Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jó döntést hoztam?

Szerintetek jó döntést hoztam?

Figyelt kérdés

Elméletileg március közepén kezdek az új munkahelyemen (kórház). Jelenleg még a felmondási időm töltöm egy kisvárosban egy járóbeteg szakrendelőben. Valamivel több mint fél évet töltöttem itt el, részben a szakmámban dolgoztam (legalábbis egy ágazatában), részben recepción, részben egy más jellegű szakrendelésen - hogy óraszámban nagyjából meglegyek (utáltam), és olykor helyettesítenem kellett más szakrendeléseken (amit szintén utáltam, mert sehova nem voltam betanítva, csak ha valaki beteg lett, akkor én voltam küldve, attól fogva pedig már automatikusan én mentem azokra a rendelésekre is ha ismét kidőlt valaki, mondván hogy én már voltam ott…). Hátrány volt még hogy nem kaptam meg a diplomás végzettségemnek megfelelő fizetési kategóriát, csak az eggyel alacsonyabb kategóriában lévő nem-diplomás bért, illetve benzinpénzt se fizettek, plusz volt még egy juttatás, amit „véletlenül” szintén nem kaptam meg, csak akkor, amikor már kontaktban voltam az új munkahellyel (szóval kb. egy hónapja).


Volt pár előnye is a helynek végülis: nem volt messze (busszal-autóval 20 perc kb.), a kollégák általánosságban normálisak voltak és rendesek. Itthon lehettem a szülőfalumban a szüleimmel, így annyi pénzt nem kellett lakhatásra kiadnom, mintha albérletbe mentem volna. Túl sok pénzt így sem sikerült megspórolnom sajnos, annyit, hogy az új városban ki tudjak venni egy albérletet és az első hónapban ne haljak éhen. Nem volt akkora pörgés és nem volt olyan nehéz a munka, mint egy kórházban. Csak hétköznap dolgoztunk, általában egy 5 órát töltöttünk bent úgy heti 3-4 nap, illetve egy 8-at, és úgy 2 hetente egy 12 órát. Így egész sok volt a szabadidőm.


Az új helyen teljesen a szakmámban fogok dolgozni (vagyis annak másik két ágazatában). Nyilván többet kell majd dolgoznom ott, több emberrel leszek körülvéve, nagyobb felelősséget igénylő munka lesz. Közel a 2x-esét fogom kapni a jelenlegi fizetésemnek, viszont annak kb. a harmada rámegy a lakhatásomra.


Szóval az utóbbi időben elgondolkodtam azon, hogy jó döntést hoztam-e, amikor a váltás mellett döntöttem. Szerintetek? Bocsánat, lehet kicsit túlságosan belementem a részletekbe :D.



2023. márc. 2. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerinted jó-e, más nem számit.
2023. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nos, ez legalább garantálja a szakmai fejlődésem, értékesebb lehetek később a munkaerőpiacon. Hosszútávon szerintem pozitív eredményt fog hozni.
2023. márc. 2. 20:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem
2023. márc. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem látom mi a kérdés, miért lett volna jó maradni a régi helyen. Kb nulla megtakarításod volt úgy, hogy otthon laktál. Az egész sehova nem vezetett. Meg nekem az jött le, hogy vágysz valami izgalomra is, valami újra. Szerintem jól tetted akármi is lesz a vége. Elindultál valamerre.
2023. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó döntést hoztál, persze a mérleget csak a végén lehet megvonni.

Fejlődsz, tapasztalsz. Ha maradtál volna, akkor nem haaldtál volna semmit. Ahogy leírtad kihasználtak rendesen.

2023. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy igen, vagy nem.
2023. márc. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!