Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a rosszabb? Sokat keresni...

Mi a rosszabb? Sokat keresni de nem tudni elmenni nyaralni mert a cég nem enged, vagy keveset keresni egész nyáron szabadnak lenni, de filléreskedni?

Figyelt kérdés

Családomban mindkettőre van példa.


Jól menő vendéglátós , aki nyáron szezonban 1 napra se tud eljönni. Késő ősszel tudna de akkor már hova menjen. Lenne miből nyaralni csak épp szabija nincs.


Másik, egy kezdő tanár, egész nyara szabad lenne, na de a nettó 150ből sehova se jut el, max a helyi strandra.


Melyik a rosszabb?


2021. aug. 27. 11:47
1 2
 1/17 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
77%

Ha mar csak megint szuklatokoruen ebbol a kettobol lehet valasztani, akkor az utobbi rosszabb.

Telen el lehet menni egy csomo egyenlito kornyeki tropusi szigetre...peldaul.

Ha nincs zsozso, egesz evben nem mehetsz igy se, ugy se.

2021. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha sokat keresel, télen is utazhatsz a nyárba. De pl november elején voltunk Cipruson, teljesen jó idő volt még kellemes vízhőmérséklettel, mérsékelt tömeggel. Ez azért nem kerül messze annyiba, mint a Bahamákra menni.

Egyébként az tévedés, hogy a tanároknak az egész nyaruk szabad lenne, ez kb egy hónap max. Vagy már annyi se, ha olyan “szerencsés” hogy befogják pl Erzsébet táborokba ügyelni.

2021. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Egyértelműen az első, majd megyek télen, legalább addig sem fázok itthon:D
2021. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

„Jól menő vendéglátós , aki nyáron szezonban 1 napra se tud eljönni. Késő ősszel tudna de akkor már hova menjen. Lenne miből nyaralni csak épp szabija nincs.”

Mi az hogy hova menjen?? Pl egyiptom elég olcsó, és jó idő van még szeptember-októberben is. Illetve tavasszal április-májusban. Oda lehet menni strandolni. Ha jól megy, akkor sima ügy. A magyar nyár meg kit érdekel, ha az ember bárhová tud utazni utána világban?


És nem csak strandolni lehet. Az ősz csodás itthon is, rengeteg wellness és egyéb fürdő van, aki pancsolni szeretne. Télen a hegyekbe lehet menni síelni, Ausztria, Szlovákia, Szlovénia,Olaszo.... csak a főbb célok. Európai városnéző körútra az átmeneti évszakban jobb menni, amikor még nincs hideg, de forróság se. Nem olyan rossz ám ez a dolog, hogy nyáron nem üdülhetsz munka miatt, de utána tiéd a világ... sőt!!

2021. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én 8 évet dolgoztam úgy, hogy nyáron sosem voltam szabin, mert mindig helyettesíteni kellett valamelyik kollégát. Nem is igényeltem, úgy voltam vele, hogy menjenek a gyerekesek nyugodtan, tengerpartra/Balatonra meg nem vágytam. Cserébe közben beutaztam a fél világot a másik 3 évszakban. Valamennyi szabija mindenkinek van, olyan nincs, hogy a “cég nem enged”. Ha mégis ilyen helyzetbe kerültem volna (tehát ha nem tudok legalább 2 hetet kivenni évente egyben - ami amúgy kötelező nálunk), akkor felmondtam volna.


Szóval egyértelműen a 2. verzió a rosszabb.

2021. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nekem a második jobb.

szinte minden családtagom, barátom nyáron ér rá pihenős programokra. inkább megyek velük olcsó strandokra, mint novemberben egy trópusi szigetre tök egyedül

2021. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
és akkor még nem beszéltünk arról, ha gyerekeid lesznek, akiknek szintén nyáron van nyári szünet.
2021. aug. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Inkább keresnék kevesebbet és keresnék olcsó programokat. A pihenésem fontosabb
2021. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Inkább dolgozom egész nyáron sok pénzért és majd télen elmegyek "nyaralni". Decemberben Ausztráliában nyár van. Van akinek egy három hetes síelés a kikapcsolódás.


"Nyaralni" nem csak nyáron lehet.

2021. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

""Nyaralni" nem csak nyáron lehet."


KIVÉVE akkor ha a családod összes többi tagja akivel mennél mind nyáron ér rá...

kivéve akkor.

Ez fel se merült benned?

Mondjuk két iskolás gyerek. mikor mész velük nyaralni? Tán tanítási időben?

2021. aug. 27. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!