Lenne egészségügyi preventív hatása annak, ha a kormány közelezően bevezetné, hogy minden munkavállalónak ebéd időben 2 - 3 óra szieszta időt járna, úgy mint az olaszoknál?
Nekem is ez jutott eszembe mint az elsőnek.
Ha hazamennék, már nem lenne kedvem visszamenni. Ha ott maradék a munkahelyemen letölteni a szünetet, akkor meg később érnék haza amit nem szeretnék.
Tehát én biztos feszült lennék.
Ha tovább kéne miatta bent maradni, akkor azt senki se akarná, ha meg ennyivel rövidebb lenne a munkaidő, akkor a fizetés is ezzel arányosan csökkenne, ami szintén nem lenne jó.
De ha a példa kedvéért ezeket nem is nézzük, akkor se tudom elképzelni, hogy ez annyira jó lenne. A munkát akkor is meg kell csinálni, az alatt a 2-3 óra alatt meg nem tudom mit tudnék csinálni, amitől jobb lenne nekem. Ahhoz messze lakok, hogy megérje hazamenni, az irodában meg hiába üldögélek úgy, hogy közben nem dolgozok, nem tudnék úgy rendesen pihenni.
Ha már álmodozunk, akkor jobb lenne, ha az a 2 óra szünet nem napközben lenne, hanem annyival előbb lehetne hazamenni vagy annyival később lehetne kezdeni (ugyanazért a fizetésért). Úgy sokkal több mindent tudnék vele kezdeni, nyugisabban kezdődne a reggelem, jobban ki tudnám magam aludni, aminek már lenne pozitív egészségügyi hatása. Aki meg amúgy is korán kel és a mostani kezdés nem zavarja, az korán mehetne haza és több ideje lenne akkor pihenni.
Nem örülnék neki. Inkább letolom a 8 óra munkát és azután azt csinálok amit akarok. Ez a kötelező szieszta nekem nem tetszene.
Örülnél ha téged bevinnének a kórházba artériás vérzéssel és az orvos közölné veled, hogy csak a szieszta után tud ellátni?
Egyrészt nem igaz, hogy olaszoknál kötelező 2-3 óra szieszta.
Durva lenne, ha a mentők, az erőművek, rendőrök, kórházak, vízmű stb leállna minden nap órákra. Vannak technológiák aminek az elindítása több mint 3 óra. Pl egy atomerőmű vagy egy kohó. Emiatt nem lehetne egységes leállást előírni.
Sok preventív hatása nem lenne. Jobban stresszelné az embereket, hogy többet kell bent ülni a munkahelyükön amit ki se fizetnek (ebédidő törvény szerint most se a munkaidő része), így a plusz stressz még rosszat is tehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!