Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben az esetben lehetne...

Ebben az esetben lehetne munkaügyi birósághoz fordulni? Ha igen, mi lenne a következménye?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy gyárban dolgozom, robotmunkásként. Sajnos ebben az évben engem is elkapott a covid, nagyon megviselt, kb 2 és fél hetet hiányoztam. Ez miatt kiújult az epilepsziám is, evekig nem volt semmi roham, semmi. Ez miatt is hiányzom, hiszen nem mehetek úgy, hogy fáj a fejem, meg naponta 2-3 rohamom van.

Egy kedves kolleganő irt egyik nap munkaidőben facebookon, elmondott mindennek, nyomi, fogyi, stb. Sem a műszakvezető, sem a főnökök nem reagáltak erre, ami nagyon meglepett.

Mondták páran, hogy ezzel már lehetne munkaügyi bírósághoz fordulni. Szerintetek? De az hogy zajlana, milyen lenne? És ha bevállalnám, mi lenne a következménye? Hogy büntetnék meg a jóakarómat?


2021. okt. 17. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Erre én is kíváncsi vagyok!


Egyébként van egy olyan érzésm, hogy meg fogod kapni "ez nem ovi, a főnököd nem óvónéni, hogy babusgasson, ha a másik gyerek csúnyákat mond rád".

2021. okt. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze a cicaharchoz a munkaügyi bíróságnak? Pereld a kollégát, a munkahelynek ehhez semmi köze.
2021. okt. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Más munkahelyen ezért egyből kirúgás járt volna. Itt meg a kis puncsosok bármit megtehetnek. A főnök ek is beszól ak, hogy rohadj meg,meg hasonlók, és ő erre is csak mosolyog. Nem is tudom, akkor mit várok, hogy az én ügyemben valamit tegyen.
2021. okt. 17. 12:39
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
...Azt a krva?
2021. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Töröld magad a közösségi oldalról. Ahogy írod, ez nem óvoda, ez M. o., itt senki sem véd meg a zaklatás ellen. Ez Balkán, és az is marad.
2021. okt. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Már bocs, de munkáltatóként hol érdekel az, hogy te mit szerencsétlenkedsz a kollégáddal?


Egyébként ha nem voltál beoltva és úgy kaptad el, amint lehet kirúgnálak.

2021. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Persze ilyeneket írkálnak, mert idegesíti őket, hogy soha nem mész be dolgozni az ilyen-olyan nyavalyáid miatt. Inkább maradj csendben, örülj, hogy még nem rúgtak ki.
2021. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Egy 21 éves gyárban dolgozó lány vagyok. Kaptam én már életem során hideget-meleget. Lettem én már így-úgy megfenyegetve. Miért? Mert mindig is egy csendes különc voltam, és nem barátkoztam kb. senkivel. Én soha nem bántok senkit, de nem is bízom az emberekben, szociális fóbiám van. Alig pár hete dolgoztam a gyárban, amikor vita volt amiatt, hogy sokan nem tudják, hogyan kell használni egyes gépeket. Ezért írtak egy listát, hogy ki, kivel, mikor fog a gépre menni. Engem egyelőre nem írtak fel, mert még új voltam. Rögtön volt valaki, akinek ez nem tetszett, a tudtomra is adta, de közben őt sem nagyon ölte meg a munka. Nem érdekelt. Egyszerűen csak elengedtem a fülem mellett, és végeztem tovább a dolgomat.

És vagy te, egy szintén gyárban dolgozó, felnőtt ember (nem tudom, hogy nő vagy férfi). Egy ilyen hülyeségért mennél a munkaügyi bírósághoz. Konkrétan képes lennél időt és energiát belefektetni abba, hogy próbáld bebizonyítani egy idegesítő nőszemélynek, hogy téged aztán senki ne nevezzen fogyinak. Vagy mit várnál ezért cserébe? Pláne a főnöködtől, akinek semmi köze egyikőtök magánjellegű problémájához sem? És az a baj, hogy nem te vagy az első ilyen felnőtt ember, akit ilyen hülyeségekért látok panaszkodni. Ne haragudj, de tényleg nem tudom ezt másképp felfogni, mint gyerekes viselkedés.

Állj ki magadért, basszus! Mondd meg a nőnek, hogy igazán elszégyellhetné magát, és ahelyett, hogy az irigysége miatt mocskolódik, inkább járjon utána a dolgoknak. Jó, most a covid az mindegy, mindenhonnan az folyik, de csak nézze meg, hogy milyen lehet egy epilepsziás élete. És miután hálát adott az istennek, hogy neki nem kell ilyen rohamokkal együtt élnie, nem kell félnie attól, hogy vajon mikor lesz rosszul, gondolja át még egyszer, hogy kit nevez fogyinak. Ha nem tetszik neki a szitu, akkor keressen olyan munkahelyet, ahol nem "fogyikkal" van körülvéve.

2021. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert különben te nem is tehetsz arról, hogy epilepsziás vagy, meg stb. (8. voltam)
2021. okt. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!