Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyar főnököknél is bevett...

Magyar főnököknél is bevett szokás az hogy a személyes dolgaikért is az alkalmazottat ugráltatják?

Figyelt kérdés
Török főnököm van, ez az első munkahelyem. Pl. velünk foglaltat orvoshoz, kozmetikushoz stb időpontot. Minket küld el a gyógyszertárba stb.
jún. 8. 09:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt főnököm csinálta ezt. De szigorúan csak munkaidőben. Kényszerből megcsináltam neki, mert akkor még határozott időre voltam felvéve.

Mostani főnököm szerencsére nem kér ilyeneket.

jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
13%

10

Miért rabszolgamunka ha szívesen segítek neki munkaidőben?

Inkább nyomkodjam a telefont? Vagy szívjam a cigit?

A szomszédnak is segítek ha megkér.

Mivel én normális vagyok, ezért ez visszafelé is működik. Ha kell ő is segít.

Szóval az ilyen megkeseredett, nem segítőkész emberek miatt tartunk itt mint te és sokan mások.

jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%

#12


Nem, inkább végezd a munkád. A munkád pedig arra terjed ki, amiben a szerződésben foglaltak vannak. Az, hogy lemenjek neki a boltba, vagy elintézzek valami személyes dolgot, egyszer-egyszer talán, de én nem az az ember vagyok, aki segítségnek fogja fel azt, ha a főnöke velem intéztetné a saját hülyeségeit.


Az pedig a te "bajod", hogy egy kategóriába sorolod a szomszédoknak, vagy barátoknak segítséget, mint a főnöködnek. De a te dolgod.


Az pedig, hogy megkeseredett: Mesélj meg. Olyan országban dolgozom, ahol alsóhangon sokszorosa nem csak a kereset a magyarénak, de az általános boldogság, jólét, emberi jogok, stb :D

jún. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

Ez két irányú dolog tud lenni, ha valami pluszt kér a főnök megcsinálod neki megjegyzi. Meg azt is, ha nem csinálod meg! Aztán eljön az idő, mikor te kérsz tőle szívességet, ő meg az előzmények függvényében eldönti segít-e vagy nem.

Kényes példa: rosszul lesz valakid, bekerül a sürgősségire, akkor a főnök mondhatja azt is 11:00 kor, hogy mennyél nyugodtan, meg azt is hogy 16:00-ig tart a munkaidő.

példa 2: A fizetett szabadság 2/3-val a munkáltató rendelkezik! Ez rendeletben le van! Így szintén a főnökön múlik mi lesz az igénnyel.


Nagyon sok alkalmazott csak a jogait tudja kántálni, a kötelességeit már elfelejti elolvasni.

Nem mindig a főnök a "kínai váza", csak egyszerűen nem lehet olyan döntést hozni ami 100/100-nak megfelel.

jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
53%
Étteremben dolgoztam éjszakás konyhatakarítóként. Egy izraeli zsidó volt az étterem tulaja. Volt, hogy épp bent volt, kaját csinált magának, és közben odalökött nekem egy konzervet konzervnyitóstól, hogy nyissam ki neki. Csakis azért tettem meg, mert akkor nagyon meg voltam szorulva anyagilag, és még próbaidős voltam, különben a halál náthás szerszámára küldtem volna.
jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyik főnöknek ki kellett mennem a piacra mindig mákos pitéért,meg néha fizessem be a csekkjeit.De nem zavart,mert nem a munka rovására ment,meg legalább sétáltam egyet.A mostani egyszer kért meg 8 év alatt,hogy dobjam ki a használt cipőjét🙂

7-es

Na ez már viszont durva...

jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen a munkaköröd. Vállalkozónak dolgoztam, gépeltem a magánleveleit is és a hobbijához is dolgokat a neten. Munkaidőbe belefért.
jún. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Soha nem fordult elő ilyen
jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!