Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan ne stresszeljek a...

Hogyan ne stresszeljek a munkában?

Figyelt kérdés

Valamiért bárhol dolgozom, annyira komolyan veszem a munkát, hogy azon stresszelek mindig, nehogy rosszul csináljak valamit, és túl komolyan veszem az egészet, ezáltal folyamatosan stresszelek, pedig amúgy jól dolgozok, azt a visszajelzést kapom mindenhonnan.

Hogyan lehet fapovál bemenni, és csak úgy tekinteni az egészre, hogy oké ez csak munka? Vendéglátásban dolgozom amúgy. Nem akarok stresszelni, mégis mindig stresszelek.


jún. 7. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Le kell ásni, hogy honnan indul. Megfelelési kényszer pl.
jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen gyermekkorod volt, de engem úgy neveltek (anyám), hogy a munka az első (amíg iskolába jártam, addig az) és mindig azt hallgattam, hogy mi a kötelességem, illetve hogy a tanár/főnök szava szent és sérthetetlen. Ha panaszkodtam otthon, mindig az volt, hogy el kell viselni, el kell tűrni, mert mi vagyunk a "kisemberek" és azt kell csinálnunk, amit a felettünk álló mond. Ez olyan szinten belém égett, hogy mondhatni munkamániás és megfeleléskényszeres vagyok. Ehhez társult az is, hogy apám soha nem szeretett, ezért a gyerekkorom végig arról a küzdelemről szólt, hogy neki megfeleljek és kiérdemeljem a szeretetét. Mivel már meghalt, ez esélytelen, talán ezért van az, hogy a mai napig kényszeres megfelelési kényszerem van a munkahelyeimen és a magánéletemben is. (szerencsére nagyon jó társam van, aki ezt nem használja ki, de a főnökeim eddig mindig visszaéltek azzal, hogy teperek és erőn felül teljesítek.)
jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Keresd meg az okát, honnan eredhet ez a szorongás? Gyerekkori dolgok? Az iskolában is sokat stresszeltél?

Ha igen, előfordulhat, hogy túl sokat vártak el a szüleid, és ez mélyen berögzült. Lehet, hogy érdemes lenne megkeresned egy pszichológust. A stressz nem vicc, a munka világában az egyik legnagyobb egészségügyi probléma.


A stresszreakciók kezelése pedig nem nehéz, csak lélegezned kell hozzá. Négy számolásig mélyen be, négyig tartsd benn, majd nyolc számolásra lélegezz ki és négyig tartsd kint. Ez nagyon megnyugtató a szervezet számára.

És gyakorold a hasi légzést, ugyanígy megnyugtat, oldja a stresszhatásokat. Ezeket bárhol, bármikor gyakorolhatod.

jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Gondolj mindig arra, hogy a tulajdonosnak keresed a pénzt, míg Te izgulsz, ő a mallorcai nyaralást tervezi a székéből.


Így jobb?

jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Úgy, hogy tapasztalatot szerzel és önbizalmat. Nem kell fapofával belexarni a dolgokba. Amúgy nem tudom mi stressz lehet a vendéglátásba 😅 Minek akarsz megfelelni? Hogy ne borítsd ki a levest tálaláskor? Vagy jó kaját főzz?
jún. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Mióta dolgozol? Idővel ez szerintem mindenkinél elmúlik. 20 év munkaviszony után meg már pont az ellentéte lesz majd. Úgy belefásulsz, hogy csak lesel majd.
jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, jókat írtatok, elgondolkozom.
jún. 7. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!