Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért a munkavégzés helye...

Miért a munkavégzés helye határozná meg a hatékonyságot?

Figyelt kérdés
Van, aki már jóval a covid előtti időkben is dolgozott. A home office még nem volt sehol. Minden nap utazott be az ember a vidéki mama hotelből az irodába. Ott annyira hatékony volt a munka a hajnali kelés után, hogy míting szobák voltak befoglalva csukott szemmel ülésre és alig várta az ember, hogy a vele egy sorban ülök ebédelni menjenek, hogy leboruljon az asztalra egy negyed órára. Aztán utána persze ő is elmenjen ebédelni, ami után persze üldögéljen az ebédlő melletti széken még egy kis ideig, mivel oda nem kellett kártyát használni. A legjobb persze a wc-re menés volt, amikor akár fél órát is lehetett bent ülni napjában többször telefont nyomkodva. Szerintem ennél egy kicsivel hatékonyabb a 9 és 5 közötti otthoni munka.
2023. szept. 25. 08:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#5 : Gondolhatod ezzel a stílussal mennyire hívnak emberek közé! :) Feladat van, le kell kódolni határidőre és pont.
2023. szept. 25. 09:32
 12/17 anonim ***** válasza:
50%

#9

Drága kérdező. Vannak munkahelyek, ahol NEM megoldott a home office, mert nem olyan a munka. Plusz a home office, hát.. majd a munkáltatód eldönti, hogy szükséges-e vagy sem. Nem te, egy kis, bocsi, porbafingó, hozzá nem értő fogja ezt eldönteni. A cégvezető tudja, hogy hasznos-e a HO az adott cégnél, vagy sem.

2023. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
#12 : Ajaj, valakit megsértettem...
2023. szept. 25. 11:15
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te hisztizel itt, te írtál ki ide egy kérdés, hogy itt hőbörögj, hogy itt éld ki magad, mert nem tudod elfogadni, hogy nem HO-ban dolgozol, hanem be kell menni a munkahelyedre.
2023. szept. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#13: egy kis gaslighting?
2023. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Vezetői szinteken indokolt lehet a heti többszöri bejárás, sőt, valószínűleg az ő munkájuk még hatékonyabb is válhat azáltal hogy a folyosó végén közlekedő TL kollégára rákiáltanak 20 m-ről, hogy az egész csapatot kihívják a kávégép mellé 1,5 órára kávézni vagy hogy látványosan futkosnak egyik mítingről a másikra.

Sajnos az én munkám ettől nem lesz hatékonyabb, én képernyőn dolgozom. Az előbb leírtak viszont még hátráltatnak is a munkavégzésben. A "jöjjenek össze" a kollégák érvet pedig egyenesen röhejesnek tartom. Bármit mutatok, magyarázok, adok elő az hatékonyabb online, mert lehet rögzíteni, amennyiszer akarják, visszanézni, illetve mindenki úgy jegyzetel ahogy akar - én pl. screenshot gyáros vagyok, "élőben" kissé nehéz lenne.

Fogd úgy föl hogy a középkori jobbagyságnak is voltak értelmetlen elemei. Nem elég hogy ott volt a tized, a kilenced, a különféle adók, a robotmunka, ezen FÖLÜL is pl. minden évben legalább egyszer meg kellett ajándékozni a földesurat. Most is ez van, szét dolgozhatod magad, hozhatod 120%-ot, jót tesz a kis lelküknek ha látják hogy fizikailag is ők uralkodnak fölötted, ha azt mondják gyereide, akkor odamész, illedelmesen irodázol szépruhában napi 8-10-12 órákat a hét megadott napjain.

Az én főnököm még azt is előírná hogy csak együtt, ugyanazokon a napokon járkáljunk be, semmi önálló kóricálás, más jobbágyaival való elegyedés stb.

Az elején mondtam neki hogy feletjse el, akkor tudom le a kötelező penzumot amikor akarom, ha pont azokon a napokon amikor ő nincs benn, akkor azokon. Azóta pikkel rám az állatja.

2023. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nyugi van, Kérdező!

Szállj fel 1* a Szfvár-Bp. vonatra kora reggeltől 9h.-ig , majd du. 16h.-tól 20h.-ig, aztán meglátod, hogy mennyi ember képes azon a vonalom (kb. 60 km.) bemenni Bp.-re ingázni, hogy munkája legyen. Nem kispályáznak az emberek nagyrésze, úgyhogy másként kellene ezt látnod...

2023. szept. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!