Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szereted a home officet? Mik...

Szereted a home officet? Mik a negatív oldalai számodra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én az elején nagyon szerettem és örültem is neki. Viszont lassan már egy éve itthonról dolgozom (tavaly március óta) és kezdem eléggé megunni. Nem azt mondom, hogy mindennap bejárnék az irodába, de azért heti 2-3x szívesen találkoznék megint a kollégákkal. Most ugye nem is lehet nagyon sehova se menni, szóval kicsit kezd már uncsi lenne a folyamatosan otthonlevés.

Ti mit gondoltok erről?



2021. febr. 6. 12:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

#8 de, csak így nem szánom rá azt az időt.

Ha utazom azt az időt így tudom a legjobban eltölteni, viszont itthon csak punnyadom, meg youtubozok, meg minden más felesleges dolgot csinálok.

Az utazásnál sokkal produktívabban töltöm az időt, és pihentető is... ..hogy a vonaton történő random beszélgetőtársakat ne is említsük.

2021. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%

#11

Hát de erről csak te tehetsz, nem a home office :D na mindegy, nem értelek

2021. febr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nehéz megállni hogy ne csináljak mást :D
2021. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk volt home office opció covid előtt is, és akkoe tetszett, mert mindenki betartotta a munkaidőt. Covid alatt elkezdődött egy ilyen "munkaidőtlen", mindig készenlétes állapot.


Azelőtt 8-tól 4-5-ig kerestek az emberek. Ezt próbálom tartani most is. De aki korán kel a gyerek miatt, az már 6-kor hív. "Ja, még aludtál, én már dolgozom." Szuper. Este 9-kor írnak, hogy miért nem válaszolok az emailre.


Aztán ha nem veszem fel a telefont, akkor megy a dráma. Azelőtt volt olyan, hogy valaki nem veszi fel, akkor is, ha az irodában ül, mert eszik, iszik, szarik, pihenőt tart, akármi. Leszaladok a boltba, 20 perc, és már rögtön: MIÉRT NEM VAGY ELÉRHETŐ???


És egyáltalán semmi fontos nem volt még soha, ami miatt vigyázzban kéne ülni.


Úgyhogy maga az, hogy itthon kell lenni, tetszik, imádom. Az nem tetszik, hogy többet kell dolgozni, egybefolyik a nap.


(Van, aki vasárnap is dolgozik, mert nem tud nemet mondani, na azt már nem.)

2021. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%

#12 igen erről én tehetek, de emiatt IS szeretem jobban a bejárást.

(Erről szól a kérdés.)

Meg mert ott vannak a kollégák, meg mert a vonaton lehet új emberekkel beszélgetni.

Egyszerűen számomra ez ideálisabb.


Szeretek kimozdulni, még ha csak a munkahelyről van is szó.

2021. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én még egyetemista vagyok,de személy szerint imádom.Reggelente nem kell buszozni a sok idiótával,az utazási időt takarításra,sportolásra fordítom,arról nem is beszélve mennyit jelent itthon a nyugodt környezet.Minden feladatra,beadandóra van elég időm,közben tudom képezni magam nyelvek,hobbik területén is.A házi kedvencem nincs egyedül,akkor hallgatok zenét,amikor akarok.Családdal is több időt tudok tölteni.Szerintem aki introvertált,neki ez egyenesen ajándék.
2021. febr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hát ha hetente 1 vagy 2 napot be lehet menni, akkor semmi hátránya a home office-nak. Ha ennyit se, akkor talán az a hátránya, hogy nem alakul ki az odatartozás és a csapat érzése. Bár én a teljes home office-t is szeretem.


Én egyetemezek is estin, a távoktatást egyenesen imádom. A suli ügyesen megoldja a technikai részét és annyi időt spórolok, hogy kimondhatatlan. Két utazás, az egyik este, amikor már ritka minden, a szünetek és a lyukasórák.



Én amúgy a standard életet nem bírtam. Kezdve a mindennapos koránkeléssel, brutális álmossággal hajnalban, 6, de max 6,5 óra alvásokkal.

Folytatva a túl sok emberrel. Itt gondolhatunk arra is, hogy túl sokat vagyok emberek között - a munkatársak, akikből heti 43 óra sok, bárkiből sok lenne ennyi, aztán a suli is. Meg arra is, hogy a tömegközlekedésen 1 méteren belül a 0 helyett 6-7 ember, ha ülök, akkor telefon, könyv, táska, kabát lóg a pofámba. Az utcán sokhelyütt tömegnyomor. A munkahelyi konyha nyüzsgő méhkaptár, ahol 1 percig nem lehet megállni SEHOL, mert arrébbtúrnak. Az open office zajos. A kajáldában 20 perc sorbanállás, ebéd közben meg egy egész város mászik át az emberen.

Sportra kb semmi idő, otthon se, na jó, nagy önuralommal heti össz 1 órányi torna otthon. Énidő nuku.

Rohanás, vagy ha a rohanás nem megy, akkor még ennél is kevesebb énidő és alvás.


Amikor meg idő lenne, akkor otthon, egyedül punnyadás, mert embert már nem bírok látni és a saját hobbijaimra sincs erőm.



Amióta ez a lelassult élet van, heti 3, de sokszor 4 órát ezdek otthon, átlagban 8, sőt 8,5 órákat alszom. Több energiám van a hobbijaimra. Amikor bemegyek az irodába, emberhez méltóan utazom a villamoson, nem pedig tömegnyomorban. Barátokkal tudok találkozni, már amikor az egyetem engedi. :D



A távoktatás, heti 3-4 nap home office és a tömeg-mentesség része felőlem örökre fennállhatna.

2021. febr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenki jókat írt.

#17 megértelek, a tömegközlekedős része nagyon nem lehet kellemes. Gimis éveim jutottak eszembe, hogy a buszra max úgy tudtam felszállni, hogy az ajtó szélébe, annyian voltak folyton. Én emiatt vettem magamnak autót, mert tényleg borzalmas volt átélni minden reggel éveken keresztül, úgyhogy ezt a megoldást neked is csak ajánlani tudom, ha esetleg később be kell majd járni.:)

2021. febr. 7. 10:17
 19/19 anonim ***** válasza:
95%
Nem igazán, hogy őszinte legyek. Pedagógus vagyok. Általános iskolásokat tanítok. Mindig is úgy gondoltam, hogy a jelenléti oktatás eredményesebb, egyébként is emberszerető, társaságkedvelő vagyok. Azt veszem észre, hogy ha az ember nem figyel kellően, otthon könnyen összemosódhat a munka és a magánélet, továbbá sok gyerek hajlamos ellustulni, motiválatlanná válni, ami valahol nem is csoda. A személyes kapcsolatokat semmi sem pótolja, véleményem szerint. Várom, hogy helyreálljon a világ rendje, és újra láthassam a diákjaimat. Heti 1-2 nap home office még jól is hangozhatna, de az állandó itthonlét unalmas. Nem szeretek órákat a monitor előtt ülni.
2021. márc. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!