Elmondjam állásinterjún, hogy az előző (első) munkahelyemről két hét után kirúgtak ?
Június végén végeztem az egyetemi tanulmányaimmal, majd egy rövid pihenést követően Augusztus közepén találtam egy állást. Én úgy éreztem jól teljesítek, de váratlanul aláírattak velem egy papírt, hogy közös megegyezéssel másnaptól már ne is menjek. Az indok az volt, hogy kezdő vagyok és nem éri meg nekik, hogy tanítgatni kell (az interjún ez világosan meg volt beszélve pedig, és nem tanultam lassan, tehát én egyáltalán nem tudtam elfogadni az indokot)
Most menni fogok egy új állásinterjúra, és félek, ha ezt elmesélem, azt fogják levonni hogy velem van a baj.
Szívem szerint egész egyszerűen nem beszélnék erről, mintha meg sem történt volna, de nem tudom hogy hol van az előző munkaviszonyomnak nyoma? (pl. TB igazolvány könyvben biztos...) Kínos lehet ha kiderül, hogy titkolózom.
Nem tudom eldönteni, hogy mit csináljak ha rákérdeznek, ezért kérem a segítségetek.
Előre köszi a tippeket!
Valószínűleg nem fogják kérdezni. Legtöbb helyen nem néznek ennyire utána.
Én azt mondom, hogy nem kell hazudni, de nem is kell ezt ilyen nyíltan kijelenteni. Nyugodtan fogalmazz úgy, hogy "nem én voltam arra az állásra a megfelelő ember" . Aztán mindenki értse úgy ahogy akarja. Próba idő alatt amúgy is indoklás nélkül akármelyik fél visszaléphet. Ha nagyon rá akarnak kérdezni, akkor mondj valami olyasmit, hogy az pozíció több tapasztalatot igényelt és te mint felelősségteljes munkávállaló beláttad, hogy jelenlegi tudásoddal nem vagy alkalmas.
Köszönöm a válaszokat!
-Az önéletrajzomba nem írtam bele nyilván.
-Érdekes módon nem is volt próbaidő a szerződésben, határozatlan idejű szerződés volt kötve 3 hónap felmondási idővel (Alá se kellett volna feltétlen írnom a közös megegyezést, de nem voltam meg ilyen szituációban..)
-Alapvetően nem hoznám fel magamtól ezt a témát (azt se hogy egyáltalán dolgoztam), de ha ráterelődik a szó, megfogadom a dolog közlésében az utolsó két hozzászólás tanácsait.
Ha viszont azt kérdezik, mit csináltam amióta végeztem sulival, még mindig dilemma számomra, hogy elmondjam-e hogy dolgoztam (és akkor magyarázkodhatok..), vagy azt mondjam hogy nem dolgoztam (és akkor félhetek, hogy észreveszik hogy: de pedig két hetet igen..)
Te egyetemet végeztél?
Nem túl hihető. Azok értelmesebbek annál hogy ilyen együgyü kérdésre ne tudnák maguktól a választ.
De nem az Én tisztem a kérdés valódiságát meg állapítani. Az a moderátorok dolga lenne. Ezért válaszolok a kérdésedre.
Tèged nem kirúgtak ,hanem közös megegyezéssel jöttél el. Aki egyetemet végzett annak illene tudni ezt értelmezni hogy ez mit is jelent.
Tehát a Te szándékod is volt hogy ott hagyod a munka helyet. Ha rá kérdeznek akkor ebből a szemszögből kell vázolni az esetet. Vagyis mondasz egy-két dolgot ami neked ott nem tetszett és erre kell építeni a történetet ,hogy ezért jöttél el. Például: messze volt (ez csak akkor gáz ha az új munkahely még messzebb van), vagy volt 1-2 munkatárs akivel nem jöttél ki, koszos volt, rossz volt neked az ottani műszak beosztás, nem az a munka volt amire számították, te tudod mi volt...valamit találj ki. Egy a lényeg! Téged nem rúgtak ki ,így nem is kell titkolózni sumákolni
Azt ugye tudod 8-as, hogy a közös megegyezés nem azt jelenti, hogy kétoldalú a dolog? Ez inkább érzelmi zsarolás a legtöbb munkahelyen, illetve nekik kisebb gond, de nem arról szól a fáma, hogy most akkor szépen megbeszélik egymás között, hogy mindkét félnek ez a jó. Lehet húzódozni, hogy nem megy el a munkavállaló a kérésre, de ez az esetek 95%-ában nem működik. Hazudni viszont lehet a tényleges közös megegyezésről. Egyetemen pedig nem tanítják meg, hogy néz ki egy állásinterjú, hogy kéne viselkedni, maximum mások tapasztalataira, saját negatív tapasztalatokra lehet később építeni (jó esetben van, aki tud segíteni az elején).
