Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért haragszik néhány ember...

Miért haragszik néhány ember a nyugdíjas munkavállalókra?Miért baj nekik hogy nyugdíj mellett dolgoznak?

Figyelt kérdés
Már nem egy olyan emberrel találkoztam,aki azt mondta hogy haragszik a nyugdíjasokra,mert elveszik a fiatalok elöl a munkát.Fiatalok nem kapnak semmilyen támogatást az államtól,munkát sem kap,a nyugdíjasoknak meg ott a nyugdíj és mellette még fizetést is kapnak.Tehát két helyről is kapnak pénzt,a fiatalok meg egy helyről sem.Igaz én is fiatal vagyok,de én nem haragszom a nyugdíjasokra.Gondolom azért dolgoznak mert kevés a nyugdíjuk.70 ezer nyugdíjból hogy él meg?Persze hogy dolgoznia kell mellette.Arról nem a nyugdíjas tehet,hogy ledolgozott 40 évet és csak pár ezer forint nyugdíjat kap.

2020. máj. 24. 09:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Sok nyugdíjas mivel nem is dolgozott nem is kap még 70ezret sem. Abból a 28 ezerből tényleg nehéz megélni. Akinek még az állapota engedi, hogy dolgozzon nyugdíjasként az szuper. De a teljes munkaidős foglalkoztatás tényleg elveszi a munkát a fiatalabbaktól. A fiatalok meg elhagyják az országot, ez hosszú távon senkinek nem jó. Pedig ha több adó folyna be több pénz juthatna a nyugdíjasoknak is.
2020. máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1 a megoldás az lenne talán,hogy a nyugdíjasoknak tisztességes nyugdíjat kéne adni és nem engedni hogy dolgozzanak.És akkor nem lenne az,hogy elveszik a fiatalok elöl a munkát.
2020. máj. 24. 10:13
 3/19 anonim ***** válasza:
42%

Párom apja nyugdíjas, és nem a pénz miatt dolgozik, hanem mert munkamániás, nem tud otthon mit csinálni, inkább a Tesco-ban árufeltöltő, aztán néha meg csodálkozik, hogy már az 5.napját is beírták, hogy menjen dolgozni. 6 órában dolgozik.

Nem az olyantól sajnálom a munkát, aki rászorul, mert neki muszáj az életben maradáshoz a pénz, bár ez is eléggé szörnyű, hogy ilyen keveset kapnak, hanem az ilyen emberektől, bocsánat, mint párom apja, venném el a munkát, mert őnagysága nem tud otthon mit csinálni, ezért elmegy dolgozni. Az ilyenek miért nem inkább önkéntes munkát vállalnak? Azzal legalább a közjót szolgálnák.


A nyugdíjas ne vegye el a fiatalok helyét a munka világában. A munkáltatók persze jól járnak, hogy a nyugdíjasokkal végeztetik el a munkát, de a fiatal pont az ilyenek miatt nem kap állást.

2020. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Mert van sok olyan verzio is, mint az en munkahelyemen, hogy a 250+ ezres nyugdija mellett visszajott dolgozni, hogy kapjon meg 300 ezret.

Vagy amelyik a 300 ezres nyugdij mellett vett egy par eves autot, es nekiallt feketen taxizni.

Nem mindenutt a filleres nyugdijasokat szidjak.

2020. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Az a baj hogyha valakinek eléri a nyugdíja mondjuk a 200 ezret,még annak se mondhatnák hogy ne dolgozzon,mert a 200 ezer se egy nagy összeg ilyen árak mellett.Az meg már ritka szerintem,hogy valaki 3-400 ezer forint nyugdíjat kapjon.
2020. máj. 24. 10:26
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Sok fiatal 200 ezerbol megel alberlet mellett. A nyugdijasok meg tobbnyire sajat lakassal rendelkeznek. Nehogy mar ne lehetne megelni.
2020. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#4 talán egy olyan szabályozás lenne jó hogy a 250 feletti nyugdíjasok ne dolgozhassanak.De a 250 se egy olyan nagy nyugdíj,inkább az elmegy kategória szerintem.
2020. máj. 24. 10:31
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Én teljesen megértem egy részüket. Attól, hogy valaki eléri a nyugdíjkorhatárt még nem feltétlenül fog azonnal testileg és szellemileg leépülni annyira, hogy otthon kelljen üldögélnie a hátralévő életében, ha egyébként addig vigyázott magára és egészségesen élt. Ha szereti csinálni a munkáját és képes is ugyanolyan jól elvégezni, mint eddig, akkor miért adná fel?

