Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyenek a fiatalokkal?...

Miért ilyenek a fiatalokkal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy egészségügyis ismerősöm mesélte, hogy most kezdett el pár hónapja dolgozni az egészségügyben, mint gyakorló ápoló. Mindent megcsinál egy szóra, megy az idősebb kollégája után tanulni. Mégis lenézik, például hogy ő sokkal több fizetést kap, mivel van ez az adómentesség. Valamint hogy amikor ők tanultak, más volt az oktatás, nem úgy mint most.

Semmi rosszat nem csinál, szó szerint beledöglik ő is a munkába.

Kérdezem én, miért kell így lenézni a pályakezdő nővéreket? De csodálkoznak, hogy nem jönnek sokan a pályára.



2022. jún. 26. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos a legtöbb helyen ez megy. Kitartást neki
2022. jún. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Végül is érthető, de azért az utálkozás túlzás a részükről!
2022. jún. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Végtelenül életunt,megkeseredett,kiégett rengeteg felnőtt,a primítvebbje úgy próbálja jobban érezni magát hogy másokat nyom el hogy kiélje a frusztrációját.Ha engem is szivattak,szenvedek akkor Ő is szenvedjen alapon.

Egészségügyben gondolom több ilyen is van mert lófsz fizetéseket kap a legtöbb dolgozó szóval még anyagilag is rosszul áll.De ez mindenhol előcordulhat,sajnos sok a szréletű aki másokon veri le a gondjait.

2022. jún. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%

Ha valaki túlbuzog, beállít egy olyan standardot a munkahelyén, amit emiatt attól is elvárnak, akit nem becsülnek meg annyira és feleannyi bért kap majdnem adómentesség híján.


Nem tudom, mit szólnál hozzá, ha minden reggel lefutnék éhgyomorra 10 km-t, mert hát én ilyen életerős és istencsászár vagyok, aztán az emberek látnák, hogy így is lehet és folyamatosan azz baszogatnának, hogy te miért nem vagy ilyen tryhard...

2022. jún. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bennük van, hogy lekörözik teljesítményben + féltik helyüket bár ezt nem is értem a jelen tényeket látva.

Azért vannak kivételek és azokat kell szemeid előtt tartani.


A bérezés az kitolás velük, hogy 20-40 évig zsebpénz, aztán jön az ifjúság és kezdetből annyit kapnak, mint ők 20 év alatt alapismeretekre...és felmerül az egyből, hogy felvételük helyett, miért nem az ő bérüket kompenzálják inkább---joggal ugye.


Itt az igazgatóra kellene haragudni mindenkinek...

2022. jún. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat nyilvan a fizetes miatt nem orulnek, hat gondolj bele evek ota dolgozik, de megis palyakezdo, 25 ev alatti tobbet keres…
2022. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt, sajnálom a pályakezdőt, nem lehet egyszerű egy ilyen közegben teljesíteni, viszont ezzel szemben (egy bizonyos pontig) az idősebbeket is megértem, bár akkor sem szegény ismerősödön kellene ezt levezetni.


A régebb óta ott dolgozók kevesebb fizetést kapnak, és ha nem lenne akkora k@kiban az egészségügy, mint amiben most van, még a helyüket is félthetnék/féltenék. Meg arra is van esély, hogy akkor tudatosult bennük, hogy már ők sem lesznek fiatalabbak.

Viszont ez mind még mindig nem mentség a hozzáállásukra, felnőttként kellene viselkedni és a frusztrációt nem a pályakezdőn levezetni.

2022. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos a régi dolgozók nincsenek megfizetve. A fiatal még teljesíteni akar, túlbuzog s a vezetoseg ilyenkor nem azt látja h ott van a szegény dolgozo 30-40 éve aki letett az asztalra, megfáradt nem tud már úgy s nem is akar pörögni, hanem a fiatalt aki meg akarja váltani a világot, s elvárja ugyanezt egy 20-30 évvel idősebb embertol is fele annyi pénzért. Ez nem csak az eübe van így hanem minden olyan helyen,ahol több generáció dolgozik együtt. Pl a kereskedelem. Ugyanazt várják el a 60 évestől mint a 25-30 év koruli emberektol. Ezért ilyenek. Mert 50 60 eves letukre tovabbra is ki vannak hajtva tekintet nélkul.
2022. jún. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

a 3-asnak igaza van.


Magyarországon az 50 felettiek jelentős hányada ilyen: megkeseredett, elhízott, frusztrált lúzer, akinek az életben nem lesz igazán jó munkája normális fizetéssel, ezért borzasztóan dühös mindenkire.


Ehhez még hozzájön, hogy az idősek nagy része - tévesen - azt hiszi, ő az ő idejükben minden jobb volt, ők is sokkal jobbak voltak blablabla.


volt alkalmi munkám, ahol jobbára 50 feletti férfiakkal segítettem rakodni..soha többé..mint a rosszindulatú dühös kisgyerekek- olyanok voltak.

2022. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8%

9

Húú, de frusztrált vagy...lehet, ha dolgoztál volna, senki sem morgós körülötted...cégvezető apuci törpéje:DDDD

2022. jún. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!