Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kezdjek a főnökömmel?

Mit kezdjek a főnökömmel?

Figyelt kérdés

Jelenleg még a próbaidőmet töltöm,ami most 31-én járna le(összesen 4 hónap), és hét elején a főnököm azt mondta, hogy nem hosszabbítják meg a szerződésemet. Pénteken viszont már írt volna nekem is beosztást áprilisra.


A munkahelyről azt kell tudni, hogy állami kórház diagnosztikai osztályán dolgozok, több kisgyerekes anyuka van vagy épp a szándék van meg bennük a gyerekvállalást illetően. Várhatóan sokan kiesnek a szülés és betegségek miatt, hiába vagyunk úgymond egyik nap sokan, lehet 1 hónap múlva meg már kevés lenne a létszám.


Az ok leginkább az volt, hogy a főnök nem lenne nyugodt, ha én ügyelnék. Egyébként meg úgy vettek fel, hogy nem árultam zsákbamacskát, tudták, hogy ezen a területen nincs tapasztalatom és be kell tanítani. Tény, hogy kicsit szétszórt voltam, de azért láttam, hogy a többiek is ejtenek hibákat. Nem is apróságokat ráadásul.


Visszatérve a főnökre, nem akart egyből elbocsájtani, elintézné a próbaidő meghosszabbítását is 1-2 hónappal is.


Ami a probléma, hogy most már tényleg nem tudom, hogy mi a szándékuk velem. Lehet ha meghosszabbítják a próbaidőt, de jön egy jobb, akkor ismét elküldenek vagy úgy látják, hogy mégse vagyok annyira szr, akkor megtartanak. Nagyon bizonytalan így a helyzetem és nem segít ezen, hogy egyik nap ezt mondja, másik nap pedig azt.

Nem tudom mi lenne a legjobb lehetőség.

Legyen még 1-2 hónap hosszabbítás, de benne van a lehetőség, hogy ugyanígy el fognak küldeni vagy nem tudják mit csináljanak.

Ez a csiki-csuki játék kikészít 😩


2023. márc. 11. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Hát koncentrálj jobban, és ne kövess el hibákat. Ha jó lennél, nem merülne fel, hogy elküldjenek.
2023. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
56%

"Ha jó lennél, nem merülne fel, hogy elküldjenek."

KIVÉVE ha kell a helye valami csókosnak havernak.... ébredjünk már fel.

2023. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg pont azért akarja meghosszabbítani, mert elküldeni még nem akar, lát benned potenciált, de még nem is tartasz ott, hogy felvegyen. Írtad, hogy nincs tapasztalatod és szétszórt voltál. Gondolom arra kíváncsi, hogy mennyit tudnál fejlődni még 1-2 hónap alatt és ha elégedettek veled, akkor felvesznek. Ha továbbra is sokat hibázol és nem meri rádbízni az ügyeletet ennyi idő után sem, akkor meg nem. Ha szeretnéd a munkát, akkor szerintem menj bele és próbáld meg kicsit összekapni magad, mutasd meg nekik, hogy mit tudsz.
2023. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kiegészíteném még annyival, hogy az ügyelet egyébként még nagyon messze van. Erre hivatkozni nekem inkább ürügy, mint ok. Ha maradok, akkor is talán év végén kezdhetném biztonsággal(sokat kell tanulni és mindenben pengének kell lenni). Máshol ilyen területen azt látom, hogy jobban szeretik azt, akinek minimum 2-3 év tapasztalata van. Szóval most tényleg nagy fába vágtam a fejszémet.


1-nek: emberek vagyunk mi is. Hibázunk. Konkrétan az egyik kollégám, aki 10 éve ott van múltkor a sóoldatos próba helyett a festékanyagot indította el. A főnök meg még tőlem is jobban szét van szórva. Sokszor azt se tudja milyen rendezvényen van. Egyszer teljesen más vizsgálatot csinált meg mint más. Én azért mielőtt elkezdem megkérdezem, hogy azt kell-e csinálni amit gondoltam vagy mást. Inkább a papírmunka egy része az ami kifogott rajtam(relatív későn jut eszembe, vagy hiányos).


Másrészt egy másik kollégám mesélte, hogy egy tőlem rosszabbat is megtartottak és kb 2 év után felmondott.


Ami a csókost illeti. Az egészségügy összes területén hiány van. A mi részünkön meg végképp. Utánpótlás meg nem igazán van.


Illetve van még egy fontos tényező, hogy a kollégáim talán 1 kivétellel mind diplomás, nekem viszont az E kategória a legmagasabb végzettségem(a diplomás az F). Nem tudom, hogy őket ez mennyire frusztrálja, hogy 55-ös Okj-vel ugyan azt a munkát végzem(kevesebb pénzért), mint amit ők is diplomával.

2023. márc. 11. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem fognak helyetted embert találni.

Az én helyem laborban 3 hónapja betöltetlen

2023. márc. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy főnöki mentalitas amikor bizonytalanná tesz.

Anno nekem is azt mondták a kollégák hogy aggódnak amikor először ügyeletes voltam

SOHA nem hibáztam ügyeletben.Teljesen más ideg állapotban leszel nem fogsz tudni hibázni.

Sz hogy elírás van a dokumentációban meg ilyen Szarság nem hiba...

2023. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!