Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jó duma rá, hogy miért jelentk...

Jó duma rá, hogy miért jelentkeztem valahova ahová nincs megfelelő végzettségem?

Figyelt kérdés

Próba szerencse, hátha nem jelentkeztek a munkára. Amúgy is sokan nem is a végzettségükkel dolgoznak.

Viszont biztos, hogy rákérdeznek. Ez érdekel, a diplomám nem, de nem olyan a hely, hogy akárki jelentkezhessen.


2022. szept. 26. 10:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg nyugodtan, sose lelet tudni...

Én virágkötőnek jelentkeztem úgy, hogy nem volt sem kertészeti, sem virágkötői végzettségem, soha nem is próbálkozram ilyesmivel, de van szépérzékem, fantáziám és kézügyességem. Én szóltam bemutatkozáskor, hogy nincs ilyen irányú végzettségem, csak kereskedelmi, de érdekel a szakma. Nos, kaptam egy esélyt, csináltam a próbacsokrokat, látták hogy van hozzá érzékem, így felvettek, betanultam hamar. Biztosan vannak még szakmák, állások, ahol ez megoldható, ha látják rajtad az elszántságot és hogy van érzéked a dologhoz.

Apám hasonlóan járt el, mikor egyszer besétált egy irodaházba és azt mondta az igazgatónak, hogy ő szeretne ott dolgozni. Megkérdezték tőle, hogy rendben, de mihez ért? Válasz: semmihez, de itt szeretnék dolgozni. Felvették sofőrnek :D

Mondjuk megnyerő stílusa, önbizalma volt az öregnek.

Őt is felvették kb bárhová.

2022. szept. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha azt firtatja, miért nem képezted ez irányban magad. Mondhatod esetleg, hogy csak pár hónapja kezdett igazán komolyan foglalkoztatni ez a szakma. Szetetnéd kipróbálni benne magad, jelenleg nem találtál megfelelő képzést ebben a szakmában de kész volnál rá, hogy akár munka mellett ez irányban tovább képezd magad. Pár nap esélyt csak kapsz, de mindenképp előny utánanézni a szakmának, szakszavakat megvillantani, stb..

Amúgy utólag láttam, épp a virágkötészetet hoztad fel. Nos, annak a szakmának is megvannak a művészei, művészi szintjei is, hiába nézik le egyesek...

2022. szept. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!