Ha közölném a főnökömmel, hogy nem tartom magamat alkalmasnak a munkakör betöltésére, akkor mi lenne a következmény?
Az a helyzet, hogy fél éve vagyok egy olyan munkahelyen, ahol egyre rosszabbul érzem magam. Sokat kell utazni, alapból nem szeretem amit tanultam és a diplomát is kényszerből szenvedtem ki a képzési idő kétszerese alatt és még a kollégák is távolságtartóbbak (magányosnak érzem magam).
Viszont pozitív, hogy a főnök toleráns, gyakorlatilag szakmai teszt nélkül vettek fel (ami átok is, mert úgy hiszi, hogy mindent meg tudok tanulni és csinálni) és eléggé nem teljesitménycentrikus cég (heteket szöszmötölök egy feladattal és eddig volt, hogy meg is csináltuk közösen).
Mégis feszélyez, mert mostanában már bőrömön tapasztalom, hogy érteni is kéne valamihez (feladatok, amiket várnak még mindig). És ennek nem tudok megfelelni. Egész nap szorongok, fullra nincs étvágyam és gyomoridegem van. Hol kétségbeesetten guglizok hol imitálom a munkát és várom hátha valahogy megtudom oldani vagy legtöbbször együtt megcsinálni (bár a többieknek jóval több munkája van).
Arra gondoltam, hogy lehetne felmondani olyan munkahelyen, ahol toleránsak és nagy reményeket fűznek hozzám (még mindig amikor most se látják még mennyire debil vagyok). Fura, hogy nem szóltak meg eddig a hiányosságaimért.
Szóval mi lenne, ha szimplán közölném, hogy nem vagyok alkalmas a munkakörre? Halkan elbocsájtanának, esetleg mégjobban keblükre ölelnének vagy így kezdődne csak el az ipari mértékű szivatás?
Mert egy csomó energiát/pénzt belém keccsöltek, sokat remélnek tőlem miközben toleránsan/empatikusan viselkednek velem és nagyon kínos lenne nekem ezt közölni főleg, hogy utána dolgozni kell felmondási idő alatt.
Ha szembesíteném őket a hiányosságommal, akkor talán jobban átlátnák a helyzetet és nem tűnne úgy, mint aki csak úgy le akar lépni (pl. egy másik meló miatt).
De miért érzed magad alkalmatlannak? Ketteske lett a diplomád? Lehet nem is vagy alkalmatlan.
Amúgy semmi köze a főnöködnek, hogy miért mondasz fel. Külföldre költözöl, aztán kész... Eü. gondjaid vannak, fel kell mondanod. Stb.
#3: Nem lett 2-es a diploma, de kétszeres idő alatt végeztem el szakváltással. Azért érzem magam alkalmatlannak, mert nemcsak hogy fáradt vagyok nap mint nap, de már bele is fásultam (szellemileg) szóval amellett, hogy stresszek még motivációm sincs már fejleszteni magam.
Külföldre költözés nem jó indok, mert egy lakótelepen lakunk, eü. gondokra meg az lesz a válasz, hogy menjek táppénzre (ha egyáltalán kiír a háziorvos).
Nem tudom ott mit lenne.
Nálunk volt ilyen, nem is ment neki a munka és ő maga mondta, hogy másra számított és nem tudja csinálni, el is ment a cégtől, közös megegyezéssel. Semmi vita nem volt, vagy negatív következménye.
Azt írtad rendes a főnököd, szerintem beszélj vele.
6 én is hagytam már ott így helyet, a munka ment az elvárt szinten, dicsért a főnök is, de nem tudtam azonosulni a működéssel. :( és a tulhajszolassal, amit rám pakoltak.
Az őszinteség kifizetődő, elmondtam az egészet és elváltunk. Nem tudtak kevesebb terhet tenni rám ( a felsővezeték nem akart több embert felvenni, én meg nem akartam évekig bennragadni és folyamat tulorazni meg stresszelni, hogy többféle szakadjak..)
Kérdező, ha a szakmai tetszik, akkor meg kene becsülni a helyet.
Ha viszont nem is ezt akarod csinálni, hanem más terület fele mennél, vagy más helyre, akkor legyél őszinte és mondd ezt. Az igazság az, hogy senki sem ért mindenhez. Én is most jelentkeztem egy helyre, ahol nem mindegyik feladatkörhöz értek, ugyanakkor érdekel és őszinte voltam. A kulcs az volt, hogy érdekel és hajlandó vagyok megtanulni.
Neked úgy olvasni ki, hogy motivációs sincs és a szakod is csak kényszerből végezted el.
Szerintem itt lenne az ideje, hogy legalább önmagadhoz őszinte és o azonos legyél. Eddig ezek szerint küldő elvárásoknak éltél és tettel eleget. Az hogy te mit akarsz, azzal meg nem foglalkoztál, és ez most üt vissza. Mindenképp fájdalmas lesz a valtozas, ez nem kerülhető el, mert minden választásod( akar maradsz, akar másfele mész) bizony lemondással is fog járni.ezt el kell fogadni.
Önismeret nélkül pedig sokkal nehezebb kész boldogulnod. Mit szeretnél? Miért akarsz váltani? Miért nem érzed jól majd? Mikor erezned jól magad? Mi az, ami fontos neked egy munkahelyen?
Ezeket magadnak kell megválaszolnod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!