Érdemes diplomás munkaköröket összevetni a bérezés tekintetében „aljamelókkal„ hogy rájöjjön az ember, néha egy aljameló is többet fizet?
Mostanában azzal kínzom magam hogy szándékosan aljamelók hirdetéseit nézem hogy lássam mennyit kínálnak bérben. Árufeltöltő komissiós takarító raktáros éjjeliőr stb.
AZ eredmény lehangoló. Szinte nincs is olyan „aljameló“ amelyik az én diplomás bérem ALATT fizetne. Bruttó 230-at kapok bőven nem pályakezdő diplomásként diplomás munkakörben. Ennyit a legutolsó aljaszar melóban is megadnak.
Azért eléggé elgondolkodtató ez, nem? A tanulás mindig megtérül. Ja. Hát pénzben nem mindig. Kényelemben inkább. Azért nekem nem kell hajnali 5-re járni se éjszakázni se szombatolni.
Igen, elgondolkodtató, hogy milyen diplomával milyen karriert sikerült építened.
Lenézni meg nem kellene a kevésbé kvalifikált munkavállalókat (mondom ezt 2 diplomával)
Az a kérdés, hogy panaszkodni akarsz, vagy változtatni?
Ha panaszkodni szeretsz, akkor nézegesd tovább, és bosszankodj, hogy egy árufeltöltő diákmelós jobban keres nálad.
Vagy képezd magad tovább, vagy tanulj új szakmát, és változtass az életeden!
Tesóm például idén, 36 évesen lett víz-gáz-fűtés szerelő. Annyi a munkája, hogy alig győzi, és annyit kér el, amennyit nem szégyel, mert hiány van szakemberből. De kapásból több ilyen szakmát is tudok. A maga ura, nem kel hajnalban, nem dolgozik hétvégén, és senkinek se az ugrik be, hogy "alja munka".
Gyárban dolgozok 3 műszakban diplomával. Közel 60-100 ezerrel (fizetés, cafeteria, bónuszok) viszek haza többet, mint a volt szaktársaim, akik a szakmában maradtak. Pedagógus diploma egyébként. Le van nézve, de ez van. Sajnos melléfogtam pályaválasztáskor, hogy olyat választottam, amit szeretnék csinálni.
Nekem sajnos össze kellett hasonlítanom a diplomás és az "aljamelós" fizetéseket, hogy családot alapíthassak.
Én azokat az embereket nem tudom megérteni, akik csak azért mennek egyetemre, hogy majd azzal a papírral több pénzt keressenek. Akinek ennyire a pénz az istene, az mérje abban a munka értékét, oké.
De az egyetem nem arra való, hogy pénzgyáros legyen az ember, hanem hogy a szakmáján belül széles körben tájékozott, szellemi munkakörre alkalmas szakemberré váljon. Az egyetem a tudomány felé nyit kaput, nem a pénz felé. A fizetést a piaci igény határozza meg, nem a tudás. Ha a tudásra van igény vagy ha valamilyen tudásra, akkor az, de amúgy nem.
(Amúgy pénz ide vagy oda, sokkal szívesebben keresek x forintot napi 8 órában, minthogy minden nap fizikai munkát végezzek. Ezzel nem akarok lenézni senkit, ez csak egy preferencia.)
Nincs értelme összehasonlítani a béreket szakmák szerint, inkább a közszféra szorul bérrendezésre, szakmától függetlenül.
Lehet, hogy a jelenlegi (amúgy nem rossz) fizetésemnek a többszörösét megkeresném klímaszerelőként, de tériszonyos vagyok. Amíg csak a 9. emeleti lakásom ablakából kell kinéznem, addig nincs gond, de ha már ki is kéne mászni, leszédülnék biztosítófelszereléssel együtt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!