Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tettek már szóvá olyan dolgot...

Tettek már szóvá olyan dolgot a munkahelyen, amihez amúgy semmi közük nem lett volna?

Figyelt kérdés

Pl. Facebook profilkép, Facebook bejegyzés, vagy munkaidőn kívüli tevékenység, egyéb magánéleti dolgok, stb. Tehát olyan dolgok amik nem a főnökre vagy kollégákra tartoznak.

Volt már olyan, hogy valaki mégis szóvá tett valamit a munkahelyen vagy felelősségre vont olyan dologért, ami igazából nem érinti se őt, se a munkádat?



máj. 9. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Hogy miért töröltem magam face-ról.

A munkához nem sok köze volt a facebooknak. Csak épp így már nem látták, miket rakok ki, nem tudtak min csámcsogni.

máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Megváltoztattam a születési nevemet 18 évesen. Az apai ági rokonokkal nem tartottam a kapcsolatot soha. ők se reklámozták hogy rokonok vagyunk. Anyai ágról meg csak anyám van.

Az egyik munkahelyemen, kb 25 évesen már az első hetemen nyomozgattak hogy kik a szüleim. Kérdezték hogy xy az apám? Nem? Biztos? (Nem b+ te tuti jobban tudod, Columbo)


Facebook bejegyzéseket kitárgyalták (nyaralás, benti macskás képek, akvárium), ami miatt töröltem azt a pár munkatársat akik bejelöltek.


Miért nincs facebookon nyilvános kép rólad?

Pont ezért, hogy ne nézegessétek.


Miért nincs gyereked?


Miért vagytok együtt a barátoddal? Mi közös van bennetek?


Miért nem csokozol te is? (Mostanában ez felkapott kérdés)

Általában azt válaszolom hogy azért, mert anélkül is lett házam hogy kiszartam volna 3 gyereket. Ezzel legalább megsértem őket 😁 mindig magukra veszik

máj. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nálunk inkább olyankor van gond, ha valaki táppénzre megy, mert hajj de beteg, aztán letjuk, hogy pakolja fel a képeket innen-onnan, kirándul a családdal a táppénz alatt. A vicc, hogy ha szól, hogy kell neki 1-2 nap szabi, kap. És akkor tudjuk előre, úgy számoljunk, ő nem lesz akkor. De nem, inkább reggel beszól, hogy nem jön, mert megy a hasa/hány/tudoménmi a baja, aztán 2 órával később már pakolja is a kirándulós képeket.
máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
A "rendes" munkahelyeimen nem, amíg diákmelóztam, addig viszont rendszeresen kérdezősködtek az állandó dolgozók. Főleg az idősebb nőket érdekelte, hogy mi a helyzet a szüleimmel, élnek-e, miért kell tanulás mellett éjszakában dolgoznom, pletykáltak hogy biztos alkeszok meg drogosok, adósságban úsznak stb. Sokszor nagyon indiszkréten érdeklődtek eziránt és más magánügyeim iránt is.
máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
És akkor egyesek csodálkoznak, hogy "antiszociális" vagyok...
máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző munkahelyemen egy gyárban dolgoztam operátorként. Rengeteg sok negatív tapasztalat után, már tudatos voltam és úgy kezdtem a munkahelyen, hogy már a legelső napokon igyekeztem a körülöttem levő közvetlen környezetemben dolgozó munkatársaimat letiltani. Illetve a saját profilomat annyira lekorlátoztam, hogy a legkevesebbet lássák rólam idegenként. A mai napig úgy van beállítva, hogy senki sem tud rám keresni, illetve ha valaki idegen mégis meglátodatja a profilomat, nem lát semmit csak a profilképemet.

Volt már olyan munkatársam (mondjuk egy idióta hülyegyerek volt) hogy táppénzen volt, játszotta a beteget, közben meg a plázában kérte meg a barátnője kezét. Minderről live videó stb stb. Na neki már nem kellett visszajönnie dolgozni.


Nem jó ha az életünket Facebook-on éljük, vagy mások szeme elé tólunk mindent magunkról. Nem tudhatjuk, hogy mikor és kinek szúrjuk a szemét, és rossz indulatuan alánk pakolhatnak.


Egyébként érdekes, mert ezen a munkahelyen ennek ellenére nagyon jóban voltam mindenkivel, és engem is nagyon szerették. Annyira viszont soha nem engedtem magamhoz közel senkit, hogy kiadjam magam.

Igen én is voltam, meg vagyok sokszor a mai napig úgy táppénzen, hogy semmi bajom, csak simán nincs kedvem dolgozni. De erről senkinek semmit, nem mondok még csak sejtetésként sem. Beteg vagyok, a főnöknek jelzem és slussz passz.

Na kicsit magyarázkodósra sikeredett, de a lényeg, hogy nem kell kiadni, kiteregetni az életed senkinek.

máj. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!