Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan léphetnék túl a rossz...

Hogyan léphetnék túl a rossz tapasztalataimon tanítóként?

Figyelt kérdés

Az egyetemen nagyon sok negatív kritikát kaptam a gyakorlataim során, amelyek egyre inkább azt erősítették meg bennem, hogy nem vagyok elég jó tanító.

Az önbizalmam sem lett valami jó...


Mégis, muszáj dolgoznom tanítóként, mert nincs más szakma a kezemben. Hogyan léphetnék túl a rossz tapasztalataimon, kudarcélményeimen? Egyszerűen csak legyek bátor, optimista és szerezzek új élményeket?



23/L


U.I.:Sosem akartam tanító lenni. Rábeszéltek, hogy végezzem el ezt a szakot, mivel nem tudtam mihez kezdjen az életemmel..



2023. febr. 3. 13:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10: nem az lényeg. A kínálat még kevesebb.
2023. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%
Fordulj pszichológushoz, illetve kommunikációs szakemberhez. Úgy sejtem, ilyenekre kaptál kritikát. Vagy nem is kritika volt, hanem jótanács, csak a lelkedre vetted? Bárhogyan is legyen, sajnos maga a pedagógiai képzés nem ad megfelelő készségeket, de ezek ELSAJÁTÍTHATÓK, FEJLESZTHETŐK. Fejleszd a személyiséged és a képességeid, és még kiváló pedagógus lehet belőled. Csak volt valami oka, amiért ezt a pályát választottad.
2023. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Rengeteg irodában van állás, amihez csak közép angol kell és MS office felhasználói szintű ismerete. :) Sőt, sanszos, hogy jobban is megfizetnek, mint tanítóként. Ismerősöm vidéki városban is megkeres 250 ezret valamilyen adminisztratív munkakörben, kezdőként. Nem olyan izgalmas és felemelő mint gyerekekkel foglalkozni, tudom... én gyermekklinikai szakpszichológus szerettem volna lenni, de nem kaptam volna klinikai munkahelyet, egy tankerületben éhbérért meg nem akartam dolgozni. :( Úgyhogy most félállásban én is egy cégnek dolgozom, félállásban meg a PhD-mat csinálom és nem bántam meg nem érzem azt, hogy óriási nyomás lenne rajtam nagyon kevés fizetésért. De neked kell érezned mennyire szeretsz gyerekekkel foglalkozni!
2023. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem japán és angol nyelvtudással, stb. többre vagy hivatott, mint gyári munkásnak lenni, akit pár év alatt kiszuperálnak.


A tanári pálya szar, azt ugye látod, főleg, ha már most látod, hogy még elhivatottságod sincs. Esetleg magán nyelvtanár lehetnél, ha tovább tanulsz, vagy valami japán cégnél próbálkozhatnál be, a japán, angol magyar nyelvtudás együtt szerintem ritkának számít. Persze lehet, hogy ehhez érdemes lenne hozzátanulni még valamit.

2023. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egy japán ösztöndíj Japánba? Aki keres, talal.
2023. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ilyenkor értem meg hogy miért vannak az iskolákban olyan tanárok amilyenek...csodálkozunk rajta hogy nem szeret a gyerek suliba járni. Milyen motivációt kap az ilyen tanároktól? Tisztelet a kivételnek...

Kérlek ne taníts, hagyd annak aki nem csak muszájból csinálja

2023. febr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kimennék egy évre külföldre au-pair-nek, ott csak egy-két gyerekre kell vigyázni. Az angolodat tökéletesre fejlesztheted. Ki tudja, talán kint maradsz, de ha hazajössz, elhelyezkedhesz az oktatás magán szegmensében, az jobban fizet, jellemzően egyszerre kevesebb gyerekkel kell foglalkozni. Pl magán napközi, valamilyen magán iskolaelőkészítő, játszóház, stb. De tárgyalóképes angol tudással rengeteg lehetőséged lesz.
2023. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!