Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az szerintetek gáz, hogy ha...

Az szerintetek gáz, hogy ha Home Office-t veszek ki, és kimegyek külföldre?

Figyelt kérdés
Na szóval az a lényeg, hogy heti 3 napot kivehetünk HO-ba, és csak 2 napot kell kötelezően bejárni. Én alapból nagyon ritkán veszek ki HO-t, szerintem két kezemen meg tudnám számolni hogy idén hányszor voltam. Viszont jövő hét hétvégén kimennék egy nagyon jó barátomhoz Bécsbe, és csütörtökre meg péntekre HO-t vennék ki, és tőle dolgoznék. Szerintetek ez nagyon visszás? Természetesen ugyanúgy dolgoznék onnan is mint bárhol máshol, csak félek hogy ha kiderül kirúgnak vagy valami. Egyáltalán a munkáltatónak tudnia kell, hogy én Home Office alatt honnan dolgozom?

2022. okt. 16. 09:44
 1/10 anonim válasza:
72%

Nem gáz.

Lelemémyes vagy, könnyedén feltalálod magad.

2022. okt. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Erre való, én még az USA-ból is dolgoztam HO alatt, amíg a meló megvan senkit nem izgat hol vagy.
2022. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha a szerződésed Mo-ra szól, akkor egyedül a dupla adózás miatt üthetnéd meg a bokád ha lebuksz (te is és a cég aminek dolgozol). Ez viszont nem pár nap külföldi home office után probléma, hanem legalább évi 180 külföldi home officeban töltött nap után válik azzá (EUn belül, EUn kívül ez országonként változik).

Ebből amire most készülsz nem lesz semmi baj, simán bejátszhatod évente párszor.

2022. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Dehogy kell.

Nyugodtan menj szerintem.

Meg honnan tudná meg..?:)

2022. okt. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Azt a cégednél kérdezd, mert pl. barátoméknál (banknak fejleszt) egy külföldről történő belépéshez ezernyolcszáz engedélyre van szükség. :D

Az nem úgy megy, hogy viszi a gépet és HO-ol. A francokat.

2022. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Feltételezem, hogy a cég bármikor dönthet úgy, hogy HO alatt is behív valamiért, akárcsak egy órára. Most képzeld el, hogy felhívnak, hogy ugorj már be egy kicsit, és te mondod, hogy nem tudsz, mert külföldön vagy.

Én a helyedben nem kockáztatnék meg egy azonnali elbocsátást. Ha ilyet akarsz csinálni, kérdezd meg a felettesedet, hogy lehetséges-e.

2022. okt. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

6: ezt szerintem fel lehet mérni hogy milyen valószínűséggel fordulhat elő. Nálunk pl ilyen tuti nincs. Meeting lehet, de ha azt mondom X nap nem érek rá, akkor nem aznap lesz. Ami előfordult már, hogy elment az áram vagy a net, na akkor be kellett mennünk. Bár nekem nem laptomon van, laptoppal ez talán valamivel rugalmasabb.

Amit az 5 ír az mondjuk érdekes lehet, illetve ismerek olyan céget amelyiknek távmunkás szerződések vannak, de kiköti hogy csak Magyarországról engedélyezett a munkavégzés (pont az esetleges adózás, járulékfizetés miatt).

2022. okt. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
7: De szerintem akkor is az a legjobb, ha megkérdezi. Lehet, azt mondják, símán mehet. Ha meg azt hogy nem, legfeljebb megkockáztatja.
2022. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk volt aki így szeretett volna dolgozni, de kiderült, hogy a cég szabályzata ezt nem teszi lehetővé. Komoly problémád lehet belőle ha nem szólsz a cégnél.
2022. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

Cégnél kell megkérdezni.

Nálubk full time home office van, (UK, covid óta), illetve, aki akar, bejárhat, de ki van kötve, hogy rövid határidővel berendelhetnek (pl tréning, ilyesmi), szóval tuti nem dolgozhatok más országból.

Max ha szólol, s megengedik. Hosszú távon biztos, hogy nem.

2022. okt. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!