Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért a vendégeket hibáztatják...

Miért a vendégeket hibáztatják a hétvégi csődületért a teraszokon? Ez nem a tulajdonosok és kiszolgálók felelőssége?

Figyelt kérdés
Alapjában véve nem az ő dolguk lenne rájuk szólni, hogy tartsák a távolságot és maradjanak ülve? Valamint nem beengedni több embert, mint az ülőhelyek kapacitása?

2021. ápr. 28. 10:57
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

#23

Leszarom a médiát, járványhelyzetben nem ülök ki mások nyakára a teraszra, ha kinyitott, ha nem. Nem akarok beteg lenni napokig/hetekig.

2021. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
31: De ez a ló másik oldala. Ha lehet, akkor miért ne ülne ki az ember? Csak a szabályokat kellene betartani.
2021. ápr. 28. 12:17
 33/42 anonim ***** válasza:
100%

#32

Persze, de ez mindenkinek a felelőssége. Elsősorban azoké, akik megszegik, tehát az egymás nyakába ülő/boruló kedves vendégeké.

2021. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

33-ra:

De az asztalok, székek kihelyezése a vendéglős felelőssége. A vendég logikus, hogy leül a székre, ha ki van rakva, és nem fog kihagyni egy asztalt azért, mert mellette túl közel van a másik.

27-es nagyon jól leírta, mi az, ami elvárható a vendéglőstől. Annyit azért tegyen meg.

2021. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
69%

Azért elképesztő, hogy felnőtt emberekre bárkinek is rá kell szólni és nem tudják maguktól tartani a 1,5 métert.


Plusz valahol a vendéglátóhelyeket is megértem, baromi nagy kiesés volt nekik az elmúlt időszak, sokan még mindig ki se nyithattak ahol nincs terasz.

2021. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
25%

#34

"A vendég logikus, hogy leül a székre, ha ki van rakva, és nem fog kihagyni egy asztalt azért, mert mellette túl közel van a másik."


Akkor hülye, mert nem képes alapszinten gondoskodni önmagáról. Már miért volna ez mások felelőssége önmaga helyett?

2021. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
79%

Felnőttek vagytok nem? Basszus.

Neked is van elég eszed ahhoz, hogy ha látod hogy húszan ülnek összezsúfolódva, akkor nem mész még te is oda.

Az óvodás kisgyerek az, aki nem fogja fel az agyával, hogy mikor mit kell csinálni, és neki kell fogni folyton a kezét.

2021. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Be is ültem egy helyre, mindenki szépen tart mindent. Egy négytagú társaság is két egymás melletti asztalhoz ült, összetolás nélkül.
2021. ápr. 28. 13:27
 39/42 anonim ***** válasza:
69%
A felelőtlenség közös, - ha csak az egyik körülmény hiányzik, akkor már nem lenne miről beszélni.
2021. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
77%

Kövezzetek meg, de már a maszk miatt sem szólok. Pedig én most kaptam meg az első oltást a napokban, tehát még nem vagyok védett, és velem vannak csak kontaktban a vendégek, de mikor ajtón kívül áll a sor, és emberhiány van (mert a legtöbb munkatársam felmondott a francba, mikor el kellett kezdenünk nekünk rendőröset játszani, és b.szogatni a betárőket, hogy ha nincs maszk, nincs flamó), emiatt mindenki vár 20-25 perceket az egyébként 5 perces rendelésére, egész nap áll a szar és a komplett műszakod egy véget nem érő úszás, és ráadásul mindenki feszült, mindenki ideges, mindenki rajtad tölti ki a f@szságát, mert hogy te vagy ott, akkor csak próbálsz ember maradni, és túlélni valahogy a következő cigarettaszünetig.

Lehet fröcsögni, mekkora felelőtleg f@sztarisznya vagyok, de kevesebb mint egy hajszál választ el az összeomlástól, annyian szidják egy nap a jó édes anyám, hogy már rég a fejére húztam volna mindnegyik paraszt gyökér sötétbaromnak egy zacskó kaját, csak ugye a volt munkahelyemre nem mehetek vissza, ki tudja, lehet, hogy soha, és kell a meló.

Amúgy meg magyarázza már el valaki, miért az én felelősségem az, hogy Lakatos Dzsézönsztethem felhúzza-e az ocsmány pofájára szabájosan a tavaly március óta málló maszkját, és rááll-e az előtte sorban állóra. Csak hogy legyen viszonyítási alap: 50 Dzsézönsztethem áll a sorban, meg úgy 5-6 normális ember, aki egyáltalán rendelkezik akkora szókinccsel, hogy le tud adni egy rendelést... Itt rohadtul nem arról van szó, hogy ki mennyi pénzt hagy ott, hanem arról, hogy egy mezei dolgozó nincs (és nem is kell, hogy legyen) felkészülve arra a hömpölygő gyűlöletre és agresszióra, amit ki tudnak tölteni rejta az emberek, ha a korlátozó intézkedésekről van szó. Én nagyon szívesen betartatom a másfél métert meg a maszkot, ha ígéred, hogy odaállsz mellém munkában, és az első visszacsipogásra mindenkinek lekeversz két nagy fülest, leragasztod a száját és kivezeted. De ne ötven kilós pultos- meg kasszáscsajok f.szával verd a csalánt, megteszi ezt helyetted a magyar állam, meg az operatív törzs.

Alig várom a védettségi igazolvány bevezetését <3 szerintem felkötöm magam az első fára, az lesz a legjobb.

2021. ápr. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!