Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szereted a home officet? Mik...

Szereted a home officet? Mik a negatív oldalai számodra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én az elején nagyon szerettem és örültem is neki. Viszont lassan már egy éve itthonról dolgozom (tavaly március óta) és kezdem eléggé megunni. Nem azt mondom, hogy mindennap bejárnék az irodába, de azért heti 2-3x szívesen találkoznék megint a kollégákkal. Most ugye nem is lehet nagyon sehova se menni, szóval kicsit kezd már uncsi lenne a folyamatosan otthonlevés.

Ti mit gondoltok erről?



2021. febr. 6. 12:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

En is home officeban dolgozok, igaz nem alkalmazottkent, de ez most nem relevans. Nekem bejonne, ha olyan orszagban elnek, ahol legalabb ki lehet menni a termeszetbe, de ez sajnos nem igy van. Egyelore meg birom, de mar nem lesz ez sokaig igy. Pedig meg introvertalt is vagyok.


Legalabb van idom kerdesekre valaszolni. :)

2021. febr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Én freelancerként lassan 8 éve vagyok távmunkában, hát eléggé unalmas így most. Az egészben pont az volt a jó, hogy beülhettem bárhova, vagy ha éppen úgy tartotta kedvem elmentem pár hónapra külföldre. Most ezekből egyik se játszik így meg kezdek kicsit becsavarodni.
2021. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Én viszonylag jó helyzetben vagyok, mert heti 1-2 napot bejárunk. Így van idő megbeszélni a munkával kapcsolatos problémákat, egyeztetünk, feladatmegosztásban, stb. stb. - amit ugyan lehet zoom-on/gmeets-en, stb-n is, de élőben azért jobb.

Hallatlan előny, hogy a home office miatt napi 2x50 perc autózás kimarad az életemből (Bp-en belül). Ezt az időt sportolásra fordítom. :)

2021. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Emberközpontú vagyok, én hiányolom a kollégákat.

Még az utazási idő is hiányzik mindíg olvastam a vonaton.

2021. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Haveromnak bejön, ő egész nap játszik munka mellett (mmorpg) igy elvan és örülne még neki. Munkahelyemen a home office annyit takar ha hivom mondjuk 11 vagy 15kor akkor sem veszi fel és visszahiv munka vége előtt 10 percel mert éppen valahol volt... nem lehet annyira sajnálni sztem ezeket, persze mondom én aki gyári melós vagyok és éjszakázom..
2021. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
örülök, hogy a lábamat se kell kitenni otthonról.
2021. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én imádok itthon lenni, ha tehetném, soha nem mennék vissza az irodába. Nem tudom, hogy kell e majd, meglátjuk. Egész nap a kutyámmal lehetek, plusz párom is otthonról dolgozik, nagyon szeretem ezt a helyzetet. Ráadásul sokkal jobban is haladok a melóval, többet és nyugodtabban tudok dolgozni. A tömegközlekedésről nem is beszélve, hogy nem kell felszállnom a buszra a sok büdös és ostoba ember közé, plusz nagyon sok időt is megspórolok, munka után utazás helyett egyből nekiállhatok takarítani vagy főzni, vagy ha úgy adódik, egyből pihenhetek :) Számomra a home office-nak csak előnye van.
2021. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%

"Még az utazási idő is hiányzik mindíg olvastam a vonaton."


Otthon, munka után, nem tudsz olvasni?

2021. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem. Nyugodtabb. Itthon a magam tempójában a kényelmes ágyból/fotelból is dolgozhatok. Nem kell kiöltözni és egy órát utazni oda-vissza. Egyedül a kollégák hiányoznak, mert nagyon jó a közösség. Miattuk szívesen bejárnék majd.
2021. febr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon élveztem az elején, volt időm mindenre, simán megfőztem napközben, elvégeztem a házimunkát, tanultam, sokat sportoltam, ha nem volt épp semmi filmeztem. Úgy nyár végéig nagyon élveztem. Viszont most már sok, sokszor elegem van, ingerült vagyok, elhagytam magam, alig mosok hajat, szőrös vagyok és mufurc. Ha fel kell öltöznöm normális ruhába valamiért, már minden bajom van. De legtöbbször fel se öltözök, ugyanúgy a kinyúlt mackómba járok boltba is. Szociálisan is visszafejlődtem, nem szívesen érintkezek a többi emberrel semmilyen formában. Úgyhogy tavasztó heti egy napot, majd kettőt bejárok, mert egyszerűen szükségem van rá, rá kell magam venni. Nagyon sok pozitívuma van a HO-nak, de sok a rossz is, ha hajlamos vagy az elpunnyadásra, mint én.
2021. febr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!