Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik cég tette jobban? Aki...

Melyik cég tette jobban? Aki mindenkit elküldött a válságkor vagy aki megtartott mindenkit súlyos anyagiak árán?

Figyelt kérdés

Két cég mindkettő turisztikai. Utazásszervezés. A válság és a vírus mindkettejüket lenullázta megrendelés bevétel nulla.

Az egyik cég azt az utat választotta hogy elküldött még az elején márciusban mindenkit, és arra számít ha újra beindul majd ugyanazokat visszaveszi. Ha meg nem, a töméntelen álláskeresőből majd csak talál új embereket. Persze ez idő és munka meg ki tudja az új ember milyen tróger alak lesz( hamar fellelt ember sose szokott jó lenni...). de hát a pénz nagy úr, az elküldésekkel sokat sprórolt a cég, az újraindulás meg erősen kérdéses, mert lehet nem lesz kivel....


A másik cég megtartott mindenkit fizetéssel, noha nulla munka és nulla bevétel volt. Ennek súlyos anyagi ára volt, de most hogy beindul a cég, nem kell alkalmazottat keresni ott van mindenki helyben munkára készen. Akár még ma kezdenek ha kell. De anyagi tartalékok már nincsenek.


Melyik cég tette jobban?


2020. máj. 19. 08:44
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:

Utazási cég nem teheti meg hogy nincsenek tartalékai.

Egy utazás ára kb egy dolgozó havi bére, 3 dolgozóval és 3 hónappal számolva kb 9 utazás.

Ezt lazán zsebből kell tudnia kifizetni

2020. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Utazási cég nem teheti meg hogy nincsenek tartalékai."


És azt ki állította hogy nincsenek tartalékai? Senki.

Én annyit írtam úgy döntött az egyik cég inkább elküld mindenkit még az elején és nem nyúl a tartalékokhoz. Viszont elvesztette az összes emberét és kérdés ha beindul ki fog ott dolgozni, mert akiket egyik napról a másikra utcára tett nem mennek oda vissza-csazazértse... én se mennék a helyükben. És egy új gárdát felépíteni a nulláról máról holnapra ház sok sikert.


A másik cég meg hozzányúlt a tartalékhoz és szépen le is nullázta a tartalékot mostanra meg tényleg alig valami maradt. Viszont ott az összes embere és akár még ma nyithatna.


Én ennyit írtam.

2020. máj. 19. 08:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Attol függ mi a profilja.

Rövid tavon kockazatosabb penzszerzés, vagy hosszabb tàvon alacsonyabb, de kisebb kockazatu penzszerzes.

Szoval amig megy a bolt van alkalmazott es bevàlallja a kirugasokkal a kesöbbi ujraindulasi nehezsegeket, azaz kockazatokat de igy nem bukik olyanokkal hogy kifelé költsegel de befelé nem àramlik, vagy nem vàllalja az ujraindulàs kockàzatait es valsagban leminuszolja a céget ami egy könnyeb beindulas utan utan de csak fokozatosan hosszabb idö mulva hozza vissza a minuszt pluszba.


A költsegtervezet vagy üzleti terv a nem mindegy hogy pl ujraindulas utan 1 ev mulva hol akar àllni.

2020. máj. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Szoval amig megy a bolt van alkalmazott es bevàlallja a kirugasokkal a kesöbbi ujraindulasi nehezsegeket"


Hát a bolt per pill az egyiknek se megy, konkrétan NULLA a bevétel, de míg az eygiknek per pill nincs egy szál alkalmazottja se a másiknak mindenkije megvan

2020. máj. 19. 09:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Altalàban a rövid tavu de kockazatosabb pénzszerzés nagyobb hasznot hoz mint ami inkabb biztonsàgosabb hosszabb tavu penzszerzés. Viszont ez utobbi stabilabb bevétel de alacsonyabb is.


Ez hiteleknél vagy a tözsdén is ill mindenfele penzügyi mozgasnal alapelv.


Minel kisebb a kockazat annal kevesebb a bevetel is de az a bevetel annàl biztosabb.

Minel nagyobb a kockazat annal nayobb a bevetel de annal nagyobbat i lehet rajta bukni.


Kockazatelemzés költségtervek sokat segitenek a döntesben.

2020. máj. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

Erröl irok. Hogy nem per pillanatot neznek.


Szoval jelen esetben egyik nem költsegel azzal hogy munkaeröt tart valsagban es nehezebben indit ujra majd, de legalabb nem kell egy korabbi minuszbol esetleg évekig kilabalnia


A masik viszont inkabb csinal most egy minuszt a berköltseggel, de vàllalja azt, hogy esetleg évekig nem térül majd meg.

2020. máj. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

szóval akkor majd az idő eldönti ki tette jól.

érdekes azonban hogy az egyik hely már kezdi a foglalások szervezését (mert van kivel) míg a másik nem csinál semmit (mert konkrétan nincs kivel, a telefont se veszi fel senki arra sincs ember)

2020. máj. 19. 09:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ö ezt vàllalt tudatosan. Fentebb irtam. Nagyobb kockazatot vàllalt de nem minuszbol indul.

A masiknal meg hiaba pörögnek az események ha még mindig nem hozta vissza a korabbi berköltseggel gyartott minuszt. Azaz ha belenéznénk mindkettö nyereség oldalàba lehet a pörgös cèg minuszban van még mindig a masik àllo cég meg a nullàn.


Ezeket igy kivülröl nem lehet làtni.

2020. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem legjobban a fizetés nélkülire küldés tetszik. Így mindenki állományban maradt, nem lett elküldve senki, és a gazdasági károkat sem kellett elszenvedni.
2020. máj. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szokásos kérdező haverunk a témában. :-)


De azért válaszolok. Ez a cégtől függ, hogy melyik nagyobb veszteség neki. Ha amúgy van tartaléka, akkor még félgőzzel is megéri megtartani az embereket, mert kiadásai akkor is vannak, ha nincs munka (például székhely/telephely/üzlethelyiség bérleti díj, közmű költségek), félgőzzel működve viszont valamennyi bevétel van (például ha egy étterem átvált kiszállításra, ha a helyben fogyasztás tiltott, vagy ha egy szálloda kevesebb vendéget fogad - mondjuk a külföldről üzleti útra érkező vendégeket -, de azoknak igazolniuk kell hivatalos papírral, hogy nem betegek). Ha viszont egyáltalán nem tud a cég megváltozott körülmények között működni, akkor jobb, ha teljesen leállnak, és később próbálnak újraindulni. Például klímásokról olvastam, hogy csak a raktáron lévő klímák mennyiségéig tudják vállalni a munkákat, mert a gyártás leállt. Ez is lehet egy ok a leállásra, ha nincs alapanyag, nincs beszállítás. De vannak olyan cégek, akik átszervezték a gyártást, mert át tudtak állni más termék gyártására, mert az üzem alkalmas volt rá. Például most a kézfertőtlenítőkből jelentek meg újak a piacon, ezek a gyárak sem álltak le, mert volt alternatív termelési lehetőség. Varrónők, varrodák kezdtek nagyobb kapacitással maszkokat varrni, ők is át tudták szervezni a munkát, bezártak a ruhaboltok, maszkokra viszont óriási lett a kereslet.

2020. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!