Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kéne munka, de nem akarom...

Kéne munka, de nem akarom lejáratni édesapámat. Te mit választanál?

Figyelt kérdés

Több mint fél éve nincs munkám, egyszerűen nem találtam semmit a szakmámban, mert idióta vagyok ahhoz amiből van papírom és semmi motivációm fejleszteni magam. Édesapámat felkereste egy régi barátja, akinek van egy nyelvstúdiója. Kaptam egy állásajánlatot a nyelvstúdióba mint studióvezető, betanítanak, nem számít hogy nem ez a szakmám, DE csak ha elköteleződöm legalább 2-3 évre.

Probléma 1: Én szeretnék minél előbb kiköltözni külföldre, mielőtt Orbán kilépteti az országot az EU-ból, nem akarok hosszútávra elköteleződni sehol sem itthon. Ha otthagyom őket 2-3 évnél előbb, akkor apámat égetem le a barátjánál.

Probléma 2: A nyelvstudió Budapesten van én meg redvamessze a semmi közepén, kb 100 km-re. Nem bírok minden nap ingázni 4 órát, mert leveszi a hobbimtól az időt Szállást elvileg tudnak biztosítani, de ha a jól ismert munkásszállók egyike akkor én azt speciel nem bírnám gusztussal és a hobbimat sem tudnám csinálni ott.

Rinyának tűnik és lehet kérdezni, hogy akkor most kell-e a munka vagy sem?? Sajnos a választ nem tudom, kéne mert család fenyeget, hogy ha nem lesz meló akkor utcára raknak. Viszont nem akarom apámat a barátja előtt leégetni és nem is akarom feladni a szabadidőm semmilyen ingázásra vagy munkásszállóra. És nem akarok itthon elköteleződni. Viszont nincs más opció munkaügyileg.



2023. márc. 6. 15:30
A kérdező szavazást indított:
Elvállalni a munkát és ha nem jó akkor lelépni és apámat porráégetem a barátja szemében.
Elvállalni a munkát és feladni minden örömömet az életben. Munka>Szórakozás
Nem vállalnám el a munkát és Isten kezébe adnám a kezem, hátha nem rúgnak ki az utcára.
14 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Szépen felvezetted, de a valóságban gondolom a helyzet nem ennyire fekete-fehér, mint ahogy te lefestetted. Szerintem egyébként pont azzal égeted le, hogy nem fogadod el a lehetőséget és tovább mereszted a segged otthon. Egyébként magadnak nem tudsz szállást keresni?
2023. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
A tényleges helyzet az, hogy lusta vagy dolgozni, és csak a hobbid érdekel.
2023. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nincs egy forintom sem, tehát nem tudok albérletet kivenni. Én elfogadnám szívesen, ha 1: itt lenne a környéken ahol lakom VAGY lenne saját albim Pesten és ha 2: Nem égetném le apámat azzal hogy faképnél hagyom a studiót pár hónap után.
2023. márc. 6. 15:47
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónap után?

Azt írtad külföldre akarsz lelépni. Én nemtom mennyit fizet az a stúdió, de biztos nem eleget ahhoz, hgoy abból egzisztenciát kezdhess külföldön pár hónap után:D


2 év bőőőségesen belefér, addig nem lépünk ki sehonnan, nyugi. AMi azt illeti, ha most bejelentenék a kilépést, még úgy is lenne majdnem 2 éved mire végbemegy.

2023. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem sokat fizetne, bruttó 350 körül...
2023. márc. 6. 16:06
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg dolgozd csak le nyugodtan azt a 2 évet. Külföld megvár, nem fogsz te hónapok után lelépni. Mégis miből? :D

Nemigazán vagy még tisztában a pénz értékével, igaz?

2023. márc. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok, de nem akarom elfogadni a tényeket.
2023. márc. 6. 16:18
 8/19 A kérdező kommentje:
De mindegy is akkor a két év, max ittragadok balkánisztánban és tönkremegy az életem. Ledolgozom én, de hogyan amikor a világ végén van és én nem akarok munkásszállón élni?
2023. márc. 6. 16:19
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk úgy, hogy nyafizás helyett felemeled a telefont, felhívod az ismerőst, elfogadod az állást, dolgozol két évet, lesz egy kis pénzed, mehetsz külföldre (ahol ugyanígy nem mész majd semmire, nyafizó babákra semmilyen országnak nincs szüksége)

(amúgy ha valaha jártál volna kint a való életben, sejtenéd, hogy egy nyelvstúdió szállás alatt előbb ért valami minigarzont hozzácsapva a céghez mint egy munkásszállót, de nem baj. mibe fogadunk amúgy hogy nagyon hasznos bölcsészdiplomád van és onnan picsogsz egész nap?)

2023. márc. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, ha az a probléma, hgoy nagyon messze van, akkor mondd azt, ne pedig ORbánra meg az EUra mutogass.
2023. márc. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!