Csináljam tovább?
Sziasztok. Nemrég elkezdtem dolgozni egy vállalatnál, mint pénzügyi tanácsadó.
Nagyon sok szempontból kecsegtető a dolog. Nyilván első körben a fizetés, az hogy magamnak osztom be az időmet, leginkább itthonról dolgoznék, online.
Sok része a munkának nagyon tetszik, el is tudnám képzelni magam benne. Egy dolog van ami miatt azt érzem nem nekem való, és utálom az egészet.
Hál'Istennek, nem én keresem az embereket, hanem ajánlatok útján keresek új ügyfeleket. De így is olyan, hogy mégis valamennyire ráerőszakolod a másikat hogy kössön biztosítast, vagy legyen valamilyen előtakarékossága. És én ezt nem akarom, lássuk be, senki nem szereti az ilyen embereket.
Mit gondoltok, így is vállaljam vagy csináljam tovább, vagy ha már most ilyen érzéseim bánnak, akkor inkább felejtős...?
Emellett rengeteg időmet is elveszi, a főállásom mellett folyton ezt csinálom, és emiatt semmi szabadidőm nincsen! Hazaérek munkából és egyből oktatáson ülök, vagy megbeszélésen. Emellett sok plusz feladat is van hogy ezt csináld meg azt csináld, telefonálás, stb...
Szóval mot gondoltok? Ha tényleg úgy érzem hogy bármennyire is van egy része ami tetszik, mégsem nekem való, akkor az csak jelent valamit, nem??
Köszönöm a válaszokat
Szia. Voltam a helyzetedben, magam is csináltam ugyanezt mellék- és főfoglakozásban is. Azt kell mérlegelned, hogy az összes belefektetett idő és energia mekkora tiszta nyereséget hoz mondjuk egy havi vagy negyedéves intervallumot nézve. Ha összességében nem éri meg és még etikai aggályaid is vannak (amit megértek), akkor inkább felejtős.
Ha megéri, akkor az etikai aggályok ott fognak majd szűnni, hogy előbb-utóbb ki fog alakulni egy MINŐSÉGI ÜGYFÉLKÖR, azaz olyan emberek és olyan továbbajánlások, akiknek tényleg szükségük van a "portékára" és valóban jót teszel vele nekik, hogy tárgyaltok és közösen találtok egy személyre szabott pü megoldást és megkötitek. A baj csak annyi, hogy sajnos ez nagyon sok idő, mire így befut. Talán vigasztaló, hogy főállás mellett csinálod, azaz nem a tartalékaidat éled fel és nem úgy kezdesz minden napot, hogy "hátha".
Na ez az! Hogy senki sem szereti őket! És eleinte sajnos nekem kell hívogatnom az ügyfeleket, később már ajanlasok útján tovább haladni.
Kedves 1-es, megkérdezhetem hogy neked milyen tapasztalataid voltak ezzel és miért hagytad abba? Illetve ha visszagondolsz arra az időszakra akkor ez egy pozitív emlék?
Nem, nem belső pénzügyes dolog...
Most én keresek ügyfeleket felhivom őket, előadást tartok velük és próbálom ravezetni őket hogy kössenek szerződést velünk...tehát átlag embereknek adok pénzügyi tanácsokat, milyen kedvezmenyekre jogosultak, stb.
Az első válaszadó vagyok, mivel a kérdező megszólított, így írok még egy választ. Továbbá érdekes sztereotípiák és legendás bullshitek is kezdik felütni a fejüket, azokra is reagálnék.
Szóval az erősen barokkos túlzás és ilyen sztereotípialegendárium, hogy ez tisztességtelen, nem becsületes, átverős stb stb munka. Még pilótajátéknak titulálással is találkoztam.
A tény az, hogy a biztosító társaságok kifejlesztettek egy csomó pénzügyi keretrendszert és módozatot az öngondoskodásra. A dolog lényege, hogy a nyugdíjjárulék, mire oda jutunk, hogy nyugdíjba vonulunk, nevetségesen kevés havi pénzt fog biztosítani, hiszen a nyugdíj egy felosztó-kirovó rendszer, azaz a ma befizetett járulékokat osszák szét a mai nyugdíjasok között. Mivel egyre kevesebb az aktív adózó dolgozó, egyre több az eltartandó személy, így nem nehéz rájönni, hogy hova vezet ez a verzió.
Ahhoz, hogy havonta felvehessünk fix összeget, úgy tetszik "nyugdíjat", ahhoz pénzmag kell. Namost az nem a fán terem. Ugyanakkor léteznek különféle értékpapír illetve részvényalapok, amik a befektetők számára hozamot generálnak. Pl részvényes vagy, azaz társtulajdonos egy nyereséges cégben, akkor az össz részvényes között a részvények arányában osztják szét azt a "tortaszeletet", ami az adózótt nyereség. De ez csak nagyon nagyjázott, sematizált plda a dolog működésére. A részvényalapok, hogy a kockázatot minimalizálják, tesznek egy kicsit ide is, oda is stb, hogy hosszabb távon, a rendszeres befizetésekkel növelvén a befektetett tőkét, nyereséget halmozzanak fel. Ebben is vannak szerény hozamú, de stabil alapok, vannak nagy hozammal kecsegtető, de kockázatosabbak.
Namost a tisztességes tanácsadók, korrekt brókerek az őket megbízó befektetők érdekeit képviselve csoportosítják, teszik ide és oda a pénzeket, hogy a lejáratkor minél többet tehessenek a befektetők zsebébe.
No eddig ebben az egészben nincs semmi ördögtől való.
Ami miatt rossz a híre a szakmának az az a sok szerencselovag, aki valóban trükközik, rámenősen akvirál ügyfelet, erőszakosan lenyom valamit a másik torkán, amit az nem is akar, stb. Sok ilyen "jó beszélőkéjű" üzletkötő van, akiket kerülnek, mert borjút beszél az ember hasába. De ez nem a pü közvetítő ágazat hibája, nem a biztosítóké vagy az alkuszcégeké, hanem az ilyen rámenős, inkorrektül gyorsan meggazdagodni akaró tukmakirályoké.
Egy normális becsületes tanácsadó nem nyomul, hanem hívják, ügyfélajánlások által és őt keresik. Nekem is így van nyugdíjelőtakarékossági unitlinkem, hogy hallottam egy kollégámat, ahogy erről beszélt valakivel és megkértem, hogy nézzünk nekem is valamit.
Én 2006-ban Brokernetes voltam, aztán Bankbrokeres (ez jobb volt, mert hitelt mindenki akart), de voltam más ügynökségek közvetítője is. Miután a Bnettel megszüntettem az együttműködés.
Miért szálltam ki? A 2008-as válság mindent ledarált. Illetve elég arrogáns módon várták el az embertől a teljesítményt. És mivel én nem akartam senkit átbaszni, így nem is taroltam a kellő mértékben. Kb ennyi.
Köszönöm a válaszod 1-es!
Én is ilyen lennék ebben, senkit nem akarnék rávenni ha nem akarja. Ergo, nem lennék jó ebben.
Egyébként ahogy a mentorom elkezdett tanítani és elmondani a dolgokat, rájöttem hogy engem is milyen szépen rászedtek a beszélőkéjükkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!