorúbb felügyelet alá von.

Ami meg még rosszabb; hogy abszolút semmi dolgom. Max heti 1x kell valamit csinálnom, de akkor is pl a leveleket postára vinni, vagy 1x formot kitölteni. Persze ezzel nem lenne akkora baj, hiszen ebben az időben tanulok, olvasgatok, de ezt is csak “titokban” csinálom; nehogy valami olyan legyen a vélemény rólam, ami nem igaz.

De kicsit még a jogi pályától is elveszi a kedvem az, hogy itt vagyok majdnem 4 hónapja, és semmire egy jó szót nem kaptam, illetve reggel felkelek, és tudom, hogy a holnapom pont ugyanúgy fog kinézni mint a tegnap meg az azelőtt.

Mit tennétek a helyemben? vagy fogadjam el, hogy ilyen a munka világa, vagy keressek mást?


A fizetésem egyébként 260.000, amiből alig tudok félretenni, pedig abszolút nem költöm a pénzem felesleges dolgokra, sőt, magamra már nem is költök egyáltalán…illetve jogon egy félévre ennyi a tandíjam.

Emelést nem mernék kérni, mert most rúgtak ki tőlünk asszisztenst, mert emelést kért.

19l



jún. 25. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez sok mindentől függ.
jún. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem fontos, hogy főleg ilyen fiatalon ne hagyd magad lelkileg tönkretenni, mert akkor később csak egyre rosszabb lesz.

Kérj emelést, mert azzal csak jól járhatsz. Ha megadják azért, ha meg kirúgnak azért. Hisz nem éri meg egy ilyen helyen maradni. Milyen területen dolgoznál amúgy még egyetem mellett?

jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a másik szakom gyógyszertári asszisztens, de az hiába ért véget, októberben lesz a vizsga belőle. Az eü valamivel jobban szívügyem, ha az egyetemet befejezem akkor egészségügyi szakjogász szeretnék lenni. Jelentkezgettem eü-s állásokra, de nem hívtak be mikor még munkát kerestem..
jún. 25. 15:44
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Kár, hogy ilyen elhívatottként kínlódnod kell.
jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Levelezővel végzés után sem fognak komolyan venni.

Helyedben felmondanék, abbahagynám a sulit és pályát váltanék.

jún. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5


Úgy tudtam, hogy a diplomában nem tűntetik fel, hogy levelezős/nappalis valaki :o

jún. 25. 17:41
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Direkt rosszindulatból írta, ne foglalkozz vele. Gyerekvigyázás, mint kiegészítés nem játszik?
jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

#5


Tekintve hogy ugyanazoknak a feltételeknek kell megfelelni, ÉS még a levelezősök általában sok év munkatapasztalatot is szereznek mellé, ez elég nagy butaság.

jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Tapasztalatból mondom, hogy ennél, amit leírtál, a gyorsétterem, meg a raktár is jobb.

A tanulmányaim alatt én gyakornok voltam négy órában minimálbérért, azért négy órában, mert mellette így négy órában tudtam olyan helyen dolgozni, ahol rendes pénzt kerestem, voltam futár, raktáros, bolti eladó, gyorséttermi dolgozó, esténként poharaztam vagy mosogattam helyeken, amit el tudsz képzelni.

Olyan szempontból jó, hogy tudsz tanulni munkaidőben, de szerintem hosszútávon nem éri meg, az önbecsülésed látja a kárát.

jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
76%

Jogisok adnak fizetest neked vagy mas a beveteli forrasod?

260e levelezo mellett barhol osszeszedheto akar tobb is.

Ha lazanak erzed idoaranyban akkor maradj vagy eltudod szamolni jogi kepzes melletti szakido letoltes pl asszem 3ev ingyenmunka"

jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!