Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem mennek el ezek az...

Miért nem mennek el ezek az emberek dolgozni?

Figyelt kérdés

[link]

Szembejött velem ez a reddit kérdés, lényegében hasonló oldal mint a Gyakori csak külföldieknek. NEET jelentése lényegében annyi, hogy se nem tanul, se nem dolgozik. A legtöbbjük a szüleiken élnek mint parazita és nincs semmi hajlandóságuk dolgozni menni. A kérdező azt kérdezte, hogy mi lesz ha a szüleik meghalnak a NEET-eknek. Erre a legtöbben öngyilkosok lennének. Kérdem, miért?



2022. dec. 15. 17:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
35%
Enis fizikai munkat vegzek.. attol nem lesz senki izmos, aranyos, kidolgozott stb.. melo utan vagy szabadnap meg kondi.. es am nincs olyan h testepito kaja.. ugyanugy hust esznek korettel csak figyelnek az aranyokra
2022. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
60%
Mert a munkánál még a halál is sokkal jobb. Talán azért.
2022. dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
90%

#11

Már tökéletesen összefoglalta előttem, ott a pont!

Nem azzal van baj, hogy dolgozni kell, hanem hogy hogyan és mennyit.

Dolgoztam több helyen is,

Voltak munkanélküli időszakaim is. Hát kb azt tapasztaltam, hogy mikor nem volt munkám, akkor legalább volt magamra, önképzésre, regenerálodásra meg a lakásomra idő. Minkor dolgoztam, akkor ugyanúgy nem volt elég pénzem, de időm sem.

Mindig azon kaptam magam, hogy olyan szinten kifacsar a munka testileg, lelkileg, hogy egyszerűen egy "szétesett" állapotba kerülök. Elvesztem a kapcsolatot magammal. Egy üres robotállapotban működök, a lakás meg úszik. Ez nem normális dolog. Cseppet sem csodálkozom, hogy a mai generáció knak egyre inkább elegük van és nem akarják bevállalni ezt.

2023. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Termeszetes kivalasztodas 😀 Nem kotelezo.. lehet csoveskedni meg gyikon panaszkodni vagy ongyikoskodni is
2023. júl. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!