Ha megcsinálnám ezt a mesterszakot az Oxfordon, akkor biztosan felvennének egy junior quantitative analyst/data analyst pozícióba, Lodonban vagy New Yorkban?
A 3as választ a helyes, azt megjelölném... :)
Attól, mert az Oxfordon vagy az MIT-n vagy a világ legjobb egyetemén tanul valaki még ugyanúgy végig kell menni a jelentkezési procedúrán. A jelentkezőn múlik mennyire jó az interjúkon, a papír semmit sem jelent, ha az interjúkon egy katasztrófa, vagy jó, de van nála jobb.
Annyi, hogy előny, elég valószínű, hogy behívják az illetőt ha azt látják az önéletrajzában, hogy a világ egyik legjobb egyetemén tanult. Vagy lehet hátrány is, mert úgy gondolják, hogy kösz, de mi úgyse tudunk neki annyit adni, amennyit kérne, be se hívjuk.
De most komolyan... Mennyi az esély arra, hogy valaki úgy végez egy ilyen egyetemen, hogy közben nem ért a dolgához?
Egy interjún szerintem egy ilyen illető max a szociális készségei, azaz inkább azok hiánya miatt tud elhasalni... De nem tudom, hogy ez egy juniornál mennyire fontos.
Ezek a vállalatok amúgy nagyon nem arról híresek, hogy sóherek lennének.
Ha gyakorlattal rendelkezőt keresnek, akkor inkább felvesznek valakit gyakorlattal, mint valakit, aki Oxfordon végzett - persze ha az interjún is jól szerepel a gyakorlatos.
Ha pályakezdő kell nekik, akkor biztosan kevesebbet kér egy helyi egyetemen végzett, mint egy oxfordi.
Aztán vannak azok a cégek, akik a legjobbakat keresik, de ők meg azt is nézik, hogy milyen eredménnyel végzett az illető, nem elég az, hogy Oxfordon végzett, de éppenhogy.
Londonban és New Yorkban van sok jó egyetem, nem gondolom, hogy elájulnának egy oxfordi diplomától. Nem olyan ritka az. 24ezer diák tanul ott. Akik ilyen tudással rendelkező jelentkezőt keresnek, azok jól tudják, hogy mennyivel nyújt többet / többet nyújt-e egy oxfordi képzés és végzettség ebben a pozícióban. Londonban és NY-ban rengeteg a jelentkező a jó pozíciókra, nagy a verseny, nem úgy van az, hogy meglátják, hogy valaki Oxfordban végzett és elájulnak tőle. Szerinted az ott végzettek Budapesten, Bécsben akarnak elhelyezkedni vagy inkább Londonban, NY-ban?
Nem az a gond, hogy csomó diplomás nem ért a szakmájához, ezt én nem állítom. Jártam egyetemre, szóval tudom, hogy az alapokat ad, de a szakmát valójában a munkahelyen tanulja meg az ember.
Az a gond, ahogy írtam, hogy a papír semmire sem garancia. Lehet valaki a diplomája ellenére egy büdös gyökér, akivel véletlenül sem akar az ember együtt dolgozni. De az is lehet, hogy szimplán van nála jobb. Sokszor van egy nagyobb hal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!