Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Joga van e a munkavállalónak...

Joga van e a munkavállalónak a nyugodt munkavégzéshez?

Figyelt kérdés
Vagy "muszáj" szegényt mobbinggal és bullyinggal "kordában tartani", mielőtt "szegény" munkáltató fejére nőne, mert annyira a két véglet van?

2023. nov. 13. 11:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak a két véglet van. A meghunyászkodó, szolgalelkű mentalitás is a probléma része, hogy nem állsz fel, hanem tűrsz. Jó hogy kihasználják, akit ki lehet.
2023. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Milyen két véglet van csak szerinted?
2023. nov. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1# Ha valaki szolgalelkű, akkor az feljogosít bárkit, hogy mobbingolják? A bomlasztót nem merik?


2#


Irónikusan értettem a két végletet, de igazad van, nem írtam idézőjelbe, de természetesen kifejtem:


Az egyik "véglet" a szolgalelkű mentalitás, amiről az első hozzászóló ír, a másik "véglet" pedig aki nem dolgozik, lop, cseszteti a kollégát, talán még a főnököt is.

2023. nov. 13. 11:56
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
#3: én egyik véglethez sem tartozom, ezért nem értem a problémát.
2023. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4# Ez dicséretes.


A lényeg, hogy egy alkalmazottnak joga van e a nyugodt munkavégzéshez, vagy örüljön hogy van munkája, és adnak neki éhbért, és egyébként "el lehet menni ha nem tetszik" hogy kiéli magát rajta a főnök, és az általa uszított kollégák, mert megtehetik?

2023. nov. 13. 12:08
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

#5: megint végletekben írsz. Nem egy embertől hallottam (és én személy szerint is tapasztaltam), hogy rosszul fizetett, közalmalkazottként volt a legobb munkahelyi közösségben része. Máshol meg jó fizetés mellett rossz az atmoszféra.


Ha arra vagy kíváncsi, mit tenne más a Te helyzetedben, akkor azt kérdezd meg.

2023. nov. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Te írsz fordított végletekben, de én veled ellentétben ezt nem vitatom el, mert én is láttam ilyet, hogy valaki a minimálbért fizető állásából visszament közfoglalkoztatásba, mert ott normálisabb volt a légkör, és nem úgy ment be, hogy kihatják és megalázzák (minimálbérért).


Amúgy nincsenek már ilyen trendek hogy a jól fizetőkben gyökérkednek, a rosszabb fizetőkben pedig normális a légkör. Nem ezen múlik. Fizetéstől függetlenül szinte mindenhol úgy állnak az emberhez, mintha milliárdos fizetéseket adnának és "ez az a pénz, amiért mindent is tűrni kell." Minimál bérért is.

2023. nov. 13. 12:29
 8/21 anonim ***** válasza:

"Te írsz fordított végletekben"

. Nem, nem írok fordított végletekben. Leírod, hogy vagy "A és nem B" vagy "nem A de B", erre én leírom, hogy van ellenpélda. Nem magamat igazolom, téged cáfollak.

Senki nem írt trendekről. Az egy dolog, hogy nincs értelme annak, amit írsz, de azt sem érted, amit más ír?


Fárasztó vagy.

2023. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Érteni kell a kérdést.
2023. nov. 13. 12:40
 10/21 anonim ***** válasza:
Fogadjunk a 8-as egy zaklató munkavállaló, akit sért a kérdés, és "értetetlenséggel" próbálja ellehetetleníteni.
2023. nov. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!