Az éves munkaértékelés nem kéne evidencia legyen egy munkahelyen?
Azt mondjátok meg nekem, hogy lehet az hogy valaki sok éve dolgozik egy munkahelyen, de a főnökei még soha egyetlen egyszer le nem ültek vele egy éves minőség-és munkaértékelő megbeszélésre?
Ismerősömnél FÉL ÉVENTE van kötelező munkaaudit. Amikor is átbeszélik az elért eredményeket, a hiányosságokat, miben volt jó a dolgozó, miben kell még fejlődni-ez alap.
Nálunk meg soha senkivel ilyen még nem volt. Itt vagyok sok éve velem (meg senkivel) még soha 1x le nem ültek átbeszélni a dolgokat.
Darálódnak a hónapok, az évek, de nekem még soha senki azt nem mondta de ügyes vagy jól dolgozol / béna vagy szarul dolgozol.
Soha senkinek semmiféle visszajelzés. Nem érünk meg annyit a vezetőségnek hogy egy évben 1x 20 percet rászánjön az alkalmazottakra.
És szellemi munkakör! Nem a sor mellett állunk! És nem vagyunk sokan! még 20an se!
És így se.
Mennek az évek, és a kutyától nem hallok semmit-se jót, se rosszat.
Nem kéne alapnak lennie az éves (legalább éves) munkaértékelésnek?
Utóirat: rossz nyelvek szerint a vezetők így akarják elkerülni a béremelést. Mert az mégis furcsa lenne m ha egy jó munkát végzőt az értékelésen jól értékelünk--és aztán semmiféle emelést nem adunk neki. Érdekes lenne, így inkább le se ülnek értékelni, elkerülendő a kellemetlen kérdéseket és igényeket.
"Nálunk a gyárban"
Csakhogy ez nem gyár hanem szellemi munkakör, ahol nem a darabszám a lényeg, és ahol marhára nem mindegy (elvileg ) hogyan állok a munkához, az ügyfelekhez, mert állhatok én úgy is az ügyfélhez hogy ugyan a feladatok elvégzem de bunkó vagyok vele és az az ügyfél lehet soha többet vissza se jön.
vagyis nem mindegy hogy én motiváltan vagy nem motiváltan végzem a melómat...
ezt azért nem egy nagy mágia átlátni
"rekvései vannak és ennek érdekében jobban oda kell figyelni rá, de lássuk be, annak semmi értelme, hogy időről-időre ugyanazt megerősítse pár ember jelentőségteljesen bólogatva, - mert más egyéb nem szokott történni ilyenkor"
óóóóóóó de naiv vagy te!! Ismerősöm helyén ki rettegve ki reménykedve várja az értékeléseket!
Mert van akinek az értékelés egyenlő a felmondással (mert olyan értékelést kap hogy rövidesen lapát...) de a többség jó értékelést kap és egyben emelést is!
Mert hát ha jó az ember, akkor emelni kell neki ez totálisan evidens. Hiszen mivel motiválnék én egy jó embert hogy maradjon is a a cégnél...
evidens.
és ez egyben a válasz arra is miért nincs nálunk soha ilyesmi.
Mert ha lenne és kijelentenék hogy én egy JÓ dolgozó vagyok akkor egyből megkérdezném hogy oké és egy JÓ dolgozó miért nem kapott évek óta egy peták emelést se?
Ha meg kijelentenék hogy én egy ROSSZ dolgozó vagyok akkor egyből megkérdezném hogy oké de egy ROSSZ dolgozóm miért van a helyén még-miért nincs elküldve.
Na ezek a kényes kérdések amit a cég mindenáron el akar kerülni és inkább le se ül senkivel.
Még 5 év alatt se jutott 20 perc se rám, hogy leüljenek velem (meg senkivel se)
Evidens miért nem... kifejtettem!
Nálunk az ilyenek csak a cég érdekeit képviselik.
Mikből voltak problémák, hogy mehetnénk elébe, hogyan áramoltathatjuk gyorsabban az infokat, milyen bajai vannak az ügyfeleknek, hogyan lehetne időben megkapni szamlazashoz a dokumentumokat, elfogadhatunk e szoban irasban ügyfél kérést szerzodesmodositas nelkul, hogyan növelhető a belső ellenőrzések hatékonysága, az osztályok csapatban működnek e egymással, ha nem akkor ki tart vissza infokat ill ki, vagy mi okozza az akadályozottságot stb
Munkaerőt soha de soha nem érintenek.
Csak cégorientált az egész.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!