Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Teljesen felesleges volt...

Teljesen felesleges volt évekig tanulni egyetemen. Két mérnöki diplomával hónapok óta nem találok állást. Amire felvennének oda nem kell semmilyen végzettség, de a bér is nagyon alacsony. Mit lehet ilyenkor tenni? Irány külföld?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 13:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérded, mit lehet ilyenkor tenni, de a szakok és a lakóhely ismerete nélkül nehéz tanácsot adni.

Mert ha a fővárosban élsz, ott könnyebb állást találni, meg olyan városokban, ahol több gyártócég is üzemel. Továbbá egyes mérnöki szakok keresettebbek, pl. a villamos vagy gépész keresettebb, mint pl. a kertész, település vagy környezet. Illetve bizonyos mérnöki szakok csak bizonyos típusú cégeknél, tehát csak bizonyos városokban keresettek, pl. bio vagy vegyész.

Milyen mérnöki végzettségeket szereztél? Talán valaki tudna ajánlani céget vagy várost, ahol érdemes keresgélni.

2023. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél le egy olyan diplomát amire van is kereslet.

Villamosmérnököt még sosem hallottam arra panaszkodni, hogy nem talál munkát.

2023. aug. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök vagyok. Budapesten élek.
2023. aug. 10. 20:20
 14/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem hinném, hogy feltétlenül veled van a baj, elég nagy hiring freez van ezen a területen is most, főleg pályakezdőből/juniorból, ugyanis mindenki tapasztalat senior kollégákat keres... csak abból ugyebár kevesebb van. Szereztél-e egyetem alatt releváns szakmai tapasztalatot? Azért mert az a kemény fél éves kötelező szakmai gyak sokszor nem elég. Mennyire megy az angol? Esetleg több nyelven is beszélsz?Angol nélkül a cégek 90%-a szóba se ál veled. Hány helyre jelentkezel és hol? Professiont meg a hasonló szutykokat el kell felejteni, irány Linkedin. Sok helyre kell jelentkezni, én amikor melót kerestem vagy 100 helyre beadtam a CV-t az első két hétben, ha beadod 5 helyre, ne csodálkozz, hogy senki se fog visszaírni, ez lófa*. Van-e hasznos networkod? Sokan mondják, hogy főleg a tudás számít, de a protekció még mindig nagyon megkönnyíti az álláskeresést, érdemes ezt kihasználni, ismerősökre, volt szaktársakra rá kell írni, hogy be tudne-e ajánlani.
2023. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Van tapasztalatom, több mint egy év. Angolul is jól beszélek. Mondjuk 100 helyre még nem adtam be, de annyit nem is találok az a baj. Protekcióra sajnos semmi lehetőségem.
2023. aug. 15. 20:10
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Pedig Bn-n több mint 100 meló van. Semmit se vesztesz azzal, ha sok helyre jelentkezel, a cégek nem fognak sorban álni, 10-ből 9 le se fog szarni téged, hiába lennél releváns jelölt. A protekciót meg úgy kell érteni, hogy ráírsz a volt szaktársaidra, hogy be tudnak-e ajánlani. Ez mind2 félnek jó, te könyebben szerzel munkát, aki beajánlott az meg utánad kap egy összeget(természetesen csak egy idő után általában).
2023. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Értem mi az a protekció. Hiába kérdezem szaktársaimat, mindnél az van, hogy felvétel stop van.
2023. aug. 15. 21:27
 18/25 anonim ***** válasza:
88%
Fogsz találni. Két- három hónapot rá kell szánnod. Szerintem még nem telt el ennyi. Ne aggódj .
2023. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig Bn-n több mint 100 meló van."


Milyenek?


Aki kiprésel magából egy diplomát (bármilyet), az akar elmenni eladónak egy benzinkútra vagy árúfeltöltőnek a tesco - ba vagy lapátolni egy építkezésre....(mondjuk oda fel se vennék...)


Azon is sok múlik, hogy milyen mérnök....


nem mindenki keresett eben a szegmensben sem...


(rengeteg ismerősöm tanult a bánya vagy kohómérnöki karon... végzés után kimentek Dubajba, az Arab Emirátusokba vagy más Közel - Keleti országba...és mai napig ott élik a világukat. )


Rajtam meg röhögnek, hogy maradtam.... az én diplomám csak itthon "érték".

2023. aug. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Szerintem mindegy miylen mérnök. Ebbe az országba már lassan csak szalag mellé kellenek az emberek az akkugyárakba.
2023. aug. 17. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!