Krízishelyzetben azt mondják az embernek a munkahelyen, mikor sírt, hogy: “más is elment már, ha nem tetszett neki valami.” Ez a viselkedés a főnök részéről, hová vezet?
A főnök mondja a síró kollégának?
Ez oda vezet, hogy az illető előbb-utóbb felmond, vagy pedig elengedi a füle mellett a gonosz megjegyzést, persze azt is teheti, hogy visszaszól. Veled történt?
De egy felnőtt embernek nem kellene a munkahelyén sírnia... pont azért, mert nem sajnálatot vagy megbánást fogsz vele elérni, hanem bántó beszólásokat és megvetést.
Ha bajod van, azt privátban dolgozd fel, majd amikor már higgadt és összeszedett tudsz lenni, akkor komoly ember módjára beszéld meg. Ha nem megy, hagyd ott a munkahelyet. De ez nem óvoda már, buksisimogatást ne várj.
Sajnos ilyen a felnőttkor.
"ha így állnak az alkalmazottakhoz, akkor ért akarják, hogy törekedjünk a céljaink elérésére?"
Lehet, hogy rosszul fog esni ezt olvasni, de az igazság az, hogy a munkáltatódat baromira nem érdeklik a céljaid, és hogy azok elérésére törekedj. Ezt a szüleid biztos akarják, meg a barátaid is tuti nagyon drukkolnak neked, de a munkáltatódat az érdekli, hogy jól dolgozz neki. Ennyi. Ő nem akarja tudni, hogy milyen ember vagy, vagy mi van veled, ő azt akarja, hogy bemenj reggel időben és rendesen elvégezd a munkádat.
Ez a felnőtt valóság. Gyerekként még elhisszük, hogy mindenki, még az idegenek is a legjobbat akarják nekünk, de ez már sajnos akkor sem igaz. Felnőttként meg pláne.
Ezt próbáld meg megérteni, és ne várd, hogy ha sírsz, akkor majd megsajnál. Nem fog, ellenben a gyengeséged felhasználható ellened.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!