Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit illik mondani ha megkérdez...

Mit illik mondani ha megkérdeznék, hogy az előző munkahelyről miért jöttem el?

Figyelt kérdés
Volt egy pár napos munkaviszonyom, de hamar eljöttem onnan egy másik kollégával is. Azért is, mert kissé lekezelőek voltak velünk, egy apróságot hibáztunk úgy, hogy még betanulás volt sőt konkrétan első nap és már leszedte az egyik a fejünket. Munkavégzés után több óráig feladat nélkül hagytak minket, pedig azt az időt is azért ledolgoztuk volna még, de szó szerint csak álltunk ott és mászkáltunk körbe. Nevemet se tudták rendesen megjegyezeni. Vezetéknevemet eddig mindenhol eltalálták de ott másként jegyeztek meg hiába szóltam pedig az önéletrajzoman pontosan le volt írva de valahogy elgépelték. De a munka igazából jó lett volna de az ilyen rossz kezdet nekem sose jelentett jót és kicsit bánom igaz, de nem volt a világvége. Néhány interjúm alatt párszor kérdezték ezt, akkor is csak nyögve nyelősen tudtam válaszolni és már nem is rémlik hogy mit. Szintén hasonló munkakörre jelentkeztem és nem szeretnék ismét így nehézkesen beszélni emiatt. Az önéletrajzomba pedig muszáj voltam beírni még ha pár napos is mert más tapasztalatom az ezt megelőző munkahely után nincs és ehhez van csak kilépő papírom is. Eddig ez sosem volt ciki hogy pár nap csak inkább azt kérdezték miért hagytam ott. De akkor eléggé szétcsúszott voltam, depressziós is, gyorsan abba hagytam mindent stb..Hogy fogalmazhatnék meg egy profi mondatot ezeket összefoglalva burkoltan? És hogy ne beszéljek nyögve nyelősen mint egy nyuszi? sajnos ez a jellemem sosem változik..:(24N

2021. júl. 14. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Válaszolj őszintén a kérdésre. Nekem abból még bajom nem volt. Emiatt egyáltalán nem kell szégyellned magad. Ha normális a főnök, megérti, és nem fog rögtön levonni a válaszodból rossz következtetéseket rólad, hanem majd a munka során megítéli, hogy milyen munkaerő és személyiség vagy.
2021. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
"Úgy éreztem, az a munkakör nem felelt meg az elvárásaimnak. Nem éreztem úgy, hogy nekem való az a munkakör. Éppen ezért nem erőltettem tovább, és szeretnék másik pozícióban érvényesülni!"
2021. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Nem valoszinu, hogy megkerdezik. Legalabbis engem nem faggattak sosem, egyszer meg magamtol mondtam, hogy azert keresek surgosen munkat, mert egyik naprol a masikra felszamoltak a ceget. Ha lerdezik, csak valaszolj oszinten.
2021. júl. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
5%
Úgyis felhívják a régi helyedet.
2021. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%
Mondd azt, hogy kirúgtak
2021. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor nyugodtan mondhatod azt, hogy a munkakörülmények nem voltak megfelelőek / a munkaadó nem viselkedett profihoz méltó módon. Ha normális az új hely, elfogadja ezt indoknak. Nyilván a ló túlsó oldalára nem kell átesni és undorító módon fikázni őket és sztorizgatni - ill. ha rákérdeznek, akkor lehet mondani higgadtan konkrétumokat.
2021. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Aranyszabály: ne mondj határozottan rosszat a volt munkahelyedről, max árnyaltan, ha muszáj.
2021. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Rossz munkatársak,légkör.Nem kell részletezni,ennyi elég.

Bár én pár napot tényleg nem írnék be önéletrajzba még akkor se ha más nincs mellé,néhány nap ugyanúgy semmit nem ér gyakorlatban és elkerülöd ezt a témát

2021. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Minek beírni pár napos munkahelyet?

Láttam utána, hogy miért írtad bele, de ez a pár nap nem tesz hozzád a és a munkatapasztalatodhoz konkrétan semmit.. Inkább csak maygarázkodhtasz.


Szóval én a helyedben kivenném, mert értelmetlen, nem tanultált ott semmit, ellenben magyarázkodhatsz.. Felesleges.

2021. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9.így is úgyis magyarázkodok majd hogy ha nincs is benne hisz konkrétan akkor azt kérdik hogy mit csináktam abban az űrben és jobb azért ha úgy van hogy voltam valahol mint sehol ennyi idieg vagy mindegy?..1 munkataőasztalatom van összt vissz és az a legtöbb de az évekkel ezelőtt volt közben meg suliztam utána 2020-2021 közöttt nem igen dolgoztam így veszítek valamit nem?..
2021. júl. 15. 01:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!