Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Beleírjam az önéletrajzomba a...

Beleírjam az önéletrajzomba a diplomámat, ha recepciós munkakörbe jelentkezek?

Figyelt kérdés
Pénzügyi alap- és mesterszakos diplomám van, sajnos nem tudtam elhelyezkedni, de nagy szükségem lenne a pénzre. Találtam egy recepciós állást egy közeli szállodában, szeretném beadni a jelentkezésemet. Nem derogál a munka, és hosszútávon maradnék. Sajnos félek, hogyha meglátják, hogy diplomás vagyok, rögtön kukázzák az önéletrajzomat. Viszont 5 évet nem tudok letagadni/kihagyni. Vagy csak szimplán írjam be az érettségit, és majd ha rákérdeznek interjún, akkor mondjam meg, hogy ja amúgy a kimaradó 5 évben egyetemet végeztem?

2022. júl. 7. 19:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

oké, elhiszem neked, hogy segíteni akarsz. Te meg próbáld meg azt megérteni, hogy ilyen beszólásokkal: "Látszik az értelmi szint." - nem segítesz, hanem sértegetsz. De hagyjuk.

Lényeg: Kérdező, írd be - örülni fognak neki.

2022. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
88%
#11 A kérdező nem abban kért segítséget, hogy vajon miért nem tud elhelyezkedni, hanem abban, hogy beleírja e az önéletrajzába, hogy van diplomája.
2022. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Persze hagyd benne. Ne tagadd le. A bökkenő inkább ott lesz hogy elhiteted velük hogy ez számodra nem csak átmeneti hanem hosszútávú. Mert persze tök kó lenne, de azt fogják hinni, racionálisan, hogy az első adandó alkalommal dobbantani fogsz.


Én már a jelentkezés elküldésénél eloszlatnám ezeket a kételyeket 1-2 mondatban (motivációs levélben).

2022. júl. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

9. Nem akarsz te segíteni, csak trollkodsz. A kérdésre válaszolj, ezt kéri a kérdező, neki ebben kell segítség, nem másban most.


Kérdező, én most diplomásként dolgozom recepciósként, szóval van rá esély. Recepción jól jöhet, ha az ember járatosabb pár dologban, de főleg a nyelvek jönnek jóol.

2022. júl. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!