Mesterképzésre a felvételi is majdnem olyan volt, mint az állásinterjúm. Az adott pozícióra nem vettek fel, de ajánlottak egy másikat feleannyi pénzért, nem voltam abban a helyzetben, hogy nemet mondjak, sőt annyira boldog voltam, madarat lehetett volna velem fogatni, hogy elsőre összejött egy félállás, ami elég volt albira, kajára (meg voltak ösztöndíjaim). Csakhogy később kiderült, hogy fogalma sincs a vezetőségnek, mit kéne dolgozzak, a szaktudásommal én hogyan gondolkodok, mert ez egy új munkakör volt, kifejezetten mesterre járó hallgatóknak (kevesebbet adóztak utánunk). Nyilván nem voltak velem megelégedve, de 1 éves szerződésem volt, amit a mentorom szerint nem hosszabbítottak volna meg, mert gondok voltak velem. Igen, rá kellett jönnöm, hogy a multitasking nem megy nekem ennyire. Sok mindenben kellett segítsek a feletteseimnek, nem éppen titkárnő voltam, de részben az is (csak hivatalosan ez nem volt a munkaköri leírásomban, így mindenkit jól letoltak miattam, meg engem is, a váltótársam fél év után felmondott ezért és jó nagy botrány volt belőle). Nos, 11 hónap után elmondtam a főnökömnek, hogy a szakdogámra hivatkozva szeretnék kilépni, mert az utolsó félévemet azzal szeretném tölteni inkább, és hogy sajnálom, ami a másik kolléganővel történt. Na itt elástam magam, méghozzá nagyon csúnyán. :( Rákérdezett a főnököm, hogy mégis mit tudok én, én meg elmondtam és azt mondta ebből egy szó sem igaz. Úgyhogy ha létezik égés, akkor ez az volt. :D Nekik elég komoly kapcsolataik vannak amúgy, de PhD-n vagyok, úgyhogy egyelőre nem tudom, mit fognak majd egy következő alkalommal gondolni rólam egy állásinterjún.
Szóval fel a fejjel, te 2 hét alatt semmi olyan dolgot nem tehettél, ami hátrányt okozhatna, egy nagyon híres cég egyik vezetőjénél felmondáskor elásni magam egy teljesen más kategória. De ha felmerülne valahol, akkor kivágnám magam más erényeimmel, mert én vagyok annyira magabiztos, hogy segítsen ez nekem. Higgy magadban! :)
8-as
Vagyok
A közös meg egyezés azt jelenti hogy egyik fél se erőlteti akaratát a másikra. Akárhogy is történjen az.
Volt több olyan munkatársam is akik lopással, vagy piával buktak meg. Közös megegyezéssel küldték el illetve mentek el a cégtől és semmi nyoma nem volt később sehol , hogy ők ittak, vagy loptak. Volt aki azonnal talált állást már másnap (mozdonyvezető volt és mozdonyvezető is lett egy nappal később csak már magán vasútnál) volt aki később. Aki később talált munkát az meg kapta az álláskeresői járadékot. Amit nem kapott volna ha rendkívüli fegyelmivel küldik el. Még mi elött rá kérdeznétek a mozdonyvezető nem aznap körözött le a cégtől mikor megfújatták. Szondát fújt, haza küldték ő már aznap beszélt egy mágnvasúttal, mondták azonnal átveszik. Mávtól hívták mikor kell le költöznie, és másnap az új cégnél kezdett. Ez a közös megegyezés. Őt nem a pia miatt küldték el. Hanem közös megegyezéssel számolt le. Tehát egy szó mint száz ő nem ivott. Ha közös megegyezést írtál alá akkor nem rúgtak ki. Mindegy mi volt az előzmény. Ittál, lopták, nem mentél be dolgozni, vagy pl meg verted a főnököt. Ezt ha akarod elmondod ha akarod nem. A régi céged mindenesetre nem rúgott ki téged semmi miatt. Így fogd fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!