Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon csúnyákat írtam kollégá...

Nagyon csúnyákat írtam kollégának, félek mi lesz, ha kiderül? Szeretem a munkahelyem.

Figyelt kérdés

Szeretem a munkahelyem, a munkám is és elégedettek velem.

Van 1 problémás és gonosz kollégám,de róla mindenki tudja, hogy az. Ő szokott gonoszkodni velem, erről is mindenki tud.

Munkahelyi dolog miatt beszélnünk kellett online, bedurrant az agyam és TÉNYLEG csúnyán sértegettem őt. Ezelőtt még sosem történt ilyen. Ekkor mondta, hogy ő ezt megmutatja mindenkinek (kollégáknak, főnökségnek.)

Csak utána ő is beleállt a vitába és ő is nagyon csúnyán sértegetett engem. Jogos dolgokkal is sértegettük egymást, de értelmetlen Hülyeségekkel is. Ekkor kiléptem a chatből.

Mit tegyek, ha akár kollégák vagy főnökség számon kér engem erről?

Sajnos kitelik tőle, hogy tényleg megmutatja mindenkinek.


Gondoltam a bocsánatkérésre is, hogy ne legyen bajom a dologból. Vagy az megalázkodás lenne? Vagy el tudnám hitetni, hogy tényleg megbántam amiket írtam neki és az jó pont lenne nálam?


márc. 6. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Na, elmondom mit csinálsz.Felveszed vele a kapcsolatot és ezt mondod nekik: Figyelj, xy.Nekünk nem jó a kapcsolatunk egymással, de a munka érdekében legalább egy semleges szintre kéne hoznunk.Beszéljük meg emberi módon, hogy mi a bajunk egymással és hogyan tudnánk ezt elérni.
márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyessel egyetértené, csak ki tudja, hogy ez hogy alakul, fordítva is elsülhet, sőt egyeltalán belemegy-e.

Haszeretnéd kiengesztelni, próbálj úgy fogalmazni, hogy ne legyen semmi ami ellened fordítható és írásos nyoma is legyen.

Ha nem jön össze, ami lesz az nagyjából azzal lesz egyenlő, hogy mit írtál, milyen súlyos dolgokat írtál.

Ha nem olyan komoly az ügy, akkor leül veled a vezetőség, kapsz egy figyelmeztetést.

Ha komoly, akkor kivizsgálják.

Ha meg mázid vn akor csa nagy a szája és csa rádijesztett.

márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Mindenki tudja róla hogy gonosz, de ha te leoltod, akkor megy a főnökséghez, és véged? Ez egy brutál szar melóhely.
márc. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj, tojd már le. Mentsd el a beszélgetést te is, hogyha esetleg felhozzák, te is be tudd mutatni, nehogy csak egy részletet lássanak. Emeld ki, hogy “kölcsönösen“ sértegettétek egymást (ami igaz), hogy bánod, hogy elragadtattad magad (ami szintén igaz, nem?). Kérj bocsánatot, amiért minôsíthetetlen hangnemben írtál (a tartalomért nem kell, csak a hangnemért), ígérd meg, hogy többet nem fordul elô (amúgy is erre törekszel, nem?). Aztán kész.

Nincs ebben semmi megalázkodás, ez az igazság. Aztán kerüld el a kollégát jó messzire, ne állj le vele többet vitatkozni. Valószinûtlennek tartom, hogy kirúgnának, ha bocsánatot kérsz, és amúgy nincs gond veled. Nekik is macera, ha új embert kell keresni.

márc. 7. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Más az, hogy valaki gonosz meg más az, hogy valaki gonosz és munkahelyi zaklatás áldozata lesz.

Nem tudom mit írt nekk a kérdező, egyáltalán a zaklatás kategóriába esik amiket írt.

Sőt, egyáltalán mai történet-e, hogy a kérdező ilyen bátran kiírja egy nyilvános fórumra a részleteket, amiből tutira felismerné őt a munkatársa.

De a lényeg, hogy ha tényleg mai történet, akkor a munkahelyen vannak határok, amiket nem léphetünk át, mert hiába utálja mindenki Gipsz Jakabot, ha egyszer áldozata lesz a munkahelyi zaklatásnak, akkor a HR és a vezetőség aszerint kell, hogy eljárjon.

márc. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak a kollégáknak mutatta meg, páran utána távolságtartóbbak lettek velem szemben, de minden csoda 3 napig tart.


Pletykákból megtudtam, hogy az volt a konklúzió, hogy "csúnyán beszéltünk egymással" ami öröm az ürömben, mert tényleg főleg én beszéltem csúnyán vele.


Szintén visszahallottam, hogy az egyik kollégám pedig azzal tömte a fejét a gonosz kollégának (akit leoltottam) , hogy mivel mindenki tudja róla, hogy gonosz velem pedig elégedettek ezért ha felhívom a nagyfőnököt és elmesélem neki miket csinál akkor ki fogják rúgni. Ezt elhitte a gonosz és azóta visszavett.

márc. 15. 09:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, akkor jól végzõdött. Legközelebb azért legyél óvatosabb. Nem érdemes lealacsonyodni ilyen emberekhez.
márc. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!