Biomérnök diplomával (laboros munkákat leszámítva) hol dolgoztok?
Az lenne a kérdésem, hogy biomérnök diploma(felvi szerint műszaki diploma) más területen használható e? Úgy tudom van hőtan, áramlástan, elektrtechnika,CAD stb oktatás is.. és hogy ezek ismeretében lehet e pl autoiparban dolgozni?? Illetve annyi lenne a kérdésem, hogy mit lenne érdemes tanulni mellé, akár technikumi/egyetemi szinten?
Köszönöm a válaszokat :)
Biomérnök leszek, de megbántam, inkább menj vegyészmérnöknek akkor már, ha ebben gondolkozol. A mesterem lehet nekem vegymérnök lesz, vagy valami egészen más, de biztos nem biomérnök. A konstans seggnyalás oktatási szempontból a vegyészmérnököknek jár és általában utálnak minket a tanárok karon belül, mintha mi szerveznénk a tanrendet és a tananyagot. Sokkal kevesebb energia van fektetve a biomérnök képzésbe, mint amiből egy jó kis képzés lehetne. (ez amúgy BME)
Nekem életemben nem volt CAD oktatás itt, melyik egyetemre gondolsz egyáltalán?
Miért nem mész inkább járműmérnöknek?
Amúgy én laborban dolgozok, csak gondoltam elmondom a véleményemet, anno nekem is mondhatta volna valaki.
Tanultok gyártáshoz is kapcsolódó tárgyakat ( ezeket is soroltad fel ), de ha ilyen irányú tudás kell egy adott pozícióhoz ezerszer először felvesznek inkább egy gépész mérnököt. Még ha neki sem
kell kifejezetten műszaki dolgokkal foglalkoznia egész nap.
"Úgy tudom van hőtan, áramlástan, elektrtechnika,CAD stb oktatás is.. és hogy ezek ismeretében lehet e pl autoiparban dolgozni??"
Nem minden tárgyat azért tanítanak, mert azzal fogsz foglalkozni. Egész egyszerűen a mérnöki műveltség részei, vagy az adott szakma határterületei. Érdemben gépek tervezésével, beleértve a mechanikai (rezgéstani, szilárdságtani, dinamikai, statikai), hőtani részével gépészmérnökök, irányítástechnikai/vezérlési (hardver, szoftver) részével villamosmérnökök és mérnök-informatikusok foglalkoznak. A bio/vegyészmérnöknek viszont van esélye tárgyalni ezekkel, amikor megrendelnek egy adott folyamat elvégzésére alkalmas berendezést. Tehát szót kell érteniük egymással. A vegyészeti/biotechnológiai tervezés, vagyis a berendezéssel szembeni követelményeknek meghatározása a vegyész és biomérnökök feladata. Tehát, mondjuk adott hőmérsékleten kell tartani egy közeget, mondjuk 50 °C-on, ezt ők írják elő, az hogy ez pontosan hogyan történik (milyen szabályozási algoritmus, milyen szenzorok, stb), illetve hogy a berendezés ezt hőmérsékletet biztonságosan kibírja-e, az már a felsorolt egyéb mérnökök feladata. Viszont nem árt, ha a biomérnöknek is van ezekre a dolgokra egy alap rálátása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!