Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Inkább azért szoktak kirúgni...

Inkább azért szoktak kirúgni embereket, ha nem végzik jól a munkájukat, vagy, ha tiszteletlenek a főnökükkel?

Figyelt kérdés
Én az utóbbira láttam példát, igaz, hogy mindig multinacionális cégeknél dolgoztam és ott igazából nem annyira nagy érvágás, ha valaki a sok száz emberből nem töri össze magát. Nyilván teljesítmény értékelésnél kijön ez és béremelést nem kap az illető, de ha úgy alapvetően csinál valamit és nem jön az a visszajelzés kollégáktól, hogy nem lehet vele kijönni, akkor megtűrik. Viszont ha a főnöknek pofázott, vagy nyíltan kritizálta valamilyen döntését, akkor nagyon hamar repült. Vagy csak áttették más csapatba jobb esetben, vagy kirúgták, de nem úszta meg.

jún. 5. 10:47
 1/5 Kólauborkával ***** válasza:
74%

Én szinte mindig tiszteletlen vagyok, mindenkivel és ez sosem adott okot arra, hogy kirúgjanak.

Eddig egyetlen helyről rúgtak ki, de ott annyira utáltam a főnököt, hogy szándékosan beleálltam egy olyan vitába, amit bizonyítékaimmal alátámasztva nem nyerhetett meg, ezért inkább kirúgott, de örültem neki.

jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Ha tiszteletlen vagy max a következő leépítésnél kiraknak.


A munka jól elvégzése meg megint más. Nem lehet egy kalap alá venni azt, akinek fogalma sincs arról, hogy mit kell csinálni azzal aki megcsinálja csak nem érdekli. Ugyanúgy ahogy a jó munkaerő sem az idegesítő buzgómócsing, aki valami főnöknek képzeli magát és ha tehetné 24 órát ledolgozna egyben.


Multiknál pláne necces kirúgni ahol folyamatosan képzik a munkavállalót, főleg előzetes bejelentés nélkül.


Általában figyelmeztetik a munkavállalót a HR-től, ha több apróbb vagy egy komolyabb hiba van.

jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a megbízhatatlanság és egyéb anyagi vonzatú dolgok a leggyakoribbak. De talán ebben az is benne van, hogy valaki hanyagul végzi a munkáját.
jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig csak kis cégeknél dolgoztam, irodában. Ha kirúgtak valakit, az legtöbbször azért volt, mert kifogásolható volt a stílusa, igaz, mi ügyfelekkel dolgozunk, tehát fontos, hogy milyen az adott ember kommunikációja.

A vezetők egyébként nem szeretik, ha kritizálják őket, mert feljebb vannak a ranglétrán és derogál nekik, hogy egy kisebb beosztásban lévő ember elmondja a véleményét. De, azért vannak olyan vezetők is, akik jól veszik ezt, feltéve, ha normális a hangnem.

A legdurvább és leggyorsabb kirúgásokat az előző és a jelenlegi munkahelyeimen éltem meg:

- az előző munkahelyen Covid alatt gyakran kellett tesztelni a dolgozókat, ez az egyik nőnek nem tetszett és elkezdett pattogni, hogy ő márpedig ezt nem hajlandó elviselni és a céghez kirendelt orvosi alkalmazottat egyszerűen megütötte, amikor az a tesztet el szerette volna végezni rajta. A főnök pont ott állt mellettük, úgyhogy kinyitotta az ajtót és szó szerint üvöltve kidobta rajta a nőt, még üvöltött is utána, hogy soha többet ne lássalak itt meg


- a jelenlegi munkahelyemen alig egy hete dolgoztam, amikor a már 7 éve ott dolgozó kolléga három órát késett, majd mikor a főnök ezt szóvá tette, egész egyszerűen az volt a válasz, hogy leszarom. Óriási botrány kerekedett, mindketten üvöltöttek és azonnali hatállyal kirúgták. A többiektől tudom, hogy rendszeresen késett és akkor telt be a pohár a főnöknél.

jún. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem munkahely és vezetője válogatja. Sőt olyanról is hallottam, hogy vkit azért küldtek el, mert fideszes volt a vezetőség, ő meg ellenzéki, csak vmi kamut beírtak a felmondó nyilatkozatba.


Nálunk olyanra láttam csak példát, ahol teljesítmény miatt rúgtak ki embert, konkrét példákkal.

jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!