Gáz az, ha diplomázás után 2 hónappal még mindig munkanélküli vagyok? Ti mennyi idő alatt találtatok munkát?
Mi a végzettséged? És mit tanulnál tovább?
Nem fogom leszólni, bármi is az.
nekem 2 diplomám van, az egyik 15 éves, a másik "csak" 10.
Soha semmiféle szakirányút nem találtam egyikkel se.
10 év alatt se.
Bolti eladó portás operátor takarító jegyellenőr minden voltam már. 2 diplomával.
Az a gáz, hogy még mindig abban gondolkozol, hogy mások szerint mi gáz és mi nem (pláne idegenek véleménye kit érdekel???)...
Ha van egy diplomád, miért nem annak megfelelő állásokat keresel? Nem mondom, hogy csak a saját szakmádban akarj elhelyezkedni (főleg, hogy nem is tudjuk, mi az), de egy csomó hely van, ahol bármilyen egyetemet elfogadnak, csak legyen valami, mert azt hiszik, hogy ettől vagy több másoknál. Legalább próbáld meg!
Ha eleve nem olyan állásokra pályázol, ahol számít a diplomád, akkor egyáltalán miért így írtad ki a kérdést, hogy mióta megvan a diplomád, mégse hívnak be?
Azt ugye érted, hogy a diplomáddal túlképzett vagy a középfokú és a semmilyen képzettséget nem igénylő fizikai munkákra. Pont azért nem hívnak be ezekre az állásokra, mert túlképzett vagy. Abból, hogy diplomás pályakezdő vagy, egyértelműen látják, hogy úgyis ott fogod hagyni őket max néhány hónap múlva és akkor kereshetnek helyetted mást. Ők meg nem akarják magukat szivatni, inkább eleve mást hívnak be, akinél a körülmények miatt legalább esély van rá, hogy nem fog néhány hónap múlva elmenni.
Ha ilyen munkára akarsz jelentkezni, akkor tagadd le a diplomádat.
Egyébként az álláskeresés jelentős részben a nagy számok törvénye alapján működik. Egy munkahelyen van mondjuk 10 embernek hely, jelentkezik rá 30 (ha csak annyi). Mind a 30 életrajzot át kell nézni, mérlegelni, valamilyen szempontok alapján válogatni köztük. De már az 5-iknél jojózik a HR-es szeme, ezért egyszerűsíti a feladatot, figyelemfelkeltő pontokat, kulcszavakat, kapaszkodókat keres. Pl. raktárosnak akkor vesznek fel, ha szerepel az életrajzodban, hogy dolgoztál már raktárban, mert azzal mégis csak több esélye van, hogy oda illesz, mint aki még nem látott raktárt belülről. De ha a 10 helyre 100-an jelentkeznek, ráadásul annyira alacsony képességet igénylő munka, akkor akár találomra is válogathatnak. A 100 életrajzból találomra kivesznek 10-et, megnézik, hogy megfelelnek-e és a többivel minek foglalkozni, ha megvan a 10 alkalmas jelentkező?
Nem mondom, hogy mindenhol ezt és így csinálják. Minden cég, munkahely és helyzet más. De azzal mindenképp érdemes számolnod, hogy minél több jelentkező van egy munkára, annál kevésbé esélyes, hogy pont téged fognak kiválasztani. Próbálj olyan életrajzot beadni, ami minél inkább arra a pozícióra szabott, minél jobban azt sugallja, hogy megfelelsz a pozícióra, de add be a jelentkezésed minél több helyre, mert ha csak 1-1 helyre adod be, akkor nem fognak felvenni.
Mellette próbálj kapcsolatokat építeni. Beszélj ismerősökkel, hogy az ő munkahelyükön milyen munkák vannak, hova tudnának segíteni bekerülni. Ez a legjobb esélyed állást találni. Például sok cégnél van olyan belső szabályzat, hogy ha ott dolgozó ajánl valakit, azt mindenképpen be kell hívni interjúra, nem lehet anélkül kiszórni. Sőt olyan hely is van, ahol még fejpénzt is fizetnek annak, aki alkalmas jelöltet hoz a céghez (amin akár osztozhattok is).
Érdemes egy kicsit utána nézni az álláskereséssel kapcsolatos tudnivalóknak. Valószínűleg mindenki más tuti tippeket fog adni, mert mindenki másra esküszik, de ha néhány helyről összeszedsz néhány tippet, abból azért sikerül valami használhatót összeraknod.
Érdemes pl. ezt a pár videót megnézni:
https://www.youtube.com/watch?v=Aele-2KhIWs
https://www.youtube.com/watch?v=TyRNrW68r9Y
Jelentkeztem a diplomának megfelelő helyekre is, de nem vettek fel oda sem. Az az igazság hogy a közigazgatásban is inkább jogászokat, közgazdászokat vagy más szakirányú végzettségűeket keresnek. A közigazgatás-szervező itt sem ér sokat, olyan pozíciókat tölthetek csak be vele, amihez érettségi is elég, pl kormányablak ügyintéző
Meg nem is szívesen dolgoznék a diplomának megfelelő állásban. Inkább elmennék egy magáncéghez, ahol magasabb a fizetés, mint a közszférában. Versenyszférában egy 100-assal többet kapnék. Ezért jelentkezek fôleg középfokú végzettségű helyekre. De hát ha oda meg túlképzettnek tartanak, az szívás. Én is gondoltam rá, hogy ezért nem hívnak vissza.
"A közigazgatás-szervező itt sem ér sokat" [...] "Inkább elmennék egy magáncéghez, ahol magasabb a fizetés, mint a közszférában."
Ezt mind tudni lehetett azelőtt, hogy elkezdted az egyetemet. Miért csináltad végig? Miért pont ezt a szakot választottad?
Próbálj olyan határ területet keresni, ahol számíthat valamennyit, hogy van ilyen jellegű képzettséged, próbálj meg mellé tanulni valami egyéb hasznos kiegészítő dolgot, könyvelés, vám ügyintézés, stb. és úgy már piacképesebbé válhat a tudásod.
Szerintem próbálj meg bekerülni valamilyen állami céghez fél-egy évre tapasztalatot szerezni, hogy elmondhasd, hogy dolgoztál a saját szakmádban is és erre a hivatali tapasztalatra már jobban tudsz később hivatkozni egy magán cégnél. Pl. a NAV-nál lehet, hogy valamit ér ez a végzettséged, a NAV meg aztán mutathat jól az életrajzodban egy vám ügyintéző állásnál.
Középfokú végzettségű helyekre tagadd le, hogy megvan a diplomád. Ha van más munka tapasztalatod, akkor azokat tüntesd fel. Ha semmi nincs, akkor meg írd azt, hogy pályakezdő vagy.
Szerintem nem gáz. Azt fontos tisztázni hogy
hol akad meg a folyamat?Ha sokan vissza se jeleznek akkor lehet az önéletrajzban van a hiba. Ha viszont interjú után nem rád esik a választás azt ne kudarcnak fogd fel, nem te
voltál rossz, csak volt minimum 1 ember aki jobb
nálad. Nem szabad feladni és sok helyre kell jelentkezni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!