Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dohányosokat sokkal könnyebben...

Dohányosokat sokkal könnyebben befogadják az új munkahelyen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben volt két munkahelyváltásom is, de azt vettem észre, hogy a nagy haverkodások mindig a dohányzóban alakulnak ki, és aki utánam jön, és dohányzik, azt hamarabb befogadják, én meg nem dohányzom, nem is bírom a füstöt mert befulladok egyből, tehát ki sem megyek. Ők meg persze óránként kijárkálnak rágyújtani. Elég közvetlen vagyok, nemegyszer vittem sütit is, de mégsem fogadtak be úgy mint a dohányosokat. Hiába drága a cigi,mégis mindem cégemnél a többség szívja.

Nektek van ilyen tapasztalotok?


2023. febr. 3. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a többség dohányzik, akkor te is "bekerülsz a bandába" azzal, hogy több időt töltötök együtt a szünetekben.


Ha viszont a többség ellene van a dohányzásnak, akkor éppen hogy kilógnál a sorból, és akkor meg éppen amiatt nem lennél jelen a nagy közös pletykálkodások alkalmával.


Helyzete válogatja...

2023. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez a dohányzás egyetlen pozitív hatása, hogy összehozza az embereket. A dohányzóhelyeken rendszeresen beszédbe elegyednek egymással, így megismerik egymást.
2023. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Igazából nem kell hozzá bagózni.

Itt kb azon van a hangsúly, hogy több társas kapcsolatot létesítenek a dohányzóban, ott nem a meló megy.

Ha nem dohányzol attól még te is ki mehetsz dumálni, ha kedved van.

2023. febr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

nálunk kb az emberek 70 százaléka dohányzik, mégis kedvelnek... mondjuk nem is szoktam bunkózni meg tenni az agyam, hogy jajj, fúj, dohányosok, hát én a közelükbe nem megyek...

valószínűleg inkább a te hozzáállásoddal van baj, senki nem szereti ha lekezelően bánnak vele ("mindig otthagyom a munkahelyem, és bezzeg az utánam következőt beveszik mert dohányzik a kis hülye")

2023. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4 Soha senkivel nem voltam lekezelő, szóval ezt visszautasítom. Csinálom a dolgomat, és ottvagyok a gépemnél. Ha van rá lehetőség,akkor én is beszélgetek a többiekkel, de persze ez töredéke annak amit a dohányzóban lehetne. A cigifüsttől meg önkéntelenül is elakad a lélegzetem, ezértse megyek ki, meg a CNC-t se merem csak úgy otthagyni.
2023. febr. 3. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes ez, mert dohányzásnál is azt látom, hogy vannak akik külön járnak ki, vagy klikkesedések vannak és van akit hívnak, hogy menjen, a másikat nem így nyilván nem csatlakozik.
2023. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!