Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez más kiközösítésének számít?...

Ez más kiközösítésének számít?Diszkrimináció?

Figyelt kérdés
Kis munka közösség.Öten vagyunk egy váltásban és hárman klikket alkotnak sajnos benne van a főnök is.Nem kezdeményező de nem is tiltakozik.És pl.ha rendelnek valamit kihagynak másokat.Egyszer felháborodtam és beolvastam a főnöknőmnek ő azóta vigyáz erre.De úgy gondolom nem szép és kulturálatlan ha egy légtérben vagyunk mást kihagyni,meg se kérdezni és ehhez nem kell hogy barátnak lenni.Meg a munkahely nem is erről kellene hogy szóljon.Meg ez a kettő felé van részrehajlás is.Van sok példa rá.
2021. júl. 6. 10:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt ha ezek nem tudnak valamit előszerettel kérdeznek tőlem.Kezdtem nézegetni más munkákat is.
2021. júl. 6. 10:11
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudjuk a részleteket, de valószínűleg kiközösítés igen, diszkrimináció nem (az egy jogi fogalom, a kollégáidat jogilag semmi nem kötelezi arra, hogy szüntessék meg a klikket és minden kollégát ugyanúgy vonjanak be a dolgaikba)
2021. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es igen talán nem diszkrimináció. Hogy ki kivel van jóban jobb viszonyban nem szabályozható de mivel itt vagyunk öten és egy elmegy elég rossz úgy dolgozni,hogy ilyesmiket kell megtapasztalni.És férfi kollégák részéről...egy valaki generálja az egészet ha ő nincs nem ilyen a helyzet.De a másik kettőben is van hajlam ha elhatárolódnak ilyenkor.Más lenne ha többen vagyunk.
2021. júl. 6. 10:29
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Nekem volt sulitársam akit Büdi Lilinek csúfoltunk, mert egyszer behugyozott. XD


Na az a kiközösítés.


Ez szerencsére ami nálad van nem kiközösítés.

2021. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Prosztosag.
2021. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

A példánál maradva: Miért kellene bármit is rendelnem annak a munkatársnak, akivel amúgy nem vagyok úgymond beszélő viszonyban, csak együtt dolgozom vele?

Vagyunk hárman az ötből, akikkel úgymond jobb a kapcsolat, megbeszéljük, mit ebédeljünk, megrendeljük, és vagy összedobjuk, vagy egyik nap X fizet, másik nap Y, harmadik nap én.

Ez nem prosztóság, nem kötelező széles körben meghirdetni, hogy mi most ebédet rendelünk.

2021. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Nem kell automatikusan összebarátkozniuk mindenkivel. Megértem, hogy rosszul esik, próbálj nyitni feléjük, vagy fogadd el.
2021. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6,7 válaszolók:nem érzem szépnek a gesztust.Nem vagyok olyan típus és nincs kedvem köztük kakukk tojásnak lenni,inkább odébb állok.
2021. júl. 6. 15:03
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Rendelni? Kajat? Eszembe sem jutna azt is belevenni, akivel amugy nem vagyunk haveri viszonyban, csak sima kollega. Ha te ebbe mar kikozositest latsz bele, veled van a baj. Kozosen rendelni a barataimmal szoktam, munkahelyen is mindenkinek megvannak a sajat baratai, masokat nem fogok kerdezgetni, hogy kell-e nekik is valami. Ez igaz akkor is, ha 100-an dolgoztok egyutt, meg akkor is, ha csak oten.
2021. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, hányan dolgoztok ötfős csoportban, ha számít a jó légkör és a csapatszellem erősítése, akkor ha másnak nem is, a főnöknek mindenképp illene elhívnia a közös ebédelésekre a másik két kollégát is.
2021. júl. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!