Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem mennek el ezek az...

Miért nem mennek el ezek az emberek dolgozni?

Figyelt kérdés

[link]

Szembejött velem ez a reddit kérdés, lényegében hasonló oldal mint a Gyakori csak külföldieknek. NEET jelentése lényegében annyi, hogy se nem tanul, se nem dolgozik. A legtöbbjük a szüleiken élnek mint parazita és nincs semmi hajlandóságuk dolgozni menni. A kérdező azt kérdezte, hogy mi lesz ha a szüleik meghalnak a NEET-eknek. Erre a legtöbben öngyilkosok lennének. Kérdem, miért?



2022. dec. 15. 17:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%

Mert életképtelennek és rövid időn belül úgyis meghalna.

Jobb a gyorsabb út.

2022. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Talán öngyilkosságot terveznek? Vagy valami még rosszabbat?
2022. dec. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sokan már feladták, hogy mások jobban élnek, mint ők, mert ők pl.: normálisan adóznak, míg a többi nem feltétlen.
2022. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Vagy találnak más gazdatestet maguknak. Én ismerek egy ilyet. Azért nem dolgozik, mert ő "beteg", ezért neki nem kell, tartsák el a "szemét mázlista" egészségesek. Mert neki árt a stressz. Valójában iszonyú sokra tartja magát, csak ezt a külvilág sehol nem igazolja vissza, ő meg akármilyen munkát mégse vállalhat el, mert ő a nagy XY. A vicces az, hogy nemhogy szerényen meghúzná már magát akkor, hanem marha nagy lábon él, és még hihetetlen okos is a tetejébe, mindent is jobban tud, ccogatja folyton a normális dolgozó emberket.
2022. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
És ez miért jobb, mint dolgozni 4-es?
2022. dec. 15. 17:49
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Amit írtam, hogy így nem kell bevallania senkinek, hogy antiszociális személyiség, aki képtelen beilleszkedni a társadalomba. Mindig ott van, hogy mi lehetne, lehetett volna, ha nem lenne beteg. Meg hát, gondolom, csak kényelmesebb 10-ig aludni, mint mindennap felkelni és munkába járni. Tengeni-lengeni. Legalábbis rövid távon úgy tűnik. Aztán hosszú távon meg megőrülnek az ilyenek, hogy mindenkitől lemaradtak, és a baromi nagy egójukon kívül nincs igazából semmijük se.
2022. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Volt ilyen időszak az életemben néhányszor. Kaptam a munkanélküli segélyt meg ugye anyuék is segítettek, mondjuk nem kimondottan pénzzel,de otthon ingyen lakhattam. Úgy voltam hogy egy kicsit kihasználom a szabadságot és lustálkodtam hónapokon keresztül. Akkoriban éppen nem volt lehetőségem tanulni és olyan munkák se voltak amit szívesen csináltam volna. Mondjuk sok mindnre rájöttem már azóta és ma már másképp állnék a dolgokhoz, de azért valljuk be nem könnyű jó munkát találni és néha történnek olyan dolgok, hogy az ember elgondolkodik hogyan tovább. Én abszolút megértem őket, majd eljön az ő idejük is amikor lesz lehetőségük csinálni valamit.
2022. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy valaki antiszociális személyiség, még dolgozhat. Én sem tudtam soha beilleszkedni semmilyen munkahelyen, de amióta vállalkozó vagyok, szuper jól megélek, többszörösét keresem és még idiótákkal sem kell kínlódnom. Én akkor kötném fel magam, ha a szüleimen kellene élősködnöm.
2022. dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
Egy részük tényleg mentális beteg. Masik részük meg elveszett a XXI. század mesterséges értékrendjében és életút-keresésében. Egy részük meg tényleg lusta szimplán.
2022. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
8-as: akkor te nem vagy antiszociális. Ő tényleg az. Ha vállalkozó lenne, akkor a vevőivel, a hivatalokkal akaszkodna össze, vagy a beosztottjaival. Vagy csak simán a fizikai törvényekkel. Bármivel, csak az a lényeg, hogy ő nem hibás semmiért. Csődbe menne, de addig is tapsikolni kellene neki, hogy most vállalkozósdit játszik.
2022. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!