Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Teljesen felesleges volt...

Teljesen felesleges volt évekig tanulni egyetemen. Két mérnöki diplomával hónapok óta nem találok állást. Amire felvennének oda nem kell semmilyen végzettség, de a bér is nagyon alacsony. Mit lehet ilyenkor tenni? Irány külföld?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 13:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Véleményem szerint be kellene érned első körben valami szerénnyel, amit megtámogatsz valami kiegészítő, másodállással és eközben ezerrel keresni egy számodra megfelelő lehetőséget. Úgy vélem, hogy külföldön nem tudnál semmit profitálni a Magyarországon szerzett diplomáddal és ott sem fonják kolbászból a kerítést. Ezért gondolom úgy, hogy legjárhatóbb utak egyikét ajánlottam szíves figyelmedbe!
2023. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ok. Elmegyek átmenetileg szemétszállítónak.
2023. aug. 10. 13:53
 3/25 anonim ***** válasza:
12%

Én elgondolkodnék azon, mennyire tájékozódom a világról és annak menetéről. Hogy mennyire vagyok jó ember, mennyire jó morálisan az, ami zajlik a bolygón.

Elgondolkodnék azon, mi hasznom van, és mi hasznot akarnék én adni a bolygónak( az előző 2 elgondolást megtéve már).

Meg ilyesmi. :))

Remélem végre elkezdesz élni, mert ez a kérdés azt mutatja, hogy még életedben nem volt 1 gondolatod sem semmiről, ami számít.

2023. aug. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy a régióval, településsel van a gond. Hol élsz? Budapesten vagy egy másik városban nem lenne több lehetőség?

Az sem mindegy, milyen mérnök. A te végzettséged mi?

Külföldön nem biztos, hogy a szakmádban el tudnál helyezkedni, csak ha a gyakorlatban is jól beszéled a nyelvet, és ott is kérnek szakmai tapasztalatot.

2023. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

Azt hogy haszontalan szakmát tanulsz azt az egyetem előtt-közben is tudhattad volna ha utananézel. Mostmár késő, van egy haszontalan diplomád.

Vagy elmész a tudásodnak megfelelő helyre (pl szemétszállitónak), vagy belekezdesz egy vállalkozásba az alapján amit tanultál egyetemen, vagy kitanulsz egy értékes szakmát is amivel tudsz normálisan keresni.

2023. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%

És ez nem derült ki eddig? Nem voltál gyakornok egyetem alatt? Mielőtt a külfölddel dobálózól legalább nézz utána, hogy ott ahova mennél, milyenek a kilátások.

Én a helyedben valami gyakornok szerű dolgot csinálnék (akár beiratkoznék ezért másik egyetemre és nem járnék be csak a hallgatói jogviszonyért ha muszáj), hogy legyen szakmai tapasztalatod. Olyan munkát vállalj, amivel keresel, vagy olyat, amiből tanulsz. Ha mindkettő teljesül, az a legjobb, ha egyik se, azonnal hagyd ott.

2023. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%

És az egyetem alatt nem dolgoztál?


Csak mert a legtöbb végzett mérnök ezzel szokott példálózni, hogy "én már az egyetem alatt is pl. multinál dolgoztam..."


Mondjuk a mérnöki képzés jellege miatt, nekik ez releváns is...


Neked nem volt ilyen lehetőséged, kérdező?

2023. aug. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Friss diplomás mérnökként az első álláshoz kompromisszumot kell kötni. Vagy érdekes munka és gyakornoki bér, vagy tisztes bér, de unalmas, egysíkú feladat. Valamelyiket be kell vállalnod, és akár félévente lépegetni a jobb felé. Van ismerősöm, akinek négy- öt évbe, és ugyanenyi munkahelybe kellett belekóstolnia, mire a mostani, teljesen jóhoz eljutott.
2023. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy hasznos végzettség, de egyetemről frissen kikerült diplomásokat nehezen vesznek fel nulla tapasztalattal.


Sajnos itt kérik a tapasztalatot sajnos hülye ország ez mert nem értik meg h honnan legyen....


Szóval más munkát kell választanod elsőre.

2023. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem vállaltál szakmába vágó diákmunkát?

Az sem mindegy mit végeztél mert ha cérnamérnökit akkor hiába akarsz elhelyezkedni.

2023. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!