Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is tenyérbemászó...

Szerintetek is tenyérbemászó az, amikor állásinterjún a korábbi munkahelyekről kérdeznek?

Figyelt kérdés
Átlag 2-3 évente váltok munkahelyet, és sűrűn kérdeztek rá az interjú során, hogy miért váltok ilyen gyakran. Szerintem nem is számít ez gyakorinak...

2022. nov. 28. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Annyira szerintem se gyakori, de azt is megértem, ha ezt megkérdezik, főleg ha nem fiatal vagy és pár váltásról van szó, hanem régóta dolgozol és feltűnő, hogy mennyi helyen voltál már.
2022. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Én nem tartom tenyérbemászónak ha kulturáltan érdeklődnek az előző munkahelyeimről- és a munkahelyváltásaim okairól.
2022. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Psycho ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem tenyérbemászó, sőt, kifejezetten fontos kérdés (munkáltatói szemmel nézve). Képzeld csak el!

Ha Te munkáltató vagy, az az érdeked, hogy minél több profitot termelj. A profit egyik nagy visszatartója a magas fluktuáció (HR szemmel), így cél, hogy azt alacsonyan tarts. Ennek egy jó eszköze a megfelelő kiválasztási rendszer. Ezért fontos valamennyire megismerni már előzetesen a munkavállalóidat.


3 év alatt már simán visszatermeli a dolgozó azt, amibe az ő felvétele belekerült a cégnek. De ha van, aki gyakran váltogatja a munkahelyeit, az gyanús - bár lehet, hogy jogosan tette. Ezért nem árt tudni, érdeklődni.


Ha valaki folyton azért vált munkahelyet, mert mindenki k*csög, mindig sz@r a főnök, mindig baj van mindennel, akkor az fix, hogy nálad sem fog megmaradni, mert úgyis talál valamit, amivel problémája lesz = pik pakk lelép = nem éri meg alkalmazni őt.

2022. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
78%
Fontos nekik, hogy milyen embert vesznek fel, szerintem emiatt érdeklődnek, hogy milyen probléma miatt váltottál. Nem annyira tenyérbemászó szerintem, csak meg akarnak bizonyosodni, hogy tőlük (a következő állástól) nem fogsz gyorsan váltani.
2022. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%

Könnyen meg tudom magyarázni. Egyetemista vagyok, teljesen rendben van, ha 3-6 hónapig vagyok gyakornok valahol. Na most a 3 éves BSc alatt ez kb 6 munkahelyet jelent végzés előtt. A váltás oka pedig lehet: Erasmus, vége lett a projektnek, kemény félévem volt nem tudtam annyi órát vállalni, aztán ez megváltozott, aztán specializálódtam stb.


Rengeteg olyan oka lehet, amivel magadat sem meg a korábbi cégeidet sem tünteted fel rossz színben.

2022. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Sajna nincs tiltva ez a kérdés az interjú során, így ki kell egy olyan választ találni,, ami reális, de nem dehonesztáló túlságosan az előző munkahelyre nézve sem.
2022. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Véleményem szerint nem helyénvaló szokás ez a faggatózás!

Nem veled kell élnie a munkáltatónak, hanem egy alkalmazottja szeretnél lenni x fizetésért havi t órában!

Engem jobban érdekelne, hogy lehet-e számítani valakire!

Szavahihető.

Megbízható.

Lélekkel végzi el a munkáját.

Morálisan rendben van.

Ápoltan, emberként viselkedjen.

Ne éljen kettős életet.


Nem érdekel, hogy milyen a nemi identitása, van-e politikai meggyőződése, dohányzik vagy életszerűen munkába illeszthető időközönként megpihen munka közben. Végezze el maradéktalanul az általa elvállalt munkát!

2022. nov. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem.
2022. nov. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Psycho ***** válasza:
55%
Kedves #7! Pont ezért kérdezik meg a korábbi munkahelyeket, amit Te is írtál: hogy megbízható-e az illető :D
2022. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Én szeretem ezt a kérdést, mert ezzel tudok üzenni nekik is azzal kapcsolatban, hogy mit nem tehetnek meg velem következmények nélkül. Meg tudom például mondani, hogy azért váltottam, mert két év alatt egyszer sem esett szó arról, hogy emeljenek a béremen vagy mert a végére mindenes ember voltam a cégnél és minden gagyi szart kellett csinálnom azok helyett a dolgok helyett, amikre ténylegesen szakosodtam és amikre ténylegesen alkalmas vagyok.
2022. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!