Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha uj munkahelyen...

Mit tegyek ha uj munkahelyen nem akarnak a nevemen szolítani mert nekik a becézés esik a szájukra és élen az igazgatoval es ez engem irritál?

Figyelt kérdés

Pedig nem alja helyen vagyok, de ők át akarnak "keresztelni", en rühellem ha becézgetnek stb.


És napi kontakt van



2022. okt. 25. 13:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%

#9

Igazad van. Van ahol alap elvárás, hogy bunkók legyenek, ki szeretnék próbálni, letesztelni a "friss húst".


#7

Az túlzás lenne, becézd vissza őket, nézd ők hogy reagálnak.

Új vagy, amíg be nem fogadnak, meg nem szokják hogy te is egy átlag dolgozó vagy, addig próbálgatni fognak.

2022. okt. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

#10

Javítsd ki őket és ne figyelj oda ha nem a rendes neveden hívnak.

Nekem van második keresztnevem ami elég régies és sokan mókásnak találják és bepróbálkoznak hogy úgy hívnak mert "PoJéN😂😂" de hamar megunják ha ignorálom őket.

Emailben is simán kijavítom őket a levél végén, hogy "üdv, x - és nem y".

2022. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De hogy pont az igazgató "kóstol" be. Ez vmi vicc.
2022. okt. 25. 13:57
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a neveden szólítanak, nem reagálsz. Ha kiakadnak, akkor közlöd, hogy téged nem úgy hívnak.
2022. okt. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

-Jucika.

-...

-Jucika.

-...

-Jucika!

-...

-Jucika!

-Te meg mit csinálsz? Egy Jucika se dolgozik itt.

2022. okt. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ignorálás szerintem se rossz ötlet, pl. ha megkérnek valamire, akkor simán otthagyod, nem csinálod meg a feladatot, akkor se, ha az igazgató kéri.

Majd ha rákérdez miért, akkor mondod, hogy van neked rendes neved, amire hallgatsz, legyen szíves a neveden szólítani.

2022. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hatékonyabb és kevésbé bunkó, ha kijavítod őket, mint ha ignorálod. Azt inkább arra az esetre hagynám, ha már tényleg régóta nem hajlandók áttérni, nem is próbálnak.
2022. okt. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
85%
Hú de sok a provokatív válasz. Teljesen jogodban áll úgy használni a nevedet kérdező, ahogy szeretnéd. Én a helyedben azt csinálnám, mint az egyik ismerősöm a suliban, amikor kicsit többen voltunk körülötte és mondta neki valaki, hogy Marcsi, akkor gyorsan hangosan és határozottan közölte, hogy ő Mária és csak így szereti és otthon is és a barátai is kizárólag Máriának szólítják és rühelli az összes becézést. Nem volt onnantól hiba, mindenki így szólította, aki nem hallotta annak elmondtuk és terjedt a híre. Ennyi volt.
2022. okt. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!