Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha uj munkahelyen...

Mit tegyek ha uj munkahelyen nem akarnak a nevemen szolítani mert nekik a becézés esik a szájukra és élen az igazgatoval es ez engem irritál?

Figyelt kérdés

Pedig nem alja helyen vagyok, de ők át akarnak "keresztelni", en rühellem ha becézgetnek stb.


És napi kontakt van



2022. okt. 25. 13:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Első nap pedig mindenki kérdezte hogyan szólithatnak mindenkinek világosan elmondtam, többeknek kétszer is.
2022. okt. 25. 13:14
 2/18 anonim ***** válasza:
13%

A becézés nem a nevedből van? Konkrétumok nélkül értelmezhetetlen a kérdés. A legtöbb embert baráti közegeben nem úgy szólítják, ahogy a papírjaiban áll, hanem becézik, ez természetes.


Milyen lelki bajaid vannak a becézéssel? Én inkább benned látom a gondot, nem a kollegákban.

2022. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Becézgesd vissza őket
2022. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Verd ki a hisztit mindenki előtt még próbaidő alatt. Legalább ők is rájönnek, hogy jobb, ha nem tartanak meg.
2022. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Ne halld meg, hogy hozzád szólnak. Csak akkor ha a neveden szólítanak.

Én ezt szoktam, elég jól működik ha következetes az ember.

2022. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Élen igazgatoval"

A legtöbb úgy fog hívni, ahogy ő, mert ő a vezér, nyalni kell minden módon.


Ha ennyire zavar, akkor becézd vissza őket, az igazgatót is nyugodtan.

Engem is zavar ha 10 ember 10 különböző néven szólít. Nem vagyok hozzászokva, hogy naponta változtassanak ezen.

Ilyenkor az jut eszembe, hogy valamilyen pletyka, kibeszélés van a háttérben

2022. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Vagy kinyomgatom az ajtomra a keresztnevem nagybetukkel (vmi használt papírra mert papírspórolás van a cégnél)?

Most az sértés?


Vagy küldjek kör emailt esetleg pl vmi télapós karácsonyit decemberben es alatta a nevem 20 as betűnagysággal?

2022. okt. 25. 13:37
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

Megteheted, csak mindenki rajtad fog röhögni.

Még semmit nem tettél le ott az asztalra, de már konfliktusba kerülsz mindenkivel egy formális dolog miatt. Szerinted ez jó belépő?

2022. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

#8

Ahhoz nem kell "letenni az asztalra" semmit (legalábbis normális helyen), hogy ne legyenek kr€tén bunkók a kollégák. Az hogy senkit nem hívunk olyan néven amit utál az illető, az ALAP.

2022. okt. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen konfliktusba kerülök, vagy hallgatom esetleg évekig is majd. Választhattam.


Én komolyan kijavítok mindenkit, egészen addig míg nem sikerül megtanulni a nevem.

Ha kell, naponta elmondom megszólítások után hogy x nek hívnak.


Hatékony módszereket keresek erre, elvileg intelligens emberek közt dolgozom. Majdcsak menni fog.

2022. okt. 25. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!