Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgozni egyszerűsített...

Dolgozni egyszerűsített (napi) bejelentéssel munkanélküli mellett?

Figyelt kérdés

Eljöttem a korábbi munkahelyemről, ahol 2 évet dolgoztam. Az új helyen mondták, hogy jelentkezzek be munkanélkülire, és 1 hónapig (próbaidő jelleggel) egyszerűsített, napi bejelentéssel fogok dolgozni, utána felvesznek állományba határozatlan szerződéssel (nem multi, egy kisebb cég, ami egy elég naggyal van szerződésben). A kérdés, hogy ez mennyire működőképes, és lehet-e belőle baj? Elvileg 2 másik ott dolgozó is így van ott.

Illetve a másik kérdésem, hogy holnap reggel kezdek az új helyen, és előtte mennék a munkaügyi központba, viszont a régi helyről még nem kaptam meg a kilépős papíromat, elvileg postán küldik. A kérdés, hogy hová menjek: a munkaügyibe papírok nélkül (ahonnan lehet el is küldenének abban a pillanatban a papírok hiánya miatt), vagy a munkahelyre (ahol nem tudom hogy fognak így bejelenteni, hogy papíron elvileg még a régi helyen vagyok) és amikor kiküldik a papírt, akkor a munkaügyibe?



2022. máj. 8. 18:12
 1/10 hgwell ***** válasza:
0%

munkaugyibe es hianypotlasra kapsz 3hetet(kersz) majd amikor postan megkuldik beviszed a munkaugyibe de amig nem viszed be nem kapsz allaskeresesi jaradekot sem csak ha bent van az elozo munkahelyed papirja is.

allaskeresesi jaradek mellett dolgozhatsz de csak 15nap/ho azt ne[lepd tul de vannak munkaltatok ahol ezt megoldjak.

2022. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hgwell ***** válasza:

azok a masok az uj munkahelyen aktivkoruak vagy allaskeresesi jaradekot kapnak az alkalmi munka mellett mert lehet nem mindegy.

kerdezz ra batran a munkaugyiben hogy ha folyostsak a jaradekot az mennyire befolyasolja az alkalmi munkavallalast arra az idoszakrq.

2022. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És az mennyire lenne gáz, hogy közben jelentkezni szeretnék egy másik helyre (még nincs meghirdetve az állás, de egy nagyobb cégről van szó), és ha felvesznek átmegyek oda? Kb pont egy hónapot lennék a kisebbik hekyen
2022. máj. 8. 19:27
 4/10 hgwell ***** válasza:
jelentkezni lehet de ha felvesznek a nagyobb helyre akkor megszunik az ellatasod. pl.: 60 napig kapsz munkanelkulit de mellette alkalmiban dolgozol viszont 35nap utan felvesz a nagyobb ceg akkor a 25napot...nem tudom folyositja e(kerdezz ra erre is a munkaugyiben).
2022. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem feltétlen szeretnék bejelentkezni, ezt a kisebb helyen lévő főnök mondta (ahogy utánanéztem ez nekik is olcsóbb és egyszerűbb) hogy szerinte csináljam így.
2022. máj. 8. 20:21
 6/10 hgwell ***** válasza:

Regisztralt allaskereso leszel erre van jogszabaly hogyan kedvezobb a fonokodnek igy alkalmazni alkalmi foglalkoztatasban.

Nem kerulsz neki sokba talan.

Ha nagyobb ceghez mesz szinten valami ahoz hasonlo de korfuggo is meg van sok mas egyeb.

Tegyel ugy ahogyan neked jo.

Nem veszitesz azzal ha allaskeresesi jaradekra mesz el es beregisztralsz.

Nem buntetnek meg erte a hatosag vagy a hivatal es kozlik mit mikor hogyan

2022. máj. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ilyenkor kötelező képzésre/munkára sem küldhetnek el a központban?

Bocsánat a sok kérdésért, most először vagyok ilyen helyzetben

2022. máj. 8. 23:36
 8/10 hgwell ***** válasza:
nem
2022. máj. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Budapesti cégről van szó? Mi a szakmád. Kíváncsi vagyok 😂 mert én voltam egy cégnél, aki ugyanezt csinálta, hogy jelentkezzek be munkanélkülire és 1 hónap után kiváltanak, mert kapnak utánad támogatást..
2022. máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, vidéki
2022. máj. 10. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!