Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért a munkavégzés helye...

Miért a munkavégzés helye határozná meg a hatékonyságot?

Figyelt kérdés
Van, aki már jóval a covid előtti időkben is dolgozott. A home office még nem volt sehol. Minden nap utazott be az ember a vidéki mama hotelből az irodába. Ott annyira hatékony volt a munka a hajnali kelés után, hogy míting szobák voltak befoglalva csukott szemmel ülésre és alig várta az ember, hogy a vele egy sorban ülök ebédelni menjenek, hogy leboruljon az asztalra egy negyed órára. Aztán utána persze ő is elmenjen ebédelni, ami után persze üldögéljen az ebédlő melletti széken még egy kis ideig, mivel oda nem kellett kártyát használni. A legjobb persze a wc-re menés volt, amikor akár fél órát is lehetett bent ülni napjában többször telefont nyomkodva. Szerintem ennél egy kicsivel hatékonyabb a 9 és 5 közötti otthoni munka.
2023. szept. 25. 08:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem a helye, a környezet, a körülmények sokkal inkább. A munkahelyed nem számít, hogy a Cinege utca 98. vagy a Búbosbanka sétány 32. alatt található, ugyanúgy egy produktívabb környezetet képes biztosítani, mint ha valaki otthon ül. Egyrészt sokkal kevesebb dolog vonhatja el az ember figyelmét, munkahelyen nem tud bezavarni a család, sokkal könnyebb kollegákkal, vezetőkkel egyeztetni, összedolgozni, egyáltalán ellenőrizni hogy emberünk munkája épp hogy halad, stb.
2023. szept. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez tök emberfüggő. Van, akinek otthon megy könnyebben, van akinek az irodában, és kapaszkodj, van akinek tök mindegy. :)
2023. szept. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Mivan, nem tetszik, hogy be kell járnod dolgozni HO helyett? Ennyire ellustultál, elkényelmesedtél otthon? Majd, ha te leszel a főnök, akkor azt csinálsz, amit akarsz, de addig azt csinálod, amit neked mondanak. Ha nem tetszik, el lehet onnan menni.
2023. szept. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Micsoda gondok. Vannak akik meg dolgoznak is a munkahelyükön, nem ébredezni, meg ücsörögni mennek csak be.

Nyilván otthon is tudnád csinálni ezt az elképesztően megterhelő "munkát"..

De inkább örülj, hogy a nagy semmire kapod a pénzt, és csak annyi az elvárás hogy be kell menned.


"Miért a munkavégzés helye határozná meg a hatékonyságot"

A leírtak alapján a munkahelyen se vagy hatékony, otthon pedig még ennyire se lennél.

2023. szept. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Először is, ha valaki nem tudja megoldani az ingázást, akkor aszerint válasszon munkahelyet, de az alvási zavar már végképp nem a munkahely felelőssége.


Ettől függetlenül nyilván őszinte kérdés nincs itt, inkább panasz, de azért reagálnék a fő kérdésre:

- a közvetlen emberi kapcsolatot igénylő feladat jóval hatékonyabb személyes jelenlétnél. Emlékszem, amikor először írtam ki meetinget egy csapatban, le voltak döbbenve, hogy én ilyen old school módon lefoglalok egy termet (tehát szó nem volt otthoni munkáról), mert ahhoz voltak szokva, hogy mindeki a helyén ül az irodában, és online megtartjuk a prezentációt (közben persze mindennel foglalkozva, kivéve azzal, amiről én beszélek)

- vannak, akik megtanulják ezt kezelni, főleg mivel a munkahely és a lakhely távolsága miatt nincs más választásuk, de a munkavállalók többségének érdeke, hogy fejben szétválassza a munkahelyet és a lakhelyet. Láttam embert ebbe belehülyülni, és láttam munkáltatót, aki ezt kihasználta.


Nem értek egyet azzal, hogy folyamatosan be kellene járni, de jó a mérték, és sokszor indokolt a jelenlét.


Egyébként én személy szerint meg a szigorú 9 és 5 közötti munkaidőt tartom feleslegesnek. Én ebben várok el rugalmasságot.

2023. szept. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
5: Ha nem 9 és 5 között akarsz dolgozni, akkor keress olyan helyett ahol 7-től 3-ig vagy 8-tól 4-ig vannak! 🙂
2023. szept. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
#6: ezt most minek írtad le nekem? Nyilvánvaló, hogy csak olyan helyen dolgozom, ahol én osztom be nagyrészt a napomat.
2023. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
7: De akkor talán nem időpontokat kellene írnod. Azt hittem, hogy konkrétan a reggel kilenccel és délután öttel van bajod.
2023. szept. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#3 : Ha majd egyszer értelmezed, amit leírtam, akkor tudni fogod, hogy az idő múlása oldotta meg a problémát. Nem, nem egy idióta válaszoló kiböfizett okossága. :)
2023. szept. 25. 09:26
 10/17 A kérdező kommentje:
#4 : Pedig abból az állapotból érdemes kilépni, mert abból fizetésemelés nem lesz, legfeljebb tengődés! ;)
2023. szept. 25. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!