Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért lehet az hogy az idővel...

Miért lehet az hogy az idővel én nem megszokok egy munkahelyet hanem megutálok és alig várom már hogy "új életet kezdjek" máshol? Aztán ugyanaz ismétlődik.

Figyelt kérdés

Mások párkapcsolatokkal vannak így én munkahelyekkel, hogy eleinte szinte örömmel dalolva rohanok be imádok mindenkit, a munkámat átveszem, megtanulok mindent, minden új és kihívás, és ez miatt izgalmas is, tele vagyok energiával, penge agyam van.


Ahogy telik az idő meg kiismerem a kollegákat mekkora szánalmak, vagy aljasak, fúrósak, vagy pletykásak, szinte mindenkinek(nem mindenkinek) apránként lesz előttem egy "szégyenfoltja", lassan kezdem megutálni, aztán a munkát kezdem unni, nem köt le, nem tartom már fontosnak sem, (mondjuk nem is életeket mentek valójában hogy adna is vmit, tehát a dopamin sikerélmények az ugy nincs is szinte, az osszes jutalom általában az hogy másnap is bemehetsz dolgozni nem rúgtak ki), kiégek, és kezdek depis is lenni hogy amugy ezzel megy el az életem is.


Egy idő mulva kín bejárni is, bent lenni is, holott örülhetnék annak hogy stabil jo munkahelyem van de kezdem utálni a kollegákat a munkát a helyet magát az odavezető utat is, és ettől a ponttól csak kényszerből járok be mert kell a fizetés. De halálom lesz abbol amiért első nap még rajongtam.


Szabályosan utálom, amit korábban szerettem.



És ami meg ijesztő is a butulás beszűkülés. Első félévben kentem vágtam megoldottam olyan dolgokat amiket 2 év múlva nem tudok megoldani és csak lesek a feladatra mint egy birka és rácsodálkozom a korábbi jegyzeteimre hogy jé, de okos voltam..

Tehát még le is épít egy cég mentálisan?


Mások meg 50 évig is egyhelyen dolgoznak.



#megutálás oka
jún. 18. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez majdnem mindenhol így van…. Én elég régóta dolgozom ezen a munkahelyen ahol jelenleg is vagyok, énis kiismertem az emberek minden porcikáját, jó és rossz oldalukat…Énis mar unalmasnak tartom ha haza és oda utat…A mindennapot, ugyanaz a lemez minden áldott nap…. a munkát lényegében azért is utálhatod meg mert mindennap ugyanolyan , megtanultál mindent , már nincs benne semmi új dolog vagy extra …Ami letudna már kötni … Ami kicsit izgalmassá tenné az egészet …. Hanem megy továbbra a szinte mindennapos majdnem monoton munka …. Bármit megtennék hogy egy olyan munkát végezhessek énis amit szeretek és lehetetlen bele unni … viszont nagyon kevés az a szerencsés ember aki valóban szereti amit csinál , és mindennapi élvezetet lát az egész munkájában …
jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mo.-n ez az alapérzelmi attitűd azért, mert nem a legfejlettebb a társadalom, így minden munkahelyen van egypár igazán xar ember, aki eléggé meg tudja mételyezni a hangulatot, így nem csoda, hogy így érzel, de hiába megy az ember át másik, jobbnak hirdetett helyre, ott is ugyanúgy megjelenik az alja, mint bárhol Mo.-n.

A magyarok ilyenek...:(

jún. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én 4 munkahely után jöttem rá erre, amit Te is írsz. Illetve mindig így éreztem, mind a négynél.

Én végül szabadúszó lettem, már 28 éve csinálom így, nekem ez jött be. Azóta jól érzem magam a bőrömben.

jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!