Elmondjam állásinterjún, hogy az előző (első) munkahelyemről két hét után kirúgtak ?
Június végén végeztem az egyetemi tanulmányaimmal, majd egy rövid pihenést követően Augusztus közepén találtam egy állást. Én úgy éreztem jól teljesítek, de váratlanul aláírattak velem egy papírt, hogy közös megegyezéssel másnaptól már ne is menjek. Az indok az volt, hogy kezdő vagyok és nem éri meg nekik, hogy tanítgatni kell (az interjún ez világosan meg volt beszélve pedig, és nem tanultam lassan, tehát én egyáltalán nem tudtam elfogadni az indokot)
Most menni fogok egy új állásinterjúra, és félek, ha ezt elmesélem, azt fogják levonni hogy velem van a baj.
Szívem szerint egész egyszerűen nem beszélnék erről, mintha meg sem történt volna, de nem tudom hogy hol van az előző munkaviszonyomnak nyoma? (pl. TB igazolvány könyvben biztos...) Kínos lehet ha kiderül, hogy titkolózom.
Nem tudom eldönteni, hogy mit csináljak ha rákérdeznek, ezért kérem a segítségetek.
Előre köszi a tippeket!
Mávtól hívták mikor kell le költöznie =
*MÁV-tól hívták mikor kell le *köröznie
Azt értem, hogy jogilag közös megegyezés történt, és bármit kitalálhatok hogy miért mentem el. De egy interjuztatonak szerintem már ez is hátrány lehet, ha valaki elso munkahelyéről, mindegy hogy milyen okból, de két hét után távozik. Ezert arra irányult a kerdes, hogy elmondjam-e egyáltalán hogy volt munkahelyem.
De már megoldodott, szerencsére kövi interjún erről nem is esett szó, felvettek.
Hasonlo munkakör mint az előző, ugyan úgy csinálok mindent és itt teljesen elégedettek velem, nemekem is tetszik.
Előző esetet mai napig nem értem miért történt, de már nem is érdekel.
Köszi a tanácsokat.
Szívesen.
És még egy jó tanács de már le írtam korábban.
Ha ilyen van és nem fegyelmivel küldenek el rendkívüli felmondással, hanem közös megegyezéssel (a munkáltatók is a közös megegyezést szeretik) akkor mint írtam ha meg említődik a dolog hogy te korábban ott dolgoztál akkor nem azt kell mondani hogy ezért és ezért küldték el és ráderöltették hogy írd alá, hanem azt kell mondani hogy te azért jöttél el mert......és itt a pontozott részre ki találsz valamit. Hogy én meg említenék -e egy munkahelyet ahol két hétig dolgoztam. Szerintem nem. Semmi előnyöm nem lenne belőle csak hátrányom. Akkor ha mondjuk az új cègnél látta volna valaki hogy én már dolgoztam korábban máshol és felismert akkor meg elbagatelizálnám hogy az csak pár nap volt és olyan rövid idő hogy azért nem említettem
Még annyit a felmondásról, hogy azért a munkáltató érdeke is a közös megegyezés mert a rendkívüli felmondás az sokkal bonyolultabb. Még egy olyan nagy cégnél is mint a MÁV ahol külön aparátus van rá. Külön személyzetis foglalkozik vele. Még ott is problémás az ilyen. És a lényeg , hogy utólag nem perelheted a céget mikor mondjuk már a szakszervezet ki okosított, mert ha közös megegyezéssel szűnik meg a munka viszony az akkor a munka vállalónak is az akarata volt hogy megszünjön. Meg még van rengeteg sok oka hogy miért így küldik el az embert , de főleg ezek miatt
Ha tényleg valami nagyot mulaszt vagy hibázik az ember, akkor el tudom képzelni hogy mindenki jobban jár hogy közös megegyezéssel bontják a szerződést.
Az én esetemben, mivel teljesen önhibámon kívül alakult így, csak azért írtam alá mert két hete voltam ott (próbaidő is lehetett volna ennyi erővel.)
Alap esetben ha már régebb óta dolgoztam volna ott és olyankor jönnek ezzel, eszem ágában nem lett volna aláírni. Felmondási idő, adott esetben végkielégítés mindenkit megillet.
Ha súlyosat vét az alkalmazott, az más tészta..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!