Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell felmondani?

Hogyan kell felmondani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bármennyire is nevetségesnek hangzik, a kérdésem komoly. Eddig még nem kellett felmondanom sehol mert diákmunkákat csináltam csak és azokat szerettem mind. 1 hete vagyok ezen az új helyen, viszont a kollégák, a légkör, semmi sem tetszik. A szerződésemben 3 hónap próbaidő áll, szeretnék felmondani. Ezt írásban kell megtennem? Vagy előtte azért szóban is kell közölni?

2023. nov. 18. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Sztem próbaidő alatt nem kell felmondást írni, de ha mégis, akkor majd megmondják, h írj egyet.

Bemész a főnöködhöz és megmondod neki, h felmondasz. Ha akarod megindoklod, ha nem, akkor nem, nincs köze hozzá. Erre való a próbaidő.

2023. nov. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ja és természetesen azonnali hatállyal is, ha akarsz. Nem kell megvárni se a holnapot, se az aznap délutánt, semmit. Bemész, felmondasz, hazamész. Papírért esetleg visszamész, de ki is tudják postázni.


#1

2023. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
én odaadnám a főnöknek.fönt főnök megszólítása(én csak keresztnevet írtam felkiátójellel utána),lentebb felmondok szó, alján legyen aláírás,keltezés városnévvel az elején.
2023. nov. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Noren1989 ***** válasza:
100%

Íràsban kell.


A próbaidő alatt bàrmikor, indoklàs nélkül felmondhatsz.

2023. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2023. nov. 18. 23:36
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A szerződésemben 3 hónap próbaidő áll, szeretnék felmondani. Ezt írásban kell megtennem?"

Minden esetben, ha egyébként a munkaszerződést írásba foglalták. Azt csak írásban lehet módosítani, megszüntetni.


"Vagy előtte azért szóban is kell közölni?"

Nem kell. Ilyen kötelezettséget nem ír elő a törvény.


Írod, hogy a szerződésben van kikötve próbaidő. 3 hónap. Amíg az nem jár le, a felmondásod azonnali hatályú lesz, ami annyit jelent, hogy a felmondásod közlését követő percben a munkavégzési kötelezettséged megszűnik, és még aznap a munkaviszonyod is. A ledolgozott időre bérezés jár! Ha a műszak közben mondasz fel, és nem a munkaidő végén, akkor is jár a ledolgozott időre bér. Nyilván csak arra az időre, amit le is dolgoztál.

Úgymond joghatást mindig a felmondás közlése vált ki. Tehát mindegy, hogy te milyen dátumokat irogatsz bele a felmondási iratba, ha csak 2 hét múlva közlöd azt a munkáltatóval. Mindig a közlés napja a mérvadó. Közlés = az írásba foglalt felmondásod munkáltató részére történő átadása.


A fentiek okán a felmondás mindig 2 egyező példányban írjuk meg. Nem kellenek bele paragrafusok, csak a lényeg:


Munkáltató neve, címe

Alulírott Buga Jakab (ide a személyes adataid) az Önöknél X. naptól fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.

Dátum, és az aláírásod


Az egyik példányt átadod a munkáltatónak, a másik példányon pedig DÁTUMMAL átveteted vele (ez a felmondás közlésének napja, amihez mindent igazítunk), és azt megtartod magadnak egy későbbi jogvita elkerülése végett legalább 3 évig (munkaügyi követelések elévülésének ideje).

Ha még próbaidő alatti a közlés, akkor aznap megszűnik a munkaviszonyod. Ha próbaidőn túli a közlés (átadás), akkor másnap elindul a felmondási időd, majd annak eltelte után szabadulhatsz.


Ezt a jellegű felmondást nem kell indokolnod. Ha nem kell, akkor ne is tedd meg! Legalábbis írásba ne!

2023. nov. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

... a munkaviszony megszűnése után 5 munkanapja van arra a munkáltatónak, hogy a béreddel elszámoljon, és a kötelezően kiadandó leszámolási papírokat biztosítsa. Tévedés az, hogy köteles vagy bemenni érte. Nem vagy köteles, mivel már állsz jogviszonyban a munkáltatóval. Ha nem mész be érte önként és dalolva, akkor legkésőbb az 5. munkanapon a munkáltató köteles a nyilvántartásában szereplő címedre kipostázni azt. Ha a felmondási iratban a nyilvántartástól eltérő belföldi címet adtál meg, akkor oda köteles továbbítani. Ha a bért készpénzben fizette, akkor azt is köteles postán kiutalni.


Ha gondod adódik a munkáltatóval, akkor az illetékes hatóságot a kormányhivatalban találod meg -> munkaügyi felügyelőség, munkaügyi hatóság, munkaügyi és munkavédelmi hatóság néven. Ők az illetékesek, majd intézkednek a munkáltatónál.

2023. nov. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg x napra mondjuk 13.00 órától kezdődne a munkaidőm, én aznap is felmondhatok? Mondjuk ha 9kor mondom azt hogy itt a vége, akkor arra a napra még maradnom kell?
2023. nov. 19. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Elmondom hogyan kell felmondani. Ülsz valahol és elkezdesz felfele nézni és beszélni. Ez a felmondás! :D
2023. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!