Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tipikus gyári munka szitukat?

Tipikus gyári munka szitukat?

Figyelt kérdés
Pl gépi kávé ivás, targoncás rakja az operátor csajt, darabszám stb
máj. 19. 19:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Írjatok ilyesmiket
máj. 19. 19:43
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
12 óra vagy 8 órák 4-3 műszakban be like
máj. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

-toxikus környezet

-tanulatlan a kollégák többsége

-lelketlen biorobot munka

-folyamatos műszak, semmit sem tisztelve

-sz@r fizetés

-többségük automatizálva lesz 20 éven belül.

máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ne a gyár negatívumait mondjátok hanem a gyaron belül lévő tipikus szitukat. Pl óránként cigi, 20 perces szünetben töltött cigi, irodai emberek szidása stb
máj. 19. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Például az, hogy ilyeneken gondolkodsz, ennyire izgulsz a gyárra, hogy egy droid vagy?
máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Metionin ***** válasza:
100%

Igaz negatív de tipikus volt ahol melóztam diákkoromban (nyomda), a budiban elrejtett kaja, rágcsa vagy gyümölcs. A délelőtti műszakban szinte csak vénasszonyok voltak és az volt a szokásuk, hogy kezdés előtt alaposan bereggeliztek fél 6-kor, miután beértek vagy még útközben a céges buszon, szünetet meg nem tartottak csak délben egy hosszabbat. Mi meg beértünk épphogy 6-ra a sima busszal aztán korgott a gyomrunk délig. Budira elmehettünk közben ha épp leállt a gép, így egyszer csak észbe kaptam és elkezdtem 1-1 banánt vagy müzlit eldugni a budi kis szekrényének a tetejére és azt megettem olyankor, hogy ne szédüljek ki a gép mellől délig. Egy nap felnyúltam a kis dugi kajámért de valami mást tapintottam ki. Felálltam a wc csészére és megláttam, hogy kész kamra van a szekrény tetején, ezek szerint mások is úgy ettek sunyiban.

De nagyon tipikus emlékképekként ugranak be egyes gépkezelők kőműves dekoltázsai, a kávé amibe nem tudom mi volt de 16 óráztam amikor az egyik gépkezelő adta és még az amúgy rossz látásom is kiélesedett tőle, a raklapok szaga a raktárban, a céltalan takarítás ha elromlott valami és nem tudtunk dolgozni, a cigitöltő csattogásának a hangja az ebédlőben, a futás a buszhoz műszak után, gyaloglás a halál faszán a következő releváns buszmegig ha hamarabb elment a buszunk, az egyik pasas aki szinte állandóan részeg volt és egyik nap nem jött be, kimentek szétnézni és ott volt a kanyarban az árokban részegen és még sok hasonló.

máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus gyári szitu?

Például:


késel szünetről 2 percet, lecsesznek.De ha más van kint 10 perces szünet helyett 30 percig, azzal semmi gond.


Míg te mész az étkezőbe, hogy egyél, másnak annyiból áll a szünet, hogy gépi kávét igyon és cigizzen. (Két cigi, egy kávé, megfelelő minden egyes szünetben, kaja helyett)


A budin erőlködve *zarsz, mert tudod, szünetben van lehetőséged erre, és nem akarsz kimenni szünet vége után 10-20 perccel, merthogy akkor jön rád a szapora.


Bármi történik, pl. szomszédos soron leejtenek egy ládát-tálcát(és ez hallatszik), a dolgozók odanéznek, mert végre valami izgalom.


Sokan lábukat fájlalják, hiszen állva kell dolgozni, szék az csak az étkezőben van meg a buszon. Na jó, meg a műszakvezető hátsója alatt.


Nincs beszéd, csak monoton munka és darabszám a lényeg.

máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4: Azt írod, ne a negatívumokat írjuk, de te is negatívumokat sorolsz fel példának.🙂


Tipikus dolgok:


- Szidni az irodai dolgozókat, mert hogy ők csak papírt tologatnak. Ugyanez a fönökkel, de csak a háta mögött, szemtől szemben nyalni neki.


- Turkálni a kollégák zsebében.


- Játszani a főnököt a fiatalabb dolgozónak.


- Ha valaki kajaszüneten kívül elmegy rágyújtani, az rendben, de ha valaki a megmaradt kajáját akarja megenni, vagy csak egy kávéra leülni, az már nem okés, beszólnak neki.


- Minél egyszerűbb, piszlicsárébb, felelősségmentesebb munkát végez valaki, annál magasabb lóra képzeli magát. Például betanított szalagmunkás, de azt hiszi, hogy nélküle becsődölne a gyár.


- Kedvenc témák: Nemi élet. Hogy rúgtam be a hétvégén, hogy verekedtem a kocsmában. Mi volt a kedvenc szappanopera tegnap esti epizódjában. Mit főzök ma otthon vacsorára. Milyen kaja akciós épp a Tescóban vagy a Lidlben.

máj. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Közel 10 évet húztam le gyárban. Amit előttem leírtak, az mind igaz. Bőven elég volt, most már nem mennék gyárba.
jún. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!