Azokat is megértem, akik annyira kevés nyugdíjat kapnak, hogy munka nélkül nem futná nekik arra, amit muszáj kifizetniük (pl hitelek).

Szerintem az emberek nagy részének akkor nyílik ki a bicska a zsebében, amikor egy olyan ember panaszkodik, hogy milyen rossz a munkahely, mennyire szemét a főnök és mennyire utálja az egészet, akiről köztudott, hogy viszonylag jó nyugdíjat kap. A fiatalok részéről is idegesítő az állandó siránkozás a munkahely miatt, de az ő részükről még valahol megérti az ember, hogy az a két lehetőségük van, hogy vagy bejárnak dolgozni, vagy mennek a híd alá, mert nem tudják fizetni az albérletet és egyebeket (ha már jobb munkahelyet keresni nem tudnak/akarnak). Egy nyugdíjasnak tényleg csak egy szavába kerülne, hogy otthagyja az egészet és nyugodtan éljen a saját lakásában, a felépített életében egy kicsit kevesebb, de azért az alapvető megélhetéshez így is bőven elég pénzért.

2020. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Apam 140 nyugdijat kap. Amikor csak a gaz havonta 60 ezer telen, akkor nem csoda, hogy nem el meg belole. gyogyszerek 12 havonta.

Elment dolgozni, legalabb tarsasagban volt, ja es megsugom nem vette el a munkat masok elol, mert fiatalok nem jelentkeztek uzemi osszeszerelo munkara.


A 140 arra eleg, hogy elvegetaljon, otthon uljon es tv-t nezzen.

Csak igy tudta kicserelni a 30 eves bojlert ami mar az utolsokat rugta pl.

2020. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Fájni fog sok itt olvasgatónak, de az a helyzet, hogy az ilyen jellegű dolgokhoz senkinek semmi köze. Nem várhatja el senki, hogy otthon bolonduljon meg mások óhajára egy olyan ember, aki világ életében tevőleges, viszonylag egészséges volt és még arra is akad igénye, hogy emberek között teljenek a napjai, - ne a magányában butuljon el szükségtelenül az idő előtt. Ugyanakkor az is egy bizonyítvány, ha egy nyugdíjas többet tud kínálni, felmutatni egy olyan munkakörben, amelyet egy fiatal, életerős ember is képes elvégezni, - ez nem a nyugdíjas szegénységi bizonyítványa, sokkal inkább a fiatalabb munkavállalóé, illetve munkáltatóé. A támogatásokat pedig bárki megpályázhatja, ha a jogosultsági feltételei adottak hozzá, - nem zokogni kell, hogy ez sincs, meg az sincs, hanem tenni valamit saját magáért az embernek, ha többre van igénye, mint amiben él. És ez igaz az összes korosztályra! Tudom, nem érdekel senkit - rajtam kívül, - de szerintem jogos a kérdésem, amely arra vonatkozik, hogy szerintetek igazságos egyre feljebb és feljebb tornászni a nyugdíj korhatárt, miközben - a szebbnél szebb szlógenek mögül vigyorogva - semmit nem tesz a magát kormánynak nevező organizmus annak érdekében, hogy a 40 éves kor feletti embereket is emberszámba vegyék a munkáltatók? Szerintetek az a korrekt, hogy 28 ezer forintból vegetál évtizedeken keresztül csak azért egy ember, mert csökkent munkaképességű és éppen ezért senki nem hajlandó évtizedeken keresztül senki foglalkoztatni? A feleségem ebben él, de amíg nem lesz ilyen témakörben egyik nagypofájú sem érintett, addig evidens, hogy magasról leszarja! Ha nem élnék, az utcán hemperegne, vagy el is pusztult volna már rég óta, - mint hajléktalan! De azokat ez úgy nem érdekli, mint ahogyan az sem, hogy miként vállaljon egy hajléktalan munkát, ha a munkavállalás alapfeltétele az állandó lakcím! Sebaj! Kivárom, még érintetté válik valaki, aki hajlandó is tenni valamit a megoldásé érdekében , - és nem csak pofázik, képmutatóan vigyorog a nyilvánosság arcába!
2020. